Polub nas na Facebooku
Czytasz: Depilacja okolic intymnych u kobiet i mężczyzn – bikini francuskie, brazylijskie, hollywoodzkie i depilacja odbytu

Depilacja okolic intymnych u kobiet i mężczyzn – bikini francuskie, brazylijskie, hollywoodzkie i depilacja odbytu

Zainteresował Cię ten artykuł?
NAN

Fot: Robert Przybysz / stock.adobe.com

Depilacja okolic intymnych to zabieg popularny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zbędne owłosienie usuwane jest ze wzgórka łonowego, pachwin, a także pośladków oraz miejsc między nimi. Najpopularniejsze rodzaje depilacji to: depilacja brazylijska, francuska, hollywoodzka.

Bikini brazylijskie zapoczątkowano na plaży Copacabana w Rio. Wówczas panowała moda na coraz bardziej skąpe kostiumy kąpielowe. To skłoniło Brazylijki do głębszej depilacji. Pierwszy salon piękności oferujący pełną depilację bikini powstał w Nowym Jorku. Jego założycielkami było 7 sióstr pochodzących z Brazylii.

Golenie miejsc intymnych u kobiet

Na depilację miejsc intymnych kobiety decydują się najczęściej ze względów estetycznych, zwłaszcza latem, kiedy częściej zakłada się kostium kąpielowy i skąpe stroje odsłaniające ciało. Rozróżnia się kilka głębokości depilacji bikini.

  • Bikini klasyczne – jest najszybszą i najczęściej całkowicie bezbolesną metodą depilacji okolic intymnych. Polega na usunięciu zbędnego owłosienia tylko z pachwin oraz linii majtek. Klasyczna depilacja polecana jest dla pań, które cenią sobie estetyczny, a jednocześnie naturalny wygląd.
  • Bikini francuskie – płytka metoda depilacji. Zbędne owłosienie usuwane jest z pachwin i boków wzgórka łonowego. Nie depiluje się warg sromowych, pośladków oraz okolic między nimi.
  • Bikini brazylijskie – to głębsza metoda depilacji, w porównaniu do francuskiej. Obejmuje usuwanie włosów z całej okolicy intymnej z przodu, czyli warg sromowych, wzgórka łonowego, pachwin, a także pośladków i obszaru między nimi. Włosy znajdujące się nad łechtaczką mogą być przystrzyżone w cienki pasek, trójkąt lub inny kształt.
  • Bikini hollywoodzkie (bikini głębokie) – to całkowita depilacja przedniej oraz tylnej strony okolic intymnych, czyli również obszaru między pośladkami. Efektem zabiegu jest idealnie gładka strefa bikini, bez żadnego owłosienia. Depilacja hollywoodzka daje poczucie największej estetyki oraz komfortu.

Zobacz film: Która metoda depilacji jest najlepsza? Źródło: 36,6

Depilacja odbytu

Z depilacji okolic odbytu korzystają zarówno panie, jak i panowie. U kobiet nadmierne owłosienie w takim miejscu niejednokrotnie powoduje dyskomfort, zwłaszcza kiedy dochodzi do bliskich relacji z partnerem. W czasie depilacji odbytu należy zachować szczególną ostrożność, aby nie podrażnić delikatnej skóry. Golenie owłosienia maszynką jednorazową może być ryzykowne, dlatego bezpieczniej zdecydować się na delikatny krem do depilacji, sprawdzając wcześniej, na małym odcinku skóry, czy nie dochodzi do reakcji alergicznej.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Golenie miejsc intymnych dla niektórych mężczyzn to standardowy zabieg pielęgnacyjny. Męska depilacja przestała być kojarzona ze zniewieściałością, a zaczęła z dbaniem o dobry wygląd, higienę oraz zapach. Panowie mogą korzystać z takich samych produktów do depilacji, co panie, czyli: wosków, pianek, żeli, depilatorów elektrycznych, pasty cukrowej czy jednorazowych maszynek. Warto też wybierać linie kosmetyków przeznaczone tylko dla nich, np. kremy do depilacji okolic intymnych dla mężczyzn czy preparaty do łagodzenia podrażnień po goleniu. Panowie, którzy nie są zwolennikami całkowitego usuwania owłosienia, mogą jedynie za pomocą golarki elektrycznej, delikatnie przyciąć włosy łonowe.

Masz podrażnioną skórę po depilacji? Zobacz nasz film i dowiedz się jak temu zaradzić

Zobacz film: Podrażnienia po depilacji. Źródło: 36,6.

Jak depilować miejsca intymne? – metody usuwania zbędnego owłosienia

  • Maszynka jednorazowa

Jednorazowa maszynka do golenia to najszybszy i najtańszy sposób na bezbolesną depilację okolic intymnych. Nie daje ona jednak trwałych efektów, bo włosy mogą zacząć odrastać już następnego dnia po zabiegu. Stosując ostrza, należy pamiętać, aby na skórę zawsze nałożyć specjalny żel lub piankę do golenia. Zapobiega to podrażnieniom oraz daje lepszy efekt gładkiej skóry. Przed użyciem maszynki warto ją zdezynfekować.

  • Krem do depilacji bikini

Specjalne kremy do depilacji okolic intymnych zapewniają bezbolesną depilację. Kosmetyk nakłada się w owłosione miejsca i pozostawia na czas określony na opakowaniu. Przedłużenie go może grozić podrażnieniem, a nawet poparzeniem skóry. Plastikową szpatułką zdejmuje się krem, który powoduje, że osłabione włosy usuwają się razem z cebulkami.

  • Pasta cukrowa

Pasta cukrowa jest całkowicie naturalnym produktem. W czasie depilacji jest ona podgrzewana do temperatury około 30 stopni Celsjusza. Pasta cukrowa jest bezpieczna nawet w najgłębszych partiach bikini, ponieważ nie parzy ani nie zrywa naskórka.

Depilacja przed latem - to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Depilacja laserowa latem: tak czy nie? Źródło: 36,6.

  • Depilacja woskiem

Depilacja intymna woskiem to metoda, która usuwa włosy razem z cebulkami. Gorący wosk nakłada się na skórę, przykłada do niego bibułkę i po chwili zdecydowanym ruchem zdejmuje. Depilacji woskiem okolic intymnych powinny unikać osoby z bardzo wrażliwą skórą. Nakładanie gorącej substancji na wargi sromowe czy błony śluzowe może grozić naderwaniem delikatnego w tym miejscu naskórka.

  • Depilator elektryczny

Usuwanie włosów depilatorem elektrycznym to bolesna metoda depilacji, jednak natężenie dyskomfortu zależy od indywidualnej wytrzymałości na ból. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się do kilku tygodni. Niektóre modele depilatorów wyposażone są w chłodzącą nasadkę, która łagodzi ból przy usuwaniu włosków z cebulkami.

  • Depilacja laserowa

Depilacja okolic bikini laserem to sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Aby uzyskać najlepszy efekt, zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć. Przed depilacją kosmetolog przeprowadza szczegółową konsultację, by upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. W trakcie badania ocenia się także rodzaj skóry, specyfikę włosów. Po dobraniu odpowiednich parametrów wiązki lasera przeprowadza się próbę laserową, by sprawdzić czy włos jest podatny na działanie lasera.

Zobacz film: Zabieg depilacji laserowej. Źródło: Bez skazy

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
5
1
Komentarze (0)
Nie przegap
Śląscy kardiolodzy zbadali wpływ smogu na choroby serca i udary
Śląscy kardiolodzy zbadali wpływ smogu na choroby serca i udary Materiał sponsorowany
Cukrzyca nie musi zamykać w domu! Poznaj nowoczesny sposób pomiaru cukru we krwi
Cukrzyca nie musi zamykać w domu! Poznaj nowoczesny sposób pomiaru cukru we krwi Materiał sponsorowany
Jak podnieść ciśnienie tętnicze krwi?
Jak podnieść ciśnienie tętnicze krwi? Materiał sponsorowany
Sprzątanie krok po kroku, czyli od czego zacząć, a na czym skończyć
Sprzątanie krok po kroku, czyli od czego zacząć, a na czym skończyć Materiał sponsorowany
Olej z czarnuszki – płynne złoto z domowej apteczki
Olej z czarnuszki – płynne złoto z domowej apteczki
Domowe sposoby na ból i zapalenie ucha. Jak leczyć u dziecka i u dorosłego?
Domowe sposoby na ból i zapalenie ucha. Jak leczyć u dziecka i u dorosłego?