Czytasz: Metody leczenia żylaków

Metody leczenia żylaków

Zobacz film: Profilaktyka żylaków. Źródło: 36,6

Powstawaniu żylaków sprzyja brak ruchu i siedząca lub stojąca praca. Najlepiej jest zapobiegać powstawaniu żylaków, niż potem leczyć je operacyjnie, a głównie na tym polegają metody leczenia żylaków.

Leczenie żylaków polega na usunięciu żyły, która sprawia problemy. Metod ich usunięcia jest wiele - operacja, zamrażanie, wyrywanie, klejenie - wszystko zależy od preferencji pacjenta i zaleceń lekarzy. Na NFZ możemy usunąć żylaki operacyjnie, ale prywatnie mamy szersze spektrum zabiegów. Ceny wahają się od 1500 do 5000 złotych. 

Oczywiście lepiej jest zapobiegać powstawaniu żylaków, niż je potem leczyć. Nasze żyły nie lubią pracy siedzącej i stojącej. Powstawaniu żylaków sprzyjają także: brak ruchu i wysoka temperatura (np. częste wizyty w saunie, gorące kąpiele). Aby zapobiegać żylakom należy robić częste przerwy w pracy - 30 minut siedzenia i powinniśmy wstać, przejść się! 

To Cię zainteresuje

Czy polskie prawo pozwala na przeszczep macicy? Jak rozpoznać wczesne objawy zawału serca? Zakwaszenie organizmu a kwasica. Kiedy dochodzi do zaburzenia kwasowo-zasadowej równowagi organizmu
Siedzenie zabija, trzeba robić sobie przerwy. Można wykonywać proste ćwiczenia, jak np. wspinanie się na palce. Dobrze jest się przejść. Co ciekawe badania obalają mit, że szpilki wpływają na powstawanie żylaków. 
W profilaktycznej walce z żylakami dobrze jest siedzieć z nogami uniesionymi wysoko, ponad poziom serca - opartymi o krzesło lub blat stołu. Zalecane są także spacery, gimnastyka, jazda na rowerze, pływanie, utrzymywanie prawidłowej masy ciała. 

Pończochy i rajstopy elastyczne

Stopień ucisku dobierany jest indywidualnie przez lekarza na podstawie badania. Pończochy i rajstopy są polecane osobom, które nie mogą poddać się innemu leczeniu. Należy je zakładać na nieobrzęknięte kończyny, najlepiej rano i zdejmować na noc.

Polecamy: Diagnostyka żylaków

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
2
0
Więcej na temat
Narodowość a odczuwanie bólu
Jak smog wpływa na nasze zdrowie?
Co to jest protokół kompleksowej opieki okołooperacyjnej?
Nowatorskie narzędzie do leczenia skoliozy
Komentarze (0)
Nie przegap
Co to jest śmierć kliniczna? Świadectwa osób, które jej doświadczyły
Konizacja szyjki macicy – wskazania, przebieg zabiegu, gojenie i rekonwalescencja
Co to jest transplantologia? Definicja, statystyki, etyka
Niewydolność serca - przyczyny, rodzaje, objawy, diagnoza, leczenie i rokowania
Skręt kiszek – objawy, przyczyny oraz leczenie
Torbiel pajęczynówki – objawy i leczenie. Czym jest to groźne schorzenie?