Polub nas na Facebooku
Czytasz: Gimnastyka twarzy – skuteczne ćwiczenia na ładną cerę
menu
Polub nas na Facebooku

Gimnastyka twarzy – skuteczne ćwiczenia na ładną cerę

Kobieta, która robi głupie miny

Fot: VladimirFloyd / gettyimages.com

Gimnastyka twarzy działa na jej mięśnie tak samo skutecznie jak tradycyjny fitness na mięśnie brzucha czy pośladki. Efekty gimnastyki twarzy bywają zaskakujące, jednak trzeba wykonywać je regularnie, najlepiej codziennie.

Gimnastyka twarzy znana również jako facefitness wpływa na kondycję skóry twarzy w okolicach oczu, czoła, podbródka i policzków. Do niedawna popularna była jedynie na Zachodzie, jednakże teraz staje się standardem również w Polsce. Gimnastyka twarzy na obwisłe policzki wspomaga działanie kremu przeciwzmarszczkowego oraz zabiegów kosmetycznych.

Czym jest gimnastyka twarzy?

Nie ulega wątpliwości, dlaczego chodzimy na siłownię lub uczęszczamy na zajęcia grupowe w salonach fitness. Ciało wygląda szczuplej i bardziej jędrnie, a samopoczucie po każdym treningu nie daje się porównać do niczego innego. Mięśnie budujące ludzką twarz również zasługują na swój trening. Efekty gimnastyki twarzy można zaobserwować już po miesiącu codziennego, około 7-minutowego treningu. Gimnastyka twarzy nie tylko jest doskonałym sposobem na zmarszczki, ale też przyczynia się do produkcji kolagenu oraz przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka. To jednak nie koniec korzyści płynących z ćwiczeń na mięśnie twarzy. Systematyczne napinanie i rozluźnianie mięśni poprawia ukrwienie twarzy, sprawiając, że jest ona lepiej dotleniona i odżywiona, przez co wygląda zdrowiej. Tym samym skóra wolniej się starzeje. Ćwiczenia w gimnastyce twarzy połączone z systematycznymi peelingami i dogłębnym nawilżaniem cery spowalniają procesy starzenia się naskórka.

Czy zaczynasz dzień od treningu mięśni twarzy?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Efekty gimnastyki twarzy to m.in.:

  • wygładzenie zmarszczek wokół oczu, warg i czoła,
  • zmniejszenie opuchlizny pod oczami,
  • likwidacja drugiego podbródka.

Ćwiczenia można wykonywać podczas porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy. Najlepiej w samotności przed lustrem, aby nie stresować się niczyją obecnością.

Gimnastyka twarzy – ćwiczenia

Każde z ćwiczeń należy powtórzyć należy po 10 razy raz lub dwa razy dziennie. Po miesiącu częstotliwość można zmniejszyć do 3 razy w tygodniu. Zanim jednak przystąpi się do ćwiczeń, należy zmyć makijaż i umyć ręce, aby nie przenosić na twarz bakterii. Po zakończeniu ćwiczeń zaleca się na nałożenie na twarz olejku nawilżającego lub serum.

Trening mięśni twarzy rozpoczyna się od rozgrzewki. Opuszkami palców należy delikatnie opukiwać całą twarz, zaczynając od czoła, dalej w kierunku policzków, brody i nosa, po czym jeszcze raz wykonać opukiwania czoła. Kolejny krok to podszczypywanie skóry za pomocą kciuka i palca wskazującego. Należy jednak robić to z wyczuciem, aby nie uszkodzić skóry. Całość powinna trwać około minutę.

Aby zapobiegać lub pozbyć się drobnych zmarszczek na czole, zaleca się położyć palce wskazujące tuż nad linię brwi, delikatnie je uciskając. Jednocześnie należy unieść brwi jak w wyrazie zdziwienia. Czynność powtórzyć 10 razy, tak aby stawiać opór podnoszącym się brwiom.

Lwia zmarszczka nie musi być usuwana za pomocą botoksu. Aby zmniejszyć jej widoczność, wystarczy krótkie ćwiczenie. Dół dłoni należy oprzeć między brwiami, tak aby palce swobodnie mogły dotknąć czoła. Następnie w tej pozycji należy mocno docisnąć dołem dłoni do obszaru między brwiami. Ważne podczas wykonywania tego ćwiczenia jest nieodrywanie dłoni od czoła.

Na czym polega masaż twarzy i dlaczego warto go wykonywać? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wykonać masaż twarzy? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Skóra wokół oczu jest nieco bardziej wymagająca i znacznie bardziej delikatna niż skóra na czole czy policzkach. Skuteczne są ćwiczenia wykonywane za pomocą palców środkowych napinające skórę w kierunku skroni. Podczas wykonywania ćwiczeń powinno się delikatnie zmrużyć oczy. Czynność powtarza się 10 razy. Drugie ćwiczenie polega na delikatnym naciągnięciu skóry w dół około pół centymetra pod oczami. W tym przypadku również należy zmrużyć oczy i powtórzyć ćwiczenie 10 razy.

Skóra wokół ust lubi dynamiczne zasysanie do środka. Aby to zrobić, należy ścisnąć mocno usta i wywinąć je do strony zębów. W takim zassaniu należy wytrzymać około 5 sekund, po czym zwolnić ucisk i powtórzyć to samo około 10 razy.

Wiele kobiet i mężczyzn narzeka na dodatkowy podbródek. Fitness twarzy nie pozostaje obojętny również wobec tego problemu. Pierwszym sposobem jest naciskanie zewnętrzną stroną dłoni na podbródek i jednoczesne wymawianie litery „O”. Drugą metodą jest wysunięcie głowy do przodu z jednoczesnym wysunięciem żuchwy i podniesieniem dolnych zębów nad górne. Jedno i drugie ćwiczenie powinno się powtórzyć 10 razy.

Kiedy zacząć ćwiczenia mięśni twarzy?

Każdy wiek na rozpoczęcie ćwiczeń nad mięśniami twarzy jest dobry. Nie powodują one skutków ubocznych. Im wcześniej rozpocznie się facefitness tym lepiej. Nigdy też nie jest za późno na rozpoczęcie swoich prób z regularnym treningiem.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
5
0
Polecamy
Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się problematycznych fałdek?
Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się problematycznych fałdek? Dzień Dobry TVN
Masaż relaksacyjny – jakie są rodzaje, techniki i jak zrobić go samemu?
Masaż relaksacyjny – jakie są rodzaje, techniki i jak zrobić go samemu? Dzień Dobry TVN
Joga twarzy zamiast botoksu - efekty i przykładowe ćwiczenia 
Joga twarzy zamiast botoksu - efekty i przykładowe ćwiczenia  TVN zdrowie
Jak wyszczuplić twarz? Ćwiczenia, zabiegi i triki optyczne
Jak wyszczuplić twarz? Ćwiczenia, zabiegi i triki optyczne TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami Materiał sponsorowany
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką