Polub nas na Facebooku
Czytasz: Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym

Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym

Zainteresował Cię ten artykuł?
NAN

Fot: fotolia.com

Stosunek oralny nazywany jest „miłością francuską”. Polega na pobudzaniu ustami i językiem męskich bądź żeńskich miejsc intymnych. Gdy kobieta pieści ustami mężczyznę, mówimy o fellatio. Gdy natomiast miejsca intymne kobiety całuje mężczyzna, jest to cunnilngus.

Większość mężczyzn chętnie uprawia seks oralny. Mężczyźni lubią, kiedy kobieta pieści ich w ten sposób i bardzo często sami również chcą sprawiać partnerce przyjemność ustami. Kobiety natomiast zazwyczaj lubią pocałunki intymne, nie zawsze jednak chętnie decydują się na fellatio.

Seks oralny – co powinna wiedzieć kobieta?

Kobieta stosunek oralny może rozpocząć od całowania i pieszczenia męskiego podbrzusza. Następnie może przejść do całowania i pieszczenia członka. Należy objąć go dłonią u nasady, delikatnie przesuwać językiem po żołędzi, po czym wsunąć członek do ust. Podczas seksu oralnego nie należy używać zębów! Tempo wsuwania się i wysuwania penisa najczęściej narzuca mężczyzna, choć może on również oddać inicjatywę partnerce. Żeby mężczyzna osiągnął orgazm, stymulacja powinna mieć stałe tempo, a ucisk musi być silny (im mężczyzna bliżej będzie orgazmu, tym prawdopodobnie szybsze będą jego ruchy – bądź szybszych ruchów będzie oczekiwał od kobiety). Należy zawsze uważać, by nie przeginać członka w dół (powinien być skierowany ku górze).

Czy uprawiałeś kiedyś seks oralny?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Podczas seksu oralnego można pieścić jądra – ustami, językiem, dłońmi. Nie wszyscy jednak mężczyźni za tym przepadają. Kobieta powinna się zorientować, czy jej partner ma na to ochotę. Żeby opanować lęk przed zadławieniem, wystarczy nie wsuwać członka zbyt głęboko do ust albo trzymać dłoń u nasady.

Do wytrysku może dojść w ustach kobiety, jeśli obie strony mają na to ochotę. Ejakulacja może również odbyć się na ciało partnerki. Kobieta może też doprowadzić partnera do orgazmu ręką. Jeśli para nie chce na tym poprzestać, może odbyć stosunek albo zmienić formę pieszczot.

Jeśli chodzi o cunnilngus, to kobieta nie powinna tuszować swojego naturalnego zapachu perfumami czy dezodorantami; większość mężczyzn kwaśny smak wydzieliny z pochwy uważa za przyjemny. Żeby stosunek oralny był satysfakcjonujący dla obu stron, kobieta może sterować głową partnera, by pokazać mu, jakie tempo jest dla niej odpowiednie.

Zobacz film i dowiedz się podkręcić atmosferę w sypialni:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Seks oralny – co powinien wiedzieć mężczyzna?

Stosunek oralny to bardzo intymne doznanie, dlatego kobieta musi się czuć pewnie i mieć do partnera zaufanie. Seks oralny w męskim wydaniu polega na pieszczeniu ustami i językiem okolicy pochwy. Wargi sromowe mniejsze i większe oraz łechtaczka to niezwykle wrażliwe na dotyk strefy erogenne, których umiejętne pobudzane zapewnia dużą dawkę rozkoszy.

Zanim mężczyzna przejdzie do stosunku oralnego, powinien zacząć od tradycyjnych pieszczot i dopiero z czasem, stopniowo zbliżać się do miejsc intymnych kobiety. Może pieścić jej brzuch, podbrzusze, wnętrze ud, pośladki, wzgórek łonowy, po czym zbliżyć usta do pochwy, wsunąć język do jej wnętrza i rytmicznie go wysuwać. Zadaniem dla mężczyzny jest poznanie upodobań kobiety poprzez obserwację jej reakcji – należy odkryć, jaka stymulacja gwarantuje partnerce najsilniejsze doznania, jakie jest dla niej optymalne tempo i intensywność pieszczot.

Obszarem najbardziej wrażliwym, którego pobudzanie podczas seksu oralnego może doprowadzić kobietę do orgazmu, jest łechtaczka. Mężczyzna może przesuwać po niej językiem i ssać. Seks oralny można połączyć z pieszczotami przy użyciu rąk. Przy dostatecznym i odpowiednio długim pobudzeniu kobieta powinna zacząć szczytować. Narządów płciowych kobiety w czasie stosunku oralnego nie należy gryźć – mogłoby to sprawić jej ból.

W przypadku fellatio mężczyzna powinien wiedzieć, że nie każda kobieta robi to chętnie. Na pewno nie należy wywierać na partnerce nacisku. Kobieta decydująca się na seks oralny musi się czuć komfortowo. Mężczyzna, nawet silnie pobudzony, nie powinien chwytać jej mocno za włosy i siłą przyciągać do siebie, chyba że partnerzy świetnie się znają i preferują taką formę intymnych kontaktów. Jeśli mężczyzna czuje, że za chwilę dojdzie, powinien poinformować o tym partnerkę – warto wcześniej uzgodnić, w jaki sposób i gdzie zakończy się stosunek oralny.

Przekonajcie się także, jak przebiega erekcja:

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Pozycje w seksie oralnym

Pozycja w seksie oralnym przede wszystkim powinna być wygodna dla obu stron. Najlepiej się położyć. Seks oralny można też uprawiać na stojąco – żeby ułatwić mężczyźnie dostęp do miejsc intymnych, kobieta może podnieść nogę (może ją o coś oprzeć) lub ustawić się tyłem do partnera. Mężczyzna może rozsiąść się w fotelu, a kobieta przed nim uklęknąć. Albo odwrotnie: kobieta siedzi, a mężczyzna pieści językiem jej miejsca intymne.

Godną polecenia pozycją w seksie oralnym jest 69 – kobieta zwykle znajduje się na górze i siada na twarzy mężczyzny. Całując jego miejsca intymne, jednocześnie jest całowana przez partnera.

W czasie seksu oralnego nie należy pompować powietrza do wnętrza narządów płciowych drugiej osoby. Ze stosunkiem oralnym trzeba się wstrzymać, jeśli któreś z partnerów ma opryszczkę wargową albo infekcję narządów płciowych. Ryzyko zarażenia się wirusem HIV podczas stosunku oralnego jest dość niskie, nie jest jednak zerowe.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
939
102
Komentarze (7)
Alex
Ja i mąż uwielbiamy tak się bawić. Zawsze przed każdym seksem robimy sobie dobrze. Po prostu trzeba to lubić.
Czytaj całość
dick
TVN ... Normalne
Czytaj całość
Agnieszka
Jesteśmy ze dobą 17 lat. Seks oralny jedt super. Uwielbiam sprawiać przyjemność mężowi i lubię jak on robi to mi. Jednak fakt trzeba się znać i mieć zaufanie do siebie. W stałych związkach plusem jest to że bekarnie można sobie eksperymentować. Zdrowie najważniejsze.
Czytaj całość
swojak
Trzeba koniecznie spróbować, to jest coś takiego jak super ciastko w- ustach
Czytaj całość
Marcelina
ja też uważam, ze to fajna sprawa, ale trzeba się znać. nie zrobiłabym tego z przypadkowym partnerem!
Czytaj całość
Jadwiga
Basia, daj spokój! Nie ma się czego wstydzić. Ja jestem dużo starsza, jeśli 35 to Twój wiek, ale nawet teraz nie mam z tym problemu :D
Czytaj całość
Baśka35
ja mam mieszane uczucia... mam 35 lat i nigdy nie próbowalismy seksu oralnego. z mezem jestem juz 4 lata, wiem, ze chcialby - nawet czasem cos wspomina, ze w sumie moglibysmy sprobowac, ze on by chcial mi... ja sie chyba wstydze, sama nie wiem. juz tak nawet myslalam, ze seks oralny zaraz po prysznoicu?
Czytaj całość
Nie przegap
Jak dbać o skórę zimą, jakie kosmetyki pielęgnacyjne wybrać?
Jak dbać o skórę zimą, jakie kosmetyki pielęgnacyjne wybrać? Materiał sponsorowany
Najgroźniejsze dla naszego zdrowia sztuczne barwniki. Gdzie je znajdziemy?
Najgroźniejsze dla naszego zdrowia sztuczne barwniki. Gdzie je znajdziemy?
Aparaty ortodontyczne – rodzaje, zakładanie, higiena i koszty
Aparaty ortodontyczne – rodzaje, zakładanie, higiena i koszty
Elektroniczna recepta. Wszystko, co musisz wiedzieć o e-receptach
Elektroniczna recepta. Wszystko, co musisz wiedzieć o e-receptach
E-zwolnienia lekarskie. Co trzeba wiedzieć o nowym systemie wystawiania L4?
E-zwolnienia lekarskie. Co trzeba wiedzieć o nowym systemie wystawiania L4?
Kawa z masłem – jakie ma właściwości? Jak przygotować kawę z masłem?
Kawa z masłem – jakie ma właściwości? Jak przygotować kawę z masłem?