Polub nas na Facebooku
Czytasz: Woda termalna do twarzy - cena, zastosowanie, właściwości, jak używać?
menu
Polub nas na Facebooku

Woda termalna do twarzy - cena, zastosowanie, właściwości, jak używać?

Kosmetyki

Fot: ~UserGI15966731 / gettyimages.com

Woda termalna do twarzy to kosmetyk w sprayu przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju cery, a zwłaszcza wrażliwej i skłonnej do alergii. Bogaty w pierwiastki śladowe i minerały produkt łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie.

Woda termalna jest bogata w cenne mikroelementy i minerały, dlatego wykazuje korzystny wpływ na wygląd cery. Produkt jest hipoalergiczny, zatem mogą go używać osoby z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Woda termalna do twarzy łagodzi podrażnienia na skórze oraz działa antyoksydacyjnie, nawilżająco i ochronnie.

Woda termalna - co to jest?

Wody termalne to rodzaj krystalicznie czystych wód podziemnych. Znajdują się one głęboko pod powierzchnią ziemi, nawet do 6000 m. W chwili wydobycia ich temperatura jest wyższa od średniej temperatury otoczenia. Wody termalne przepływając z kolejnych warstw ziemnych ku powierzchni, nabierają pierwiastków śladowych i składników mineralnych, o cennych właściwościach leczniczych i kosmetycznych, dlatego wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i przemyśle kosmetycznym.

Wody termalne - właściwości

Kosmetyki do twarzy na bazie wód głębinowych dzięki zawartości cennych minerałów i pierwiastków, wykazują silne działanie regenerujące, łagodzące podrażnienia skórne, a także zmniejszające zaczerwienienia, np. powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Woda termalna wykazuje właściwości antyoksydacyjnie, dzięki czemu ochrania skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych a także wolnymi rodnikami, co naturalnie wpływa na hamowanie procesów starzenia się skóry. Kosmetyk zawiera w sobie między innymi: wapń (działający antyalergicznie), krzem (stymulujący naturalne procesy regeneracji skóry), magnez (pobudzający odnowę naskórka), siarkę (o właściwościach detoksykujących) oraz sole mineralne (o właściwościach nawilżających). Woda termalna działa również przeciwzapalnie, koi podrażnienia, zmiękcza skórę oraz poprawia wygląd cery, zwłaszcza delikatnej i wrażliwej.

Woda termalna - zastosowanie w kosmetyce

Cenne właściwości wód termalnych wykorzystuje się w kosmetyce do produkcji delikatnych, hipoalergicznych sprayów do twarzy, które można stosować jako zamiennik toniku czy mgiełkę do odświeżania skóry, np. w upalne dni. Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Woda termalna to bezpieczny produkt również dla osób z atopowym zapaleniem skóry, przesuszoną i wrażliwą cerą oraz nadużywających kąpieli słonecznych. Kosmetyk łagodzi podrażnienia i przyspiesza naturalne procesy regeneracji skóry. Produkt wykazuje również właściwości sebostatyczne, dlatego mogą go stosować osoby z tłustą cerą, aby ograniczyć wydzielanie nieestetycznego sebum.

Woda termalna to uniwersalny kosmetyk, który można stosować codziennie, np. do orzeźwienia i ochłodzenia skóry, po depilacji i zabiegach kosmetycznych, takich jak: mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami czy do łagodzenia podrażnień po opalaniu. Produkt stosuje się bezpośrednio na twarz lub aplikuje na płatek kosmetyczny, który może posłużyć jako kojący kompres na zmęczone oczy. Woda w sprayu do twarzy idealnie sprawdza się w podróży, w samolocie, po ćwiczeniach fizycznych czy pracy w klimatyzowanym biurze. Dzięki zastosowaniu wygodnego atomizera kosmetyk rozpyla na twarzy bardzo delikatną mgiełkę, którą można również zastosować do odświeżenia makijażu, bez obaw o jego rozmazanie się czy spłynięcie.

Woda termalna do twarzy - jak używać?

Woda termalna do twarzy to głębinowa woda zamknięta w szczelnym pojemniku z wygodnym w użytkowaniu atomizerem. Kosmetyk zachowuje pełną czystość mikrobiologiczną, dlatego jest polecany do stosowania na każdy rodzaj cery. Wody termalne dzielą się na hipotoniczne oraz izotoniczne. Pierwsze z nich wymagają osuszania po ok. 30 sekundach po zastosowaniu kosmetyku. Z kolei wodą termalną izotoniczną spryskuje się twarz i pozostawia do samoistnego wyschnięcia. Po zastosowaniu kosmetyku skóra staje się miękka w dotyku, gładka i odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Woda termalna - cena

Czysta woda termalna w sprayu do twarzy o pojemności 300 ml to wydatek ok. 22 - 40 zł. Produkt można kupić w aptece, drogerii lub za pośrednictwem internetowych sklepów kosmetycznych. Na rynku istnieje dużo różnych wód termalnych, które zwykle różnią się składem oraz procentową zawartością minerałów i pierwiastków. Woda termalna dodawana jest również do kosmetyków, takich jak: kremy i maseczki do twarzy, serum, płyny do demakijażu, których ceny zależą od konkretnej marki produktu.

Jakie funkcje ma skóra? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
2
0
Polecamy
Mydło siarkowe – właściwości i zastosowanie
Mydło siarkowe – właściwości i zastosowanie Dzień Dobry TVN
Mydło aleppo - skład, właściwości i zastosowanie.
Mydło aleppo - skład, właściwości i zastosowanie. Dzień Dobry TVN
Kosmetyki mineralne – właściwości, nakładanie, rodzaje produktów
Kosmetyki mineralne – właściwości, nakładanie, rodzaje produktów TVN zdrowie
Płyn micelarny – działanie, dobór do typu cery, zastosowanie
Płyn micelarny – działanie, dobór do typu cery, zastosowanie TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty