Polub nas na Facebooku
Czytasz: Prywatna opieka medyczna w JP Medica – dlaczego warto?
menu
Polub nas na Facebooku

Prywatna opieka medyczna w JP Medica – dlaczego warto?

mat. prasowe 

Polacy doceniają prywatną opiekę medyczną. Według raportu Instytutu Badań Zmian Społecznych prawie połowa rodaków korzysta z pakietów zdrowotnych i ma zamiar to kontynuować. Trudną sytuację publicznej służby zdrowia pogorszyła pandemia. Przeciążone przychodnie i bezustanny problem z dostępem do lekarzy specjalistów stoi w kontrze z tym, co oferują prywatne placówki. No właśnie - a co właściwie oferują? Przyjrzymy się temu na podstawie oferty JP Medica.

Dlaczego prywatna opieka medyczna?

O tym, że na specjalistę w ramach NFZ trzeba w Polsce czekać od kilku miesięcy do nawet kilku lat wielu pacjentów miało się okazję przekonać. Jak pokazuje raport Barometr WHC opublikowany przez fundację Watch Health Care średnio na wizytę do lekarza specjalisty lub badanie diagnostyczne trzeba czekać 3,4 miesiąca. I tak na kardiologa poczekamy 4 miesiące, na ortopedę około roku, do chirurga i endokrynologa ponad 8 miesięcy. W wielu przychodniach pacjenci odsyłani są z kwitkiem i poleceniem, by sami znaleźli placówkę, w której w ogóle jest szansa na zapisanie się w ciągu najbliższych miesięcy.

Jednak długie oczekiwanie to niejedyny problem publicznych placówek. Źle wyposażone gabinety, przeciążone linie telefoniczne, mały wybór lekarzy, a także długie oczekiwanie pod gabinetem - to kolejne bolączki. Wniosek? Model prywatnej opieki medycznej ratuje zdrowie. Trudno czekać miesiącami na konsultację, narażając się na pogłębienie problemów i powikłania.

mat. prasowe 

Dla kogo pakiet prywatnej opieki medycznej?

Dla każdego, bo usługi świadczone przez JP Medica dotyczą poradni specjalistycznych, z których korzystamy najczęściej:

  • internistycznej;
  • lekarza rodzinnego;
  • pediatrycznej;
  • ginekologicznej;
  • gastrologicznej;
  • endokrynologicznej;
  • kardiologicznej;
  • diabetologicznej;
  • alergologicznej;
  • dermatologicznej;
  • neurologicznej;
  • zdrowia psychicznego.

Tym samym, z pakietu może korzystać cała rodzina. Lekarze specjaliści przeznaczeni dla różnych grup wiekowych i różnych schorzeń są dostępni w bardzo krótkim czasie. W JP Medica otrzymamy opiekę ambulatoryjną, profilaktykę oraz pełną diagnostykę laboratoryjną i obrazową.

mat. prasowe 

Zarówno placówki stacjonarne, jak i błyskawiczna porada online lub przez telefon

To prawdziwy przełom, jeżeli chodzi o sposób świadczenia usług medycznych w Polsce. Osoby, które korzystają z pakietów JP Medica mogą wybrać teleporadę lub wizytę w partnerskiej placówce.

Bardzo ciekawym modelem jest telekonsultacja lub konsultacja online w trakcie której pacjent zyskuje te same świadczenia, co podczas osobistej wizyty. Lekarz diagnozuje problem, wystawia e-receptę, e-skierowanie, e-zwolnienie, omawia wyniki i wytycza dalszą ścieżkę postępowania. A wszystko bez wychodzenia z domu, nie tracąc czasu na dojazd. Teleporady, które stały się podstawą komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentem w trakcie pandemii, zostaną z nami już na stałe. Według ankiety przeprowadzonej na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w 2020 roku, aż 92 proc. respondentów uznało, że w trakcie telefonicznego kontaktu z lekarzem ich problem został rozwiązany, a aż 97,8 proc. osób zadeklarowało, że lekarz zajął się nimi kompleksowo i w sposób satysfakcjonujący. To rozwiewa wszelkie wątpliwości, jeżeli chodzi o ten sposób komunikacji ze specjalistą. 

