Polub nas na Facebooku
Czytasz: Planujesz odchudzanie? Waga analityczna pomoże ci kontrolować zrzucane kilogramy!
menu
Polub nas na Facebooku

Planujesz odchudzanie? Waga analityczna pomoże ci kontrolować zrzucane kilogramy!

mat. prasowe

Wagi analityczne wzbudzają duże zainteresowanie. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę wagi klasycznej, na to cudo techniki. Czy warto? Jak działa waga analityczna? I w czym tak naprawdę może pomóc? Na te wszystkie pytania odpowiadamy poniżej!

Zaawansowana technologia w domowym zaciszu. Jak działają wagi analityczne?

Klasyczne wagi pozwalają nam na kontrolę masy ciała. Robią zatem dokładnie to, czego od tego typu urządzeń oczkujemy. A gdybyśmy oczekiwali więcej? Bycie w formie nie oznacza przecież jedynie nieustannej kontroli wagi! Jest wiele różnych aspektów dotyczących ogólnej kondycji, zdrowia i odżywiania, na które powinniśmy zwracać uwagę. Pomaga w tym waga analityczna. Dzięki zaawansowanym algorytmom pozwala na przeprowadzenie szeregu innych pomiarów. Na przykład (w zależności od modelu) mogą to być:

  • pomiar poziomu wody w organizmie,
  • pomiar tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej,
  • pomiar zapotrzebowania kalorycznego,
  • wysokość BMI (Body Mass Index – wskaźnik poziomu otyłości, obliczany na podstawie stosunku masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu podawanego w metrach).

Nowe gwiazdy w dziale wag analitycznych. Czym wyróżniają się wagi inteligentne?

Te sprytne urządzenia na pozór niewiele różnią się od pozostałych wag analitycznych. Cała magia tkwi w szczegółach – w tym przypadku jest to możliwość połączenia urządzenia poprzez Bluetooth ze smartfonem. Cały proces zabiera jedynie kilka minut i jest jednorazowy. Kiedy urządzania są już sparowane, możemy przystąpić do utworzenia profilu, wpisania parametrów, takich jak: płeć, wzrost czy wiek, następnie... do ważenia! Choć w tym przypadku słowo „ważenie” jest niewłaściwym określeniem na to, co oferuje nam urządzenie. Za pomocą skomplikowanych algorytmów, przy klasycznym pomiarze masy ciała, waga inteligentna określa cały wachlarz innych parametrów, takich jak: poziomu tłuszczu, wody, masy kostnej, masy mięśniowej, białka czy tłuszczu trzewnego, poziom otyłości i wiek biologiczny oraz wskaźniki: BMI (wskaźnik masy ciała), BMR (wskaźnik podstawowej przemiany materii) oraz LBM (masę ciała bez tkanki tłuszczowej). Brzmi imponująco!

Sprawa sporej wagi! Dlaczego waga analityczna jest lepsza niż klasyczna?

Klasyczna waga pomaga w kontroli postępów diety odchudzającej - wydaje się to dość proste. Niestety w praktyce, kiedy dołączymy ćwiczenia fizyczne, może okazać się, że po pierwszych sukcesach przyjdzie moment zastoju - mimo skrupulatnego trzymania się planu diety, czy harmonogramu ćwiczeń, odczyt na wadze ani drgnie. Bardzo łatwo wtedy o zwątpienie i sporą demotywację. Tymczasem może nie być do tego powodów! To zupełnie naturalne, że masa mięśniowa ma swoją wagę. Możemy tracić objętość „w obwodach”, nie zmieniając swojej wagi. Waga analityczna pomaga zatem bardzo dokładnie śledzić postępy, a także ogólną kondycję całego organizmu! Planujesz odchudzanie? Waga analityczna pomoże Ci w kontrolowaniu zrzucanych kilogramów!

Zabierz je do domu! Jak wybrać odpowiednią wagę analityczną i wagę inteligentną?

Przy wyborze odpowiedniej dla siebie wagi warto sprawdzić, jakie parametry określi dla nas urządzenie. W przypadku wag inteligentnych ze strony eldom.eu będzie to aż 12 różnych pomiarów podczas jednego odczytu. Równie ważne jest działanie aplikacji dedykowanej danej wadze. Powinna ona być intuicyjna i przejrzysta. Warto sprawdzić, czy umożliwia zakładanie kont innym użytkownikom. W przypadku urządzeń marki ELDOM aplikacja przewiduje możliwość prowadzenie 8 profili. Aplikacja powinna być także „żywa”- oznacza to, że musi być nieustannie aktualizowana, tak aby odpowiadać na potrzeby klientów.

Waga analityczna może stać się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, zarówno w walce o wymarzoną sylwetkę, jak i w rutynowym kontrolowaniu kondycji organizmu. Jeden pomiar upewni Cię o podejmowaniu odpowiednich wyborów żywieniowych lub zachęci do poszukiwania wiedzy i zagłębienia się w temat zdrowego stylu życia i świadomych decyzji konsumenckich w codziennych zakupach spożywczych.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Wskaźnik BMI – co to jest?
Jakie są normy, skala i tabela BMI?
Wskaźnik BMI – co to jest? Jakie są normy, skala i tabela BMI? TVN zdrowie
Jak samemu sprawdzić, czy ma się odpowiednią masę ciała?
Wykorzystaj kalkulator BMI!
Jak samemu sprawdzić, czy ma się odpowiednią masę ciała? Wykorzystaj kalkulator BMI! TVN zdrowie
Jak schudnąć w miesiąc dzięki ćwiczeniom i diecie?
Jak schudnąć w miesiąc dzięki ćwiczeniom i diecie? Dzień Dobry TVN
Jak w zdrowy sposób schudnąć 10 kg? 
Jak w zdrowy sposób schudnąć 10 kg?  Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego