Polub nas na Facebooku
menu
Polub nas na Facebooku

Zaburzenia potencji

U mężczyzn z różnych przyczyn pojawiają się problemy z erekcją. Wynikać mogą one z impotencji, czy z zaburzeń erekcji. Skąd się biorą i czy można im skutecznie zapobiegać? Zajrzyj do naszego serwisu, a dowiesz się, dlaczego niektórzy mężczyźni walczą ze wstydliwymi problemami z potencją oraz skąd wynikają zaburzenia erekcji.

Statystyki zaburzeń erekcji w Polsce

Zaburzenia te określane są jako stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do tego, aby zadowolić pod względem seksualnym partnerkę. Zaburzenia erekcji dotyczą według szacunków aż 50 proc. panów w wieku od 40 do 70 roku życia. W Polsce z problemem tym może żyć nawet 3,5 mln mężczyzn. Leczenie problemów z potencją jest o tyle trudne, że wielu panów uznaje to za temat tabu.

Wbrew pozorom jest to częsta dolegliwość, którą na szczęście można leczyć i skutecznie jej zapobiegać. Problemy z erekcją, które są bagatelizowane przez mężczyznę, potrafią odebrać całą radość życia i zniszczyć nawet najlepszy związek.

Leczenie zaburzeń erekcji

Przy pierwszych oznakach niesprawności seksualnej, najlepiej od razu zgłosić się do lekarza - androloga, urologa lub seksuologa. Pierwsza wizyta najczęściej polega na rozmowie, a następnie lekarz zleca badania laboratoryjne oraz USG. Jeśli wszystko jest w normie, przyczyn problemów z erekcją należy szukać gdzie indziej. Często wynikają one z blokad i zaburzeń psychicznych, którym na szczęście także można skutecznie zaradzić.

Rozwiń całość

Najnowsze