Polub nas na Facebooku
Czytasz: Androstadienon – feromon miłości. Właściwości i zastosowanie

Androstadienon – feromon miłości. Właściwości i zastosowanie

Zbliżenie na męskie ciało, twarz.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Feromony to związki wydzielane przez ludzkie ciało, dzięki którym jesteśmy atrakcyjni dla płci przeciwnej. Androstadienon należy do najważniejszych feromonów męskich.

Każdy mężczyzna chce być atrakcyjny dla kobiet. Wiele osób zastanawia się, jak zwiększyć szanse na wzbudzenie zainteresowania i pożądania u płci przeciwnej. Dużą rolę w tym procesie odgrywa chemia – dosłownie. To, jak pachniemy i jakie feromony wydzielamy, wpływa na reakcje innych ludzi. Obecnie można z łatwością zakupić produkty zawierające androstadienon, czyli feromon. Cena oryginalnych perfum nie jest niska, jednak by zwiększyć atrakcyjność, mężczyźni często decydują się na zainwestowanie w tę substancję.

Androstadienon – właściwości

Androstadienon to feromon płciowy, czyli związek odpowiedzialny za przyciągnięcie kobiet, dodający atrakcyjności. Jeden z najistotniejszych feromonów człowieka, który pomaga w uwodzeniu. Oprócz niego na zapach mężczyzny mają wpływ androsteron i androstenol. Androstadienon w dawkach odbierany jest przez narząd nosowo-lemieszowy, który znajduje się w jamie nosowej. Nie ma wyczuwalnego świadomie zapachu, stosowany w dużych stężeniach, przypomina piżmo. Działanie androstadienonu na kobietę rozpoczyna się po około 20 sekundach. Efekty utrzymują się nawet do 75 minut. Tak naprawdę androstadienon wydziela każdy człowiek, jednak w różnym stężeniu, znacząco wyższym u mężczyzn niż u kobiet. Jest to pochodna testosteronu, znajduje się w męskim pocie, ale też we krwi i w nasieniu.

Androstadienon – działanie na sferę seksualną

Androstadienon wysyła do otoczenia sygnał, że jednostka jest pewna siebie, dominująca i silna. Mężczyźni, którzy mają w organizmie zwiększone stężenie androstadienonu, są postrzegani jako bardziej męscy. Ma działanie odprężające, androstadienon określany jest jako „feromon miłości”. Androstadienon zwiększa podniecenie i popęd seksualny, ale tylko u kobiet lub mężczyzn homoseksualnych. Najsilniejsza reakcja występuje w okresie owulacji, kiedy partnerka ma największy popęd seksualny. Zapach feromonu, który odbierany jest nieświadomie, daje informacje przedstawicielkom płci przeciwnej na temat wartościowości danego partnera, a dokładniej tego, czy spełni się jako partner seksualny. Przeprowadzono wiele eksperymentów na temat tego feromonu, dowodząc, że zwiększa prawdopodobieństwo zainteresowania kobiet mężczyznami. Feromon „odstrasza” heteroseksualnych mężczyzn.

Androstadienon – wpływ na kobiety

Androstadienon powoduje, że kobiety stają się bardziej uległe. Silnie wpływa na mózg kobiet – moduluje ich nastrój, aktywując podwzgórze i ośrodki odpowiedzialne za popęd płciowy. Wzmaga odczuwanie pozytywnych emocji oraz redukuje te negatywne. Kobieta czuje się przy mężczyźnie bezpieczniej, chce przebywać w jego towarzystwie. Poza tym androstadienon łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego.

Polecamy: Tabletki na potencję – działanie, skutki uboczne i wpływ alkoholu

Męski punkt widzenia kobiecego PMS:

Zobacz film: Hormony determinują życie kobiet? Męski punkt widzenia PMS. Źródło: Dzień Dobry TVN

Androstadienon – jak stosować?

By zwiększyć skuteczność podrywu, wielu mężczyzn decyduje się na zakup androstadienonu w postaci perfumowanego feromonu lub czystej, bezzapachowej substancji. Feromony, a właściwie ich sztuczne analogi, są szeroko dostępne w sprzedaży internetowej. W większości preparaty zawierają kilka rodzajów feromonów. Mają działanie identyczne jak naturalne i tę samą strukturę chemiczną.

Androstadienon w postaci perfumowanej należy używać z umiarem, nie łącząc z innymi kosmetykami – wystarczy parę psiknięć. Niewielką ilość produktu należy rozetrzeć na skórze szyi – im na większej powierzchni rozprowadzony będzie feromon, tym lepiej. Warto zaobserwować, jakie ilości preparatu działają najlepiej, biorąc pod uwagę czas działania. Androstadienon stosuje się tuż przed randką.

Androstadienon – cena

Ceny androstadienonu mieszczą się w granicach od 10 zł do nawet 400 zł za 10 ml. Przy zakupie warto sugerować się nie ceną produktu, ale jego stężeniem w perfumach. Wzmianka o tym, że feromony zawierają androstadienon, może być zwykłym chwytem marketingowym. Jeśli na opakowaniu nie widnieje stężenie substancji w produkcie, należy poszukać innego preparatu. Warto sięgnąć do sprawdzonych źródeł – produkty najlepiej kupować bezpośrednio na stronach internetowych dystrybutorów zajmujących się tylko sprzedażą feromonów. Ceny będą stosunkowo wyższe, ale mamy pewność, że otrzymamy skuteczny, oryginalny produkt.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
309
30
Polecamy
Feromony - co to takiego? Jak działają feromony damskie i feromony męskie?
Feromony - co to takiego? Jak działają feromony damskie i feromony męskie? Dzień Dobry TVN
Zioła na potencję - naturalne środki na poprawę życia seksualnego
Zioła na potencję - naturalne środki na poprawę życia seksualnego Dzień Dobry TVN
Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie
Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie TVN zdrowie
Androsteron – hormon i feromon męskości. Właściwości i działanie
Androsteron – hormon i feromon męskości. Właściwości i działanie TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Najlepsze prezenty dla pary młodej - co kupić na ślub?
Najlepsze prezenty dla pary młodej - co kupić na ślub? Materiał sponsorowany
Syrop z mięty na zimę – jakie ma właściwości? Jak go przygotować?
Syrop z mięty na zimę – jakie ma właściwości? Jak go przygotować?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką
Czy temperatura prania ma znaczenie?
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany