Polub nas na Facebooku
Czytasz: Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek laureatami nagrody w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia
menu
Polub nas na Facebooku

Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek laureatami nagrody w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia

Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Za nami Gala, podczas której odbyło się wręczenie Portretów Polskiej Medycyny 2018. Są to nagrody przyznawane w pięciu kategoriach za niezwykłe dokonania na rzecz rozwoju medycyny. Z dumą informujemy, że program 36,6 °C znalazł się wśród zwycięzców! 

23 października odbyła się Gala wieńcząca pierwszy dzień XIV Forum Rynku Zdrowia. Podczas wydarzenia poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2018 przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Portrety zostały wręczone w pięciu kategoriach:

  1. Menedżer Rynku Zdrowia, gdzie zwyciężyła dr Krystyna Piskorz-Ogórek, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
  2. Wydarzenie Rynku Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za niezwykłe dokonanie, jakim było uratowanie życia 20-letniego pacjenta, którego ciało zostało poparzone w 95 proc. Portrety w tej kategorii odebrały: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i dr hab. Justyna Drukała, Zakład Biologii Komórki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
  3. Lekarz Rynku Zdrowia - tutaj dwa zespoły uzyskały wyróżnienie: zespół pod kierunkiem prof. Edward Wylęgały, ordynatora Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Lekarskiego, Śląski Uniwersytet Medyczny, Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach oraz zespół pod kierunkiem dr hab. n. med. Michała Zembali, kierownika Oddziału Kardiochirurgii i Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
  4. Osobowość Rynku Zdrowia została przyznana jako równorzędne wyróżnienie Andrzejowi Jacynie, prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia, twórcom i prowadzącym Program 36,6 °C w Telewizji TVN Ewie Drzyzdze oraz prof. Krzysztofowi Łabuzkowi z Katedry Farmakologii Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
  5. Lider Rynku Zdrowia - tutaj portret otrzymał dr n. ekonom. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, zastępca przewodniczącego Rady NFZ.
Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Dlaczego właśnie 36,6 °C?

Ewa Drzyzga od kwietnia 2017 roku prowadzi emitowany na antenie TVN i TVN Style, program 36,6 °C. Formuła programu polega na przybliżaniu pacjentom zagadnień z zakresu medycyny w bardzo przystępny sposób. Ewa Drzyzga wraz z prof. Krzysztofem Łabuzkiem opowiadają widzom o chorobach, rozmawiają z ekspertami o możliwościach leczenia rożnych schorzeń, często pokazują rozwój technologii pomocnych pacjentom oraz zachęcają do wczesnej diagnostyki. Tylko dzięki niej można wcześnie zareagować w obliczu poważnego zagrożenia. 

Zobaczcie, co znajdziecie w kolejnym odcinku programu, już w najbliższą sobotę, 27.10.2018 roku:

Zobacz film: Program 36,6 °C, sezon 4, odcinek 8. Źródło: 36,6

Ciężka praca została doceniona przez Magazyn i portal Rynek Zdrowia:

W opinii zespołu dziennikarskiego magazynu i portalu Rynek Zdrowia, a przede wszystkim Telewidzów, program 36,6 °C  jest przykładem świetnej pracy edukacyjnej, między innymi w zakresie profilaktyki i zdrowego trybu życia. Dzięki udziałowi w programie znakomitych specjalistów możemy poznać sprawdzone i skuteczne metody diagnostyczno-terapeutyczne. Co równie istotne - program 36,6°C przyczynia się do rozwiewania niebezpiecznych mitów i stereotypów związanych z leczeniem wielu chorób. Takie uzasadnienie to dla zespołu programu 36,6 °C ogromy zaszczyt. 

Byliśmy kompletnie nieznaną redakcją, a pomysł na program zrodził się w głowie naszego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka. Zrobiliśmy go w 14 osób. Dziękujemy wszystkim dyrektorom, którzy wpuszczają nas w podwoje swoich szpitali - strzeżonych pilnie, a jednak otwartych dla mediów. Dziękujemy lekarzom za cierpliwość, bo sami rozumieją metody walki z chorobami, a my się tego wszystkiego dopiero uczymy - po to, żeby pacjentom wytłumaczyć, z czym mają do lekarzy przychodzić i że muszą to robić w porę. Będę bardzo wdzięczna za otwarcie każdych drzwi. My to wykorzystamy, bo telewizja ma do tego potencjał - skomentowała nagrodę Ewa Drzyzga.

To nie pierwsza nagroda, jaką otrzymał program 36,6 °C. W 2017 roku został nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR. Więcej o tym przeczytacie w materiale: Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR

Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
1
Polecamy
Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR
Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR TVN zdrowie
Program 36,6°C wraca na antenę!
Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie?
Program 36,6°C wraca na antenę! Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie? TVN zdrowie
Rehabilitacja pacjentów po koronawirusie.
"Mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi"
Rehabilitacja pacjentów po koronawirusie. "Mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi" Dzień Dobry TVN
Mirosław Ząbek - pionier polskiej neurochirurgii o metodzie, która jest zbawieniem dla chorych na Parkinsona
Mirosław Ząbek - pionier polskiej neurochirurgii o metodzie, która jest zbawieniem dla chorych na Parkinsona Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
CAR-T -innowacyjna metoda leczenia raka. Na czym polega?
CAR-T -innowacyjna metoda leczenia raka. Na czym polega?
Zespół FAS (alkoholowy zespół płodowy) – konsekwencje spożywania alkoholu w ciąży
Zespół FAS (alkoholowy zespół płodowy) – konsekwencje spożywania alkoholu w ciąży
Dieta węglowodanowa, wysokowęglowodanowa, węglowodanowo-białkowa. Co można jeść? Zasady diet
Dieta węglowodanowa, wysokowęglowodanowa, węglowodanowo-białkowa. Co można jeść? Zasady diet
Zakrzepica kończyn dolnych - czy musi prowadzić do zakrzepicy płuc?
Zakrzepica kończyn dolnych - czy musi prowadzić do zakrzepicy płuc?
Co może powodować ból zęba przy nagryzaniu? Jak leczyć ból zęba podczas gryzienia?
Co może powodować ból zęba przy nagryzaniu? Jak leczyć ból zęba podczas gryzienia?