Zapisując się na teleporadę w JP Medica czas oczekiwania na kontakt z lekarzami wielu specjalności jest wyjątkowo krótki - maksymalnie do dwóch godzin.

W przypadku, gdy niezbędna jest wizyta w placówce, pacjenci mają do dyspozycji aż 1200 punktów, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Terminy wizyt stacjonarnych są szybkie, a ze względu na atrakcyjne ceny pakietów - stosunkowo niedrogie.

Zatrudnieni specjaliści to profesjonalna kadra. Ze względu na dużą liczbę placówek, każdy znajdzie opiekę dostosowaną do swoich potrzeb.

Abonamenty medyczne w JP Medica

Model abonamentowy stanowi rozwiązanie, które jako społeczeństwo zdołaliśmy polubić. Jedna opłata za rozbudowany pakiet możliwości to coś, co się po prostu opłaca. W przypadku dostępu do lekarzy zwłaszcza, skoro jedna wizyta bez badań laboratoryjnych poza abonamentem kosztuje średnio kilkaset złotych.

Jak wyglądają abonamenty w JP Medica? Przede wszystkim pacjenci mogą wybierać w różnych ofertach cenowych, w zależności od swoich potrzeb. Do wyboru jest opcja wykupienia konsultacji medycznej do wykorzystania w ciągu miesiąca w pakiecie BASIC (konsultacja lekarska online i e-recepta) , BASIC+ (konsultacja online, przez telefon, e-recepta, e-zwolnienie lekarskie) i PREMIUM (konsultacja telefoniczna i online, e-recepta, e-zwolnienie lekarskie i e-skierowanie oraz ocena wyników badań). Oprócz tego pacjenci mogą również wykupić badania laboratoryjne i analizę wyników. Tu również do wyboru są trzy pakiety. Wszystkie wymienione opcje dostępne są na stronie jpmedica.com.

mat. prasowe 

Ciekawą opcją jest pakiet Zdrowie JP Medica. Tu przez okres sześciu lub dwunastu miesięcy mamy do wykorzystania określoną liczbę konsultacji online, wizyt w placówce, e-skierowań i e-recept, badań laboratoryjnych wraz z oceną wyników.

Pacjenci mogą zapisywać się telefonicznie lub skorzystać z wygodnego konta pacjenta. Posiadając konto możemy bez problemu podejrzeć historię wcześniejszych konsultacji oraz pobrać dokumenty. Za wszystkie usługi płaci się online.

Specjaliści, których odwiedzamy najczęściej

W samym województwie lubelskim w 2019 roku lekarze udzielili porad aż 18,6 mln osób. W rankingu wyżej plasuje się tylko województwo mazowieckie i łódzkie. A według GUS-u, jakich specjalistów odwiedzamy najczęściej?

  • Lekarze rodzinni - diagnozują najczęściej występujące schorzenia, które nie potrzebują konsultacji specjalistycznych. Ich wiedza jest rozległa, skupia się głównie na chorobach wewnętrznych, ale również pediatrii, dermatologii, okulistyce, neurologii. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, lekarz rodzinny kieruje na dalsze leczenie i wypisuje skierowania do innych specjalistów. Lekarzy rodzinnych odwiedza średnio 10,3 mln pacjentów rocznie.
  • Lekarze chirurdzy - to dosyć wszechstronna specjalizacja. Lekarze zajmują się tu zarówno uszkodzonymi tkankami miękkimi, jak i twardymi. Pacjenci najczęściej odwiedzają tak zwanego chirurga ogólnego, który wykonuje takie zabiegi, jak usunięcie wyrostka robaczkowego, przepukliny, tarczycy; leczy żylaki i opatrzy oparzenia.
  • Lekarze ginekolodzy - przeprowadzają kontrolne badania pacjentek, rozpoznają i leczą choroby, prowadzą ciąże, kierują na dalszą diagnostykę.
  • Lekarze okuliści - wykonują badania, korygują wady wzroku, diagnozują choroby, wystawiają zwolnienia lekarskie i w razie potrzeby kierują na dalszą diagnostykę.
  • Lekarze kardiolodzy - zajmują się układem sercowo-naczyniowym. Leczą pacjentów m.in. z nadciśnieniem, wadami serca, chorobą niedokrwienną.
  • Lekarze neurolodzy - zajmują się leczeniem chorób związanych z układem nerwowym. Udzielają porad, czasem przeprowadzają zabiegi we współpracy z lekarzami innych specjalności. Przyjmują zarówno w przychodniach, jak i szpitalach.

