Polub nas na Facebooku
Czytasz: Urządzenia do walki z alergiami. Jak pozbyć się pyłków, roztoczy, bakterii i grzybów z domu?
menu
Polub nas na Facebooku

Urządzenia do walki z alergiami. Jak pozbyć się pyłków, roztoczy, bakterii i grzybów z domu?

czysty dom

Fot.: Hero Images / Getty Images

W walce z objawami alergii pomocne są nowoczesne technologie. Dzięki nim w łatwy sposób można pozbyć się alergenów z mieszkania. Pyłki, odchody roztoczy, a także bakterie, grzyby i pleśń wpływają na nasze samopoczucie. Jak odetchnąć pełną piersią we własnym mieszkaniu? To możliwe bez godzin poświęconych na sprzątanie mieszkania!

W naszych mieszkaniach króluje kurz, a w jego składzie znajdziemy wiele nieprzyjaznych nam elementów środowiska. Złuszczony naskórek, włosy, sierść, ziemia, pył, a także roztocza, jaja owadów, grzyby i pleśń - kurz w każdym mieszkaniu będzie miał inny skład. Jednak jedno jest pewne: każdy z nas chce mieć go jak najmniej. Jak to zrobić bez spędzania większości wolnego czasu na sprzątaniu? W okresie pylenia w naszych mieszkaniach znajdują się także pyłki, co dla alergików może być sporym problemem. Ich również można się pozbyć, by swobodnie oddychać.

Przede wszystkim warto nabyć oczyszczacz powietrza. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Oczyszczacz powinien nas chronić nie tylko przed smogiem (czyli wysokim stężeniem pyłów PM10 oraz PM2,5), lecz także przed pyłkami, odchodami roztoczy, kurzem... Powinien także nawilżać powietrze i być wyposażony w filtr HEPA. Jaki oczyszczacz będzie najlepszy? 

Oczyszczacze powietrza marki Sharp, dzięki Plasmacluster, opatentowanej technologii eliminującej z powietrza drobnoustroje, nieczystości, a nawet nieprzyjemne zapachy, są szczególnie polecane alergikom. Jak działa Plasmacluster? Powietrze oczyszczane jest z wykorzystaniem występujących naturalnie w naturze jonów dodatnich ujemnych. Jony Plasmacluster redukują 98% toluenu i 70% pentanonu, a technologia oczyszczania powietrza tą metodą usuwa 99% rozpylonych cząstek o rozmiarach rzędu 0,06 μm. W praktyce oznacza to, że usuwają z powietrza, a także mebli, tkanin, podłogi wszelkie nieczystości, także roztocza. 

Oczyszczacz powietrza

Fot: SHARP / Oczyszczacz powietrza KC-D40EUW

Jony Plasmacluster natrafiając na unoszące się w powietrzu drobnoustroje (np. odchody roztoczy) i substancje szkodliwe tworzą skupiska otaczające szkodliwą materię i ją niszczą. Plasmacluster jest technologią, która bez naszego zaangażowania niszczy napotkane substancje, w tym odchody roztoczy powodujące reakcje alergiczne. Dzięki temu nie musimy już trzepać dywanów czy pluszowych maskotek, ani nawet prać pościeli w temperaturze powyżej 60 stopni. Oczyszczacz powietrza wyeliminuje szkodliwe czynniki za nas - działa niczym odkurzacz 3D!

Zobacz film: Jak sobie radzić z alergią w życiu codziennym? Źródło: Agencja TVN

Walka z alergią

Jednak alergia na roztocza i pyłki to zaledwie wierzchołek góry lodowej! Uczuleni możemy być na wiele czynników, ilość osób ze zdiagnozowaną alergią ciągle rośnie. Wynika to z zanieczyszczenia środowiska, a także narażenia na oddziaływanie niekorzystnych dla nas czynników, np. toksycznych pyłów, spalin, chemii. W naszych domach powinniśmy czuć się w pełni bezpiecznie. Tutaj na pomoc przychodzi nam zaawansowana technologia, jaką prezentują sprzęty marki Sharp. Warto dodać, że wszystkie sprzęty marki Sharp wyposażone są w technologię Plasmacluster - dotyczy to także lodówek. W nich znajdziemy najwięcej bakterii i grzybów, także zarodników pleśni, które wytwarzają szkodliwe dla nas mykotoksyny. Wysokie stężenie mykotoksyn przyczynia się m. in. do rozwoju nowotworów. Dlatego lepiej nie mieć z nimi kontaktu. Chłodziarko-zamrażarki Sharp, dzięki Plasmacluster, niszczą bakterie i 97 proc. zarodników pleśni. Jednak to nie wszystko - model Sharp SJ-WX830F wyposażony został w system efektywnego przechowywania żywności. Hybrid Cooling System dba o zachowanie świeżego smaku wszystkich świeżych produktów. Funkcja schładza produkty z tylnego panelu, dzięki czemu zimne powietrze nigdy nie uderza bezpośrednio w żywność i tym samym jej nie wysusza.

Fot: SHARP / Chłodziarko-zamrażarka SJ-WX830F

Czyste mieszkanie to zdrowe mieszkanie. Żeby jeszcze bardziej o nie zadbać niezbędne będą podstawowe sprzęty - pralka oraz zmywarka. I tu również godne polecenia są sprzęty marki Sharp. Zmywarka QW-GD54R443X-DE została wyposażona w systemy AquaGlide oraz Stemsafe. Pierwsze z rozwiązań, AquaGlide, zapewnia idealnie precyzyjne, wielokierunkowe zmywanie dzięki strumieniowi wody, który może być skierowany ku górze w celu dokładnego umycia podłużnych naczyń (takich jak szklanki czy butelki dla niemowląt) lub w dół – aby uzyskać dodatkową siłę zmywania naczyń ułożonych na dolnym koszu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest system Stemsafe. Służy on do wstępnego nawilżenia naczyń tuż przed właściwym myciem. Oprócz tego zmywarki mają szerokie spektrum rozwiązań znanych z innych modeli Sharpa w segmencie zmywarek, m.in. zmywanie higieniczne czy szybkie, filtr antybakteryjny Microban czy opcja AutoDoor – funkcja automatycznie uchylająca drzwi po cyklu zmywania. Z kolei w pralkach Sharp znajdziemy specjalny program zatwierdzony przez Brytyjskie Towarzystwo Alergiczne (Allergy UK), który usuwa z odzieży wybrane alergeny i bakterie, dbając o zdrowie użytkowników. Warto zwrócić uwagę na model pralki ES-FC6122W2, która poza programem przyjaznym dla alergików, została wyposażona w funkcję BubbleDrum (która dba o doskonały wygląd ubrań, a jednocześnie zwiększa wydajność prania i wirowania), funkcję "mniej zgnieceń" (która zmienia parametry prania tak, aby ubrania po wyjęciu z pralki były jak najmniej pogniecione) oraz system Eco-Logic (który dostosowuje ilość wody, temperaturę i obroty silnika do wielkości załadunku). 

Pralka marki SHARP

Fot: SHARP / Pralka ES-FC6122W2


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
48
11
Polecamy
Czysty dom to zdrowy dom.
Jak go urządzić, żeby zawsze mieć porządek?
Czysty dom to zdrowy dom. Jak go urządzić, żeby zawsze mieć porządek? TVN zdrowie
Czym są roztocza kurzu domowego i jak się ich skutecznie pozbyć?
Czym są roztocza kurzu domowego i jak się ich skutecznie pozbyć? TVN zdrowie
Jaki odkurzacz pionowy wybrać, aby odkurzanie stało się przyjemnością?
Jaki odkurzacz pionowy wybrać, aby odkurzanie stało się przyjemnością? Dzień Dobry TVN
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze?
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Kawa nie tylko pobudza, ale także poprawia zdrowie. Poznaj 9 powodów, dla których warto ją pić 
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Sprawdź, kiedy jest najlepszy czas na mierzenie cukru i jak wykonać tę czynność prawidłowo 
Sprawdź, kiedy jest najlepszy czas na mierzenie cukru i jak wykonać tę czynność prawidłowo 
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jak leczyć ostrogę piętową?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego
Objawy grzybicy żołądka. Dieta oraz leczenie kandydozy przewodu pokarmowego