Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zalety i wady opalania natryskowego
menu
Polub nas na Facebooku

Zalety i wady opalania natryskowego

opalanie natryskowe

Fot. Csaba Toth / Getty Images

Opalanie natryskowe to świetny sposób na zyskanie szybkiej i równej opalenizny. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą się opalać w tradycyjny sposób oraz dla tych, którzy chcą to zrobić bardzo szybko. Jak wszystko opalanie natryskowe ma także swoje wady, jednak zalety w tym przypadku zdecydowanie przeważają.

Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę mgiełki brązującej. Mgiełka ma właściwości nawilżające i co najważniejsze – nie powoduje przebarwień. Opalenizna jest wynikiem reakcji chemicznej mgiełki z aminokwasami znajdującymi się na naskórku. Co ciekawe nie ma przeciwwskazań, by z opalania natryskowego korzystały kobiety w ciąży. Należy tylko zwrócić uwagę na potencjale uczulenia na składowe samoopalaczy.

Główną zaletą opalania natryskowego jest natychmiastowy efekt, wyglądający naturalnie. Zabieg przeprowadza kosmetyczka w specjalnej kabinie, w której opryskuje się ciało brązującą mgiełką. Profesjonaliści są w stanie nawet tak opalić ciało, by optycznie je wyszczuplić! Ogromnym plusem opalania natryskowego jest to, że doskonale wyrównuje i poprawia koloryt skóry oraz maskuje niedoskonałości, czyli rozstępy, popękane naczynka, przebarwienia czy siniaki.

Opalanie natryskowe przeznaczone jest dla osób o każdym typie karnacji, a szczególnie dla tych, którzy nie mogą się opalać na słońcu i nie chcą w solarium. Cena zabiegu na całe ciało to około 100 zł. Z opalania natryskowego nie powinno się korzystać, jeśli mamy na ciele rany. Przeciwwskazaniami są także choroby: łuszczyca, alergie skórne, wypryski, nadmierna potliwość i astma.

Dużo przydatnych informacji o innych metodach opalania znajdziecie na filmie:

Zobacz film: Alternatywne metody opalania. Źródło: 36,6

Przygotowanie do opalania natryskowego

Najpóźniej dzień przed zabiegiem należy wykonać depilację całego ciała oraz peeling. Nie wolno nakładać żadnych kremów ani nawet perfum w dniu zabiegu. Warto także pomalować paznokcie od stóp i dłoni, dzięki temu uchroni się płytkę przed zabarwieniem. Na zabieg warto przyjść w „roboczym” ubraniu, bowiem preparaty stosowane do opalania natryskowego działają jeszcze kilka godzin po wyjściu od kosmetyczki, zatem mogą barwić ubrania. Nasze ubranie nie powinno uciskać ciała, by nie zniszczyć efektu.

A po opalaniu...

Nie wolno się kąpać przez czas wskazany przez kosmetyczkę. W zależności od zastosowanego preparatu okres bez kąpieli wynosi od 2 do 6 godzin. Żeby wydłużyć efekt działania brązującej mgiełki powinno się nawilżać skórę przynajmniej dwa razy dziennie. Nie powinno się także wykonywać peelingów. Opalanie natryskowe nie nadaje się dla osób, które chcą po nim pływać czy korzystać z sauny – bardzo szybko efekt opalenizny się zmyje. Z reguły utrzymuje się on do około 10 dni.

Czy opalanie natryskowe wyklucza zwykłe opalanie?

Nie. Po zabiegu opalania natryskowego można opalać się na słońcu. Należy jednak pamiętać o regularnym nawilżaniu ciała oraz o stosowaniu kremów z filtrem SPF. Dzięki temu wydłużymy efekt opalenizny, a kiedy zacznie ona blaknąć – będzie się to odbywało równomiernie.

Uwaga!

Ze względów higienicznych powinno się opalać w stroju kąpielowym lub w bieliźnie. Są jednak salony, które oferują opalanie natryskowe nago.

Opalanie - co wiesz o kąpielach słonecznych? Czy opalanie jest zdrowe?

Odpowiedz na 10 pytań
Rozpocznij quiz


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
6
2
Polecamy
Opalenizna natryskowa.
Efekty i czas utrzymywania się
Opalenizna natryskowa. Efekty i czas utrzymywania się Dzień Dobry TVN
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę Dzień Dobry TVN
Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę
Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę TVN zdrowie
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Borówka amerykańska – ile jeść, by wzmocnić serce?
Borówka amerykańska – ile jeść, by wzmocnić serce?
Czym jest peptyd C? Interpretacja wyników badania peptydu C
Czym jest peptyd C? Interpretacja wyników badania peptydu C
Czy ty też odkładasz sprawy na później? Sprawdź jak sobie radzić z prokrastynacją
Czy ty też odkładasz sprawy na później? Sprawdź jak sobie radzić z prokrastynacją
Jakie badania należy zrobić, aby wykryć pasożyty?
Jakie badania należy zrobić, aby wykryć pasożyty?
Czym jest zespół Costello? Objawy i przyczyny zespołu twarzowo-skórno-szkieletowego
Czym jest zespół Costello? Objawy i przyczyny zespołu twarzowo-skórno-szkieletowego
Mięsak – przyczyny, objawy i rodzaje, leczenie
Mięsak – przyczyny, objawy i rodzaje, leczenie