Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zanieczyszczenia są wszędzie - czyhają na nas nawet w domu. Jak się ich pozbyć?
menu
Polub nas na Facebooku

Zanieczyszczenia są wszędzie - czyhają na nas nawet w domu. Jak się ich pozbyć?

Fot. Sharp SA-VS3001BR

Fot. Sharp SA-VS3001BR

 Z zarazkami, bakteriami czy innymi patogenami stykamy się praktycznie na każdym kroku. O ile z tymi w przestrzeni publicznej niewiele możemy zrobić, to te w domach już są w naszym zasięgu. Bo czysty dom to zdrowy organizm, dlatego tak ważny jest dobór sprzętów, które nie tylko pomogą nam utrzymać nienaganny porządek, ale przede wszystkim uchronią nas przed niepotrzebnymi infekcjami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do sprzątania?

Sama woda, odpowiedni detergent i ściereczka to za mało, aby dom był czysty i wolny od groźnych patogenów! Do tego potrzebny jest nam odkurzacz! Urządzenie nie tylko ułatwia sprzątanie, ale przede wszystkim znacząco skraca czas, który trzeba poświecić na porządki. Jeszcze do niedawna większość dostępnych na rynku modeli była duża i nieporęczna. Długi kabel mocno ograniczał i nie pozwalał na płynne przejście z jednego pomieszczenia do drugiego. Zazwyczaj trzeba było wyłączyć odkurzacz, wyciągnąć wtyczkę z gniazdka, przenieść do innego pomieszczenia i ponownie uruchomić. Na szczęście dzisiaj wybór modeli jest znacznie większy i coraz chętniej sięgamy po odkurzacze bezprzewodowe.

Dokładność i komfort

Dlaczego warto zastąpić zwykły odkurzacz tym bezprzewodowym? Powodów jest kilka. Po pierwsze ekonomia. Używanie odkurzacza na baterię jest bardziej oszczędne. Moc urządzenia to 25,2 V. Po pełnym naładowaniu, które zajmuje 3,5 godziny - model odkurzacz SA-VS3001RW posiada specjalną stacje ładującą - urządzenie może pracować przez godzinę bez przerwy. Po drugie, poruszanie się z nim po domu jest dużo łatwiejsze. Takiego odkurzacza nie trzeba wyłączać ani odcinać od zasilania żeby zacząć porządki w innym pomieszczeniu. Dodatkowo, wersje bezprzewodowe są znacznie lżejsze (ten waży zaledwie 3 kilogramy) i bardziej poręczne niż klasyczne odkurzacze. Po trzecie zajmują mniej miejsca. Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe zazwyczaj składają się z jednego elementu, dlatego z powodzeniem zmieszczą się w szafie czy składziku. Niektóre modele wyposażone są również w specjalny stelaż. Można go przymocować do ściany i zawiesić urządzenie w takim miejscu, w którym nie będzie przeszkadzało oraz rzucało się w oczy. Po czwarte sprzątanie z nim jest znacznie dokładniejsze. Model urządzenia SA-VS3001RW został wyposażony w szczotki i końcówki do narożników.

Fot. Sharp SA-VS3001BR

Fot. Sharp SA-VS3001BR

Przenośnym odkurzaczem znacznie łatwiej się manewruje, jest bardziej poręczny, tym samym dotarcie do zakamarków i wszystkich kątów w domu staje się łatwiejsze. Ale to nie koniec! Ogromna większość tego rodzaju sprzętów ma wbudowany mały odkurzacz, który w każdej chwili można wyjąć. To niewielkich rozmiarów urządzenie ułatwi, np. odkurzanie foteli czy krzeseł, a także przyda się podczas sprzątania samochodu.

Czysty dom znaczy zdrowie

Utrzymany w czystości dom ma niebagatelny wpływ na zdrowie jego mieszkańców. Dzięki regularnym porządkom udaje się wytępić groźne patogeny, które mogą zafundować spore problemy ze zdrowiem. Ale nie tylko. Łatwy w obsłudze i poręczny odkurzacz jest doskonałym rozwiązaniem dla osób uczulonych na kurz oraz roztocza. To właśnie alergicy, aby ograniczyć męczące kichanie, katar czy łzawienie oczu, zmuszeni są odkurzać nawet kilka razy w tygodniu.

Niektóre odkurzacze, jak na przykład ten marki SHARP, posiadają specjalną szczotkę – Animal Jet. Z jej pomocą usunięcie sierści zwierząt jest prostsze i szybsze w porównaniu do tradycyjnego odkurzania.

O urządzeniu z taką nakładką powinny pomyśleć z kolei osoby uczulone na sierść kota czy psa, które nie wyobrażają sobie życia bez zwierzaka. Trzeba sobie zdawać sprawę, że sierść - zwłaszcza kota - jest jednym z najsilniejszych alergenów. W przypadku wrażliwości na nią ogromne znaczenie ma maksymalne ograniczenie kontaktu chorego z tym alergenem. Odpowiedni odkurzacz, częste porządki i właściwie dobrane leki powinny rozwiązać problem i ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
23
6
Polecamy
Wszystkie cechy odkurzacza idealnego, czyli który model warto wybrać?
Wszystkie cechy odkurzacza idealnego, czyli który model warto wybrać? TVN zdrowie
Odkurzacz wodny - jaki wybrać?
Wady i zalety
Odkurzacz wodny - jaki wybrać? Wady i zalety Dzień Dobry TVN
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze?
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze? Dzień Dobry TVN
Najczęściej popełniane błędy przy użytkowaniu odkurzacza
Najczęściej popełniane błędy przy użytkowaniu odkurzacza TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Maść niedźwiedzia - jak działa i kiedy warto ją stosować?
Maść niedźwiedzia - jak działa i kiedy warto ją stosować?
Dzieci bezobjawowo chore na malarię mogą zakażać komary - zaskakujące wyniki badań
Dzieci bezobjawowo chore na malarię mogą zakażać komary - zaskakujące wyniki badań
Chcesz być zdrowy? Jedz kiszonki!
Chcesz być zdrowy? Jedz kiszonki!
Polacy kupują coraz więcej antydepresantów
Polacy kupują coraz więcej antydepresantów
Zwapnienie szyszynki - jakie są objawy? Jak leczyć?
Zwapnienie szyszynki - jakie są objawy? Jak leczyć?
Koronawirus. Napary z szałwii mogą pomóc w leczeniu COVID-19 - wykazały najnowsze badania 
Koronawirus. Napary z szałwii mogą pomóc w leczeniu COVID-19 - wykazały najnowsze badania