Lista obleganych lekarzy specjalistów jest oczywiście o wiele dłuższa. Tymczasem błyskawiczna diagnoza i jak najszybsze podjęcie leczenia jest dla pacjentów bardzo ważne. To kolejny plus dla prywatnej opieki w JP Medica, gdzie na wizytę nie trzeba długo czekać.

mat. prasowe 

Lekarze specjaliści i prywatna opieka medyczna - czego oczekują pacjenci?

JP Medica gromadzi wokół siebie lekarzy, którzy są w stanie zaoferować najwyższy poziom usług. A co polscy pacjenci szczególnie cenią w specjalistach? Jak pokazuje badanie zlecone przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Izby Lekarskiej 69 proc. ankietowanych uważa polskich lekarzy za kompetentnych w diagnozowaniu chorób, zaś 64 proc. uważa, że nasi lekarze świetnie spisują się w leczeniu. Oprócz tego, pacjenci zwracają uwagę na to, czy lekarz potrafi słuchać pacjenta, sprawnie przekazywać istotne informacje, czy wzbudza zaufanie.

W tym samym badaniu respondentów zapytano o powód wyboru opieki prywatnej. Aż 74,9 proc. wskazało krótszy czas oczekiwania na wizytę, a 42 proc. wskazało większy profesjonalizm lekarzy. Ankietowani doceniają również dobrą opiekę medyczną w prywatnych placówkach oraz życzliwość personelu.

mat. prasowe 

Reasumując - co dają abonamenty medyczne?

Analizując pakiety JP Medica, pacjent zyskuje:

  • Lekarzy różnych specjalności, dostępnych w jednym miejscu. Pacjenci mogą leczyć się kompleksowo, korzystając z tej samej bazy.
  • Lekarze dostępni są online. Pacjenci nie muszą wychodzić z domu, stać w długich kolejkach, dojeżdżać.
  • Konsultacja odbywa się przez telefon lub online. Czas oczekiwania jest bardzo krótki.
  • Abonamenty mają atrakcyjne ceny.
  • Pacjenci mają dostęp do swojego konta, gdzie wyświetlają się wcześniejsze wizyty, można również pobrać recepty i zwolnienia.
  • Analiza badań także odbywa się zdalnie, bez wychodzenia z domu.
  • Lekarze specjaliści dostępni są również stacjonarnie. Na terenie kraju znajduje się aż 1200 placówek partnerskich. Lekarze, którzy przyjmują w ramach pakietów to doświadczeni specjaliści najwyższej klasy.
  • Wygodne i bezpieczne płatności online umożliwiają szybkie umówienie się na wizytę.
  • Ze względu na szeroką bazę specjalności lekarzy, z pakietów JP Medica może korzystać cała rodzina.
  • Szybko można uzyskać takie świadczenia, jak e-recepta i e-zwolnienie. Lekarz wystawi je podczas telekonsultacji.
  • Dla wygody pacjentów działa również infolinia, gdzie udzielane są wszelkie informacje.
Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
66
9
Polecamy
Telemedycyna - jak poradzić sobie z nowym systemem?
Telemedycyna - jak poradzić sobie z nowym systemem? Dzień Dobry TVN
Fundacja K.I.D.S chce naprawić polskie szpitale.
"Rodzice i lekarze zwracają uwagę na niskiej jakości jedzenie i biurokrację"
Fundacja K.I.D.S chce naprawić polskie szpitale. "Rodzice i lekarze zwracają uwagę na niskiej jakości jedzenie i biurokrację" Dzień Dobry TVN
Teleporady nie działają, a w co piątej palcówce kontakt z lekarzem jest utrudniony
Teleporady nie działają, a w co piątej palcówce kontakt z lekarzem jest utrudniony TVN zdrowie
Welbi – wiedza o zdrowiu i narzędzia, by o nie zadbać w jednym miejscu
Welbi – wiedza o zdrowiu i narzędzia, by o nie zadbać w jednym miejscu TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia