Polub nas na Facebooku
Czytasz: Uwaga! TVN: Lekarze zaszyli kobiecie chustę w brzuchu
menu
Polub nas na Facebooku

Uwaga! TVN: Lekarze zaszyli kobiecie chustę w brzuchu

Zobacz film: Uwaga! TVN: Po porodzie zaszyto jej w brzuchu półmetrową chustę Źródło: Uwaga! TVN

Lekarze z prywatnej kliniki w Wyszkowie zaszyli kobiecie w brzuchu pół metrową chustę chirurgiczną. Jak mogło dojść do tak rażącego błędu i czy klinika poczuwa się do winy?

Ciąża pani Malwiny przebiegała prawidłowo. Niestety pod sam koniec pojawiły się komplikacje i lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskie cięcie. Zabieg wykonano w prywatnej klinice w Wyszkowie. To, co miało być bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla kobiety, która rodzi swoje pierwsze dziecko, okazało się koszmarem.

Chusta w brzuchu

Po porodzie bardzo źle się czułam. Nie mogłam zajmować się dzieckiem. Nie byłam w stanie podnieść się z łóżka. To były najgorsze trzy dni w moim życiu – mówi Malwina Kotaś-Salwin w rozmowie z reporterką programu Uwaga! TVN.

Lekarze z kliniki nie potrafi stwierdzić, co jest przyczyną wysokiej gorączki i bólów brzucha. Kobieta dostała antybiotyk i została odesłana do domu. Kiedy stan kobiety zaczął się pogarszać lekarze z kliniki uznali, że trzeba dalej przyjmować i wykonywanie żadnych badań nie jest konieczne, a nawet, jeśli pojawi się ropa, w ocenie lekarza, znajdzie ona ujście w szwie.

Niestety, szwy na brzuchu Pani Malwiny w końcu puściły. Wtedy okazało się, że poza ropą w brzuchy kobiety znajduje się także półmetrowa chusta chirurgiczna.

Po pęknięciu rany kobieta trafiła do szpitala powiatowego w Wyszkowie. Dopiero tutaj lekarze usunęli pozostawioną w jamie brzusznej chustę chirurgiczną.

Chirurg zrobił wielkie oczy, spojrzał na pielęgniarkę i powiedział, że czego takiego w swojej karierze jeszcze nie widział. Powiedział, że da mi znieczulenie i szybko to zoperują – opowiada pani Malwina.

Pani Malwina nie była pierwszą kobietą, u której lekarze z prywatnej kliniki w Wyszkowie dopuścili się zaniedbania. Pani Magdalena, tuż po cesarskim cięciu została wypisana do domu z uszkodzonym jelitem.

Obie kobiety chcą skierować pozwy przeciwko placówce do sądu cywilnego. Sprawą kliniki z Wyszkowa i zaniedbań, których dopuścili się lekarze zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

W ciele pacjentki pozostawiona była serweta gazowa. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył dyrektor szpitala powiatowego w Wyszkowie. Ważnym elementem będzie uzyskanie opinii biegłych, którzy wypowiedzą się, co do zabiegu chirurgicznego – mówi w programie Uwaga! TVN Elżbieta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak doszło do błędu?

Każdy zabieg czy operacja powinny przebiegać zgodnie z wcześniej ustalonymi procedurami. W ocenie prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Czajkowskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii i położnictwa nie były one przestrzegane.

Procedury polegają na tym, że pielęgniarka lub położna, która jest instrumentariuszką przy operacji, przed zamknięciem brzucha powinna sprawdzić materiał opatrunkowy i narzędzia. Dopiero po tej informacji można zamykać brzuch - mówi specjalista w rozmowie z reporterką programu Uwaga! TVN.

Tymczasem klinika nie przyznaje się do winy, a jej przedstawiciele nie zgodzili się porozmawiać z reporterką programu Uwaga! TVN. Placówka wystosowała jedynie oświadczenie, w którym podważała stawianie im przez pacjentki zarzuty.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
91
9
Polecamy
W jej brzuchu zaszyto półmetrową chustę.
Historia jak z horroru wydarzyła się w prywatnej klinice
W jej brzuchu zaszyto półmetrową chustę. Historia jak z horroru wydarzyła się w prywatnej klinice Dzień Dobry TVN
Zaszyli w brzuchu pacjentki łyżkę chirurgiczną.
Kobieta nie żyje.
Jak dochodzić swoich praw po błędach medycznych?
Zaszyli w brzuchu pacjentki łyżkę chirurgiczną. Kobieta nie żyje. Jak dochodzić swoich praw po błędach medycznych? Dzień Dobry TVN
Przez błąd lekarzy dziecko nie widzi, nie płacze, nie reaguje na bodźce.
Zobacz reportaż z programu Uwaga!
TVN
Przez błąd lekarzy dziecko nie widzi, nie płacze, nie reaguje na bodźce. Zobacz reportaż z programu Uwaga! TVN TVN zdrowie
Dlaczego pielęgniarka z Kozienic zmarła?
Zobacz reportaż z programu Uwaga!
TVN
Dlaczego pielęgniarka z Kozienic zmarła? Zobacz reportaż z programu Uwaga! TVN TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Migrena oczna – objawy, przyczyny, leczenie
Migrena oczna – objawy, przyczyny, leczenie
Mięso to najlepsze źródło białka, ale może być też niebezpieczne dla zdrowia. Jak bardzo mięso nam szkodzi?
Mięso to najlepsze źródło białka, ale może być też niebezpieczne dla zdrowia. Jak bardzo mięso nam szkodzi?
Jak złagodzić stres, który towarzyszy kwarantannie?
Jak złagodzić stres, który towarzyszy kwarantannie?
Oponiak mózgu - objawy, przyczyny i powikłania nowotworu
Oponiak mózgu - objawy, przyczyny i powikłania nowotworu
Zespół cieśni nadgarstka – objawy, leczenie i ćwiczenia na cieśń nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka – objawy, leczenie i ćwiczenia na cieśń nadgarstka
Co oznaczają nerwobóle w klatce piersiowej? Objawy, leczenie
Co oznaczają nerwobóle w klatce piersiowej? Objawy, leczenie