Polub nas na Facebooku
Czytasz: Agata Młynarska: Zdrowie gwarantuje szczęście
menu
Polub nas na Facebooku

Agata Młynarska: Zdrowie gwarantuje szczęście

Fot. Agata Młynarska / P. Mizerski

Fot. Agata Młynarska / P. Mizerski

Agata Młynarska odpowiedziała na pytania związane ze zdrowiem. Tylko u nas poznacie punkt widzenia prowadzącej program Bez tabu na Discovery Life. Czego się obawia, a co motywuje ją do działania? Sprawdźcie!

Zdrowie jest dla mnie… jakkolwiek banalnie to zabrzmi, zdrowie jest dla mnie najważniejsze.. Trzeba o nie bardzo dbać, bo nie jest dane raz na zawsze.

Kiedy dopada mnie gorszy humor, to… zawsze myślę o tym, że jest to stracona chwila, a takich nie warto kolekcjonować w naszym krótkim życiu.

Moja ulubiona aktywność fizyczna to… nordic walking, joga i taniec. Te uprawiam najczęściej.

Moja największa słabość to… bardzo trudne pytanie… mam sporo słabości ale moją największą są ludzie. Są dla mnie niezwykle ważni, ciekawi. Stanowią dla mnie nieustającą motywację.

Najlepiej relaksuje się… kiedy leżę i nic nie robię, co wcale nie jest takie łatwe.

Ostatni raz byłam na diecie... to śmiesznie brzmi, ale ja na diecie jestem cały czas. Dieta stała się sposobem mojego żywienia. Nie traktuję wszelkich wykluczeń jako dietę, tylko jako coś, co jest zdrowym sposobem odżywiania. Postępuję zgodnie z zasadą, że nie ma dobrej diety, jest tylko dobry sposób żywienia.

Moje ulubione zdrowe danie to… kasza gryczana z natką pietruszki, z dodatkiem oliwy i czosnku. Lubię też naleśniki mojej produkcji z mąki bez glutenu i na mleku bez laktozy. Nie wiem, czy są bardzo zdrowe ale są tak pyszne, że cała moja rodzina ma do nich wielką słabość. Mogą być na słodko albo na słono.

Moim największym nałogiem jest… Kupowanie okularów i butów.

Do lekarza chodzę, kiedy… nie jestem jeszcze chora. Moje doświadczenie z chorobami nauczyło mnie, że lepiej jest działać profilaktycznie, niż czekać do ostatniej chwili.

Dla zdrowia gotowa jestem… zrobić wszystko. Kiedy dochodzi do zagrożenia życia, kiedy przechodzimy ciężką chorobę, uświadamiamy sobie, jak ważne jest nasze zdrowie.

Najbardziej obawiam się... niedołężnej starości.

Badanie, którego najbardziej się obawiam to… Nie ma takiego badania. W swoim życiu przeszłam już tyle różnych badań, że takie, którego należy się bać w moim odczuciu zupełnie nie istnieje.

Do dbania o siebie motywuje mnie… fakt, że bardzo zależy mi na dobrym zdrowiu i jakości życia. Staram się utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji, to dla mnie niezwykle ważne i cieszę się, że nadal mogę nosić ubrania w rozmiarze 38.

Mój sposób na stres to… unikanie sytuacji doprowadzających do stresu. Oczywiście wiem, że nie zawsze da się ich uniknąć, ale przez tyle lat doświadczenia zawodowego, nauczyłam się trochę nad tym panować. Kiedy wiem, że już naprawdę nic nie mogę zrobić, staram się „machnąć ręką” i odpuścić. Wtedy najchętniej włączam sobie swój ulubiony serial i staram się zrelaksować.

W swoim ciele najbardziej lubię… waleczność i to w jaki sposób moje ciało potrafi pokonywać trudności związane z chorobą. Ma niesamowite zdolności do regenerowania się. Poza tym podoba mi się moja skóra, dekolt i nogi.

Gdybym mogła / mógł w swoim ciele zmieniłabym /zmieniłbym… Dziś już nie zmieniłabym nic! Na pewno chciałabym, żeby jak najdłużej pozostało sprężyste. To bardzo ważne, żeby zawsze cieszyć się dobrą kondycją i pozostawać w dobrej formie. Generalnie bardzo lubię swoje ciało, nie chcę go zmieniać, wolałabym, żeby pozostało takie, jakie jest teraz, jak najdłużej.

Korzystanie z zabiegów estetycznych jest… czymś wspaniałym! To fantastyczne, że żyjemy w czasach, które dają nam takie możliwości. Dziś patrzymy na zabiegi medycyny estetycznej zupełnie inaczej niż kiedyś. Inaczej do tego podchodzimy – w naszej świadomości przestaje to być czymś negatywnym. Kobiety są teraz bardziej świadome i bardziej zwracają uwagę na swój wygląd i dobre samopoczucie, a temu przede wszystkim ma służyć medycyna estetyczna. Najważniejsze jest jednak, żeby wybrać do tego celu odpowiedniego specjalistę, który ma doświadczenie w tym, co robi i możemy mieć do niego zaufanie i pewność, że nie zrobi nam krzywdy. Na pewno też nie można przesadzać.

Moje najtrudniejsze zadanie zawodowe… to każda rozmowa, którą prowadzę z bohaterami moich programów. Zawsze trzeba wejść do czyjegoś świata, a każdy z nich jest zupełnie inny, niepowtarzalny i trzeba umieć go odpowiednio i delikatnie otworzyć.

Na udział w projekcie Discovery Life zdecydowałam się… bo zależy mi na mówieniu o zdrowiu. To niezwykle ważny temat. Musimy uświadamiać ludzi, jak bardzo istotna jest profilaktyka, utrzymywanie swojego ciała w dobrej kondycji, dbanie o siebie, a także o swoją rodzinę, dzieci i wnuki. Bo zdrowie gwarantuje szczęście. Dzięki temu możemy czerpać radość z życia pełnymi garściami.

W osiągnięciu sukcesu zawodowego najbardziej pomagają… wiara w siebie i poczucie własnej wartości. Ważni są też ludzie, którzy nas otaczają – mądrzy doradcy i mądrzy, życzliwi krytycy. Niezbędna jest też pozytywna energia! 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
19
4
Polecamy
Jak dba o siebie Marzena Jarczak prowadząca program Świeże kosmetyki?
Jak dba o siebie Marzena Jarczak prowadząca program Świeże kosmetyki? TVN zdrowie
Kwestionariusz Ewy Drzyzgi.
Jak o swoje zdrowie dba prowadząca program 36,6°C?
Kwestionariusz Ewy Drzyzgi. Jak o swoje zdrowie dba prowadząca program 36,6°C? TVN zdrowie
Kaya Szulczewska o relacji z ciałem."Warto nauczyć się podejścia, w którym nie musimy oceniać siebie i innych"
Kaya Szulczewska o relacji z ciałem."Warto nauczyć się podejścia, w którym nie musimy oceniać siebie i innych" Dzień Dobry TVN
Znany skoczek narciarski, Bjoern Einar Romoeren, opowiedział o walce z rakiem.
„Leżysz i słyszysz tylko łomot swojego serca.”
Znany skoczek narciarski, Bjoern Einar Romoeren, opowiedział o walce z rakiem. „Leżysz i słyszysz tylko łomot swojego serca.” Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Sprawdź, kiedy jest najlepszy czas na mierzenie cukru i jak wykonać tę czynność prawidłowo 
Sprawdź, kiedy jest najlepszy czas na mierzenie cukru i jak wykonać tę czynność prawidłowo 
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego