Polub nas na Facebooku
Czytasz: Androstadienon – feromon miłości. Właściwości i zastosowanie
menu
Polub nas na Facebooku

Androstadienon – feromon miłości. Właściwości i zastosowanie

Zbliżenie na męskie ciało, twarz.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Feromony to związki wydzielane przez ludzkie ciało, dzięki którym jesteśmy atrakcyjni dla płci przeciwnej. Androstadienon należy do najważniejszych feromonów męskich.

Każdy mężczyzna chce być atrakcyjny dla kobiet. Wiele osób zastanawia się, jak zwiększyć szanse na wzbudzenie zainteresowania i pożądania u płci przeciwnej. Dużą rolę w tym procesie odgrywa chemia – dosłownie. To, jak pachniemy i jakie feromony wydzielamy, wpływa na reakcje innych ludzi. Obecnie można z łatwością zakupić produkty zawierające androstadienon, czyli feromon. Cena oryginalnych perfum nie jest niska, jednak by zwiększyć atrakcyjność, mężczyźni często decydują się na zainwestowanie w tę substancję.

Androstadienon – właściwości

Androstadienon to feromon płciowy, czyli związek odpowiedzialny za przyciągnięcie kobiet, dodający atrakcyjności. Jeden z najistotniejszych feromonów człowieka, który pomaga w uwodzeniu. Oprócz niego na zapach mężczyzny mają wpływ androsteron i androstenol. Androstadienon w dawkach odbierany jest przez narząd nosowo-lemieszowy, który znajduje się w jamie nosowej. Nie ma wyczuwalnego świadomie zapachu, stosowany w dużych stężeniach, przypomina piżmo. Działanie androstadienonu na kobietę rozpoczyna się po około 20 sekundach. Efekty utrzymują się nawet do 75 minut. Tak naprawdę androstadienon wydziela każdy człowiek, jednak w różnym stężeniu, znacząco wyższym u mężczyzn niż u kobiet. Jest to pochodna testosteronu, znajduje się w męskim pocie, ale też we krwi i w nasieniu.

Androstadienon – działanie na sferę seksualną

Androstadienon wysyła do otoczenia sygnał, że jednostka jest pewna siebie, dominująca i silna. Mężczyźni, którzy mają w organizmie zwiększone stężenie androstadienonu, są postrzegani jako bardziej męscy. Ma działanie odprężające, androstadienon określany jest jako „feromon miłości”. Androstadienon zwiększa podniecenie i popęd seksualny, ale tylko u kobiet lub mężczyzn homoseksualnych. Najsilniejsza reakcja występuje w okresie owulacji, kiedy partnerka ma największy popęd seksualny. Zapach feromonu, który odbierany jest nieświadomie, daje informacje przedstawicielkom płci przeciwnej na temat wartościowości danego partnera, a dokładniej tego, czy spełni się jako partner seksualny. Przeprowadzono wiele eksperymentów na temat tego feromonu, dowodząc, że zwiększa prawdopodobieństwo zainteresowania kobiet mężczyznami. Feromon „odstrasza” heteroseksualnych mężczyzn.

Androstadienon – wpływ na kobiety

Androstadienon powoduje, że kobiety stają się bardziej uległe. Silnie wpływa na mózg kobiet – moduluje ich nastrój, aktywując podwzgórze i ośrodki odpowiedzialne za popęd płciowy. Wzmaga odczuwanie pozytywnych emocji oraz redukuje te negatywne. Kobieta czuje się przy mężczyźnie bezpieczniej, chce przebywać w jego towarzystwie. Poza tym androstadienon łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego.

Polecamy: Tabletki na potencję – działanie, skutki uboczne i wpływ alkoholu

Męski punkt widzenia kobiecego PMS:

Zobacz film: Hormony determinują życie kobiet? Męski punkt widzenia PMS. Źródło: Dzień Dobry TVN

Androstadienon – jak stosować?

By zwiększyć skuteczność podrywu, wielu mężczyzn decyduje się na zakup androstadienonu w postaci perfumowanego feromonu lub czystej, bezzapachowej substancji. Feromony, a właściwie ich sztuczne analogi, są szeroko dostępne w sprzedaży internetowej. W większości preparaty zawierają kilka rodzajów feromonów. Mają działanie identyczne jak naturalne i tę samą strukturę chemiczną.

Androstadienon w postaci perfumowanej należy używać z umiarem, nie łącząc z innymi kosmetykami – wystarczy parę psiknięć. Niewielką ilość produktu należy rozetrzeć na skórze szyi – im na większej powierzchni rozprowadzony będzie feromon, tym lepiej. Warto zaobserwować, jakie ilości preparatu działają najlepiej, biorąc pod uwagę czas działania. Androstadienon stosuje się tuż przed randką.

Androstadienon – cena

Ceny androstadienonu mieszczą się w granicach od 10 zł do nawet 400 zł za 10 ml. Przy zakupie warto sugerować się nie ceną produktu, ale jego stężeniem w perfumach. Wzmianka o tym, że feromony zawierają androstadienon, może być zwykłym chwytem marketingowym. Jeśli na opakowaniu nie widnieje stężenie substancji w produkcie, należy poszukać innego preparatu. Warto sięgnąć do sprawdzonych źródeł – produkty najlepiej kupować bezpośrednio na stronach internetowych dystrybutorów zajmujących się tylko sprzedażą feromonów. Ceny będą stosunkowo wyższe, ale mamy pewność, że otrzymamy skuteczny, oryginalny produkt.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
310
31
Polecamy
Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie
Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie TVN zdrowie
Feromony męskie i damskie.
Czy perfumy z feromonami działają?
Feromony męskie i damskie. Czy perfumy z feromonami działają? TVN zdrowie
Feromony - co to takiego?
Jak działają feromony damskie i feromony męskie?
Feromony - co to takiego? Jak działają feromony damskie i feromony męskie? Dzień Dobry TVN
Kobieta atrakcyjna - atrakcyjny facet Metody na przyciąganie płci przeciwnej
Kobieta atrakcyjna - atrakcyjny facet Metody na przyciąganie płci przeciwnej Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Energooszczędne AGD. Jak wybrać sprzęt, który spełni oczekiwania i nie nadwyręży domowego budżetu?
Energooszczędne AGD. Jak wybrać sprzęt, który spełni oczekiwania i nie nadwyręży domowego budżetu? Materiał sponsorowany
Jakie bakterie mogą żerować w lodówce i jak się ich pozbyć?
Jakie bakterie mogą żerować w lodówce i jak się ich pozbyć? Materiał sponsorowany
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Jak wybrać oczyszczacz powietrza do samochodu?
Jak wybrać oczyszczacz powietrza do samochodu? Materiał sponsorowany