Polub nas na Facebooku
Czytasz: Udany seks – jak długo powinien trwać?
menu
Polub nas na Facebooku

Udany seks – jak długo powinien trwać?

mat. Getty images/Sophie Garaeva / EyeEm

Temat długości stosunku powraca do nas, jak bumerang i budzi zainteresowanie zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Choć przeliczanie przyjemności na jednostki czasu pozbawia seks aury wyjątkowości, lubimy przechwalać się długością naszych doznań, wychodząc z założenia, że dobry seks to taki, który trwa całą noc. Stereotyp ten powielany jest przez popisujących się kolegów, kolorowe magazyny i ogólną kulturę masową. Czy faktycznie długość stosunku ma tak ogromne znaczenie?

Jak długo trwa przeciętny stosunek?

Ile trwa stosunek, a ile faktycznie powinien trwać? Utarło się, że im seks jest dłuższy, tym kobieta doznaje większej rozkoszy, dlatego mężczyźni robią wszystko, by ten czas maksymalnie wydłużyć. Jednak nauka ma na to swoje teorie i mówi jasno – przeciętny seks trwa od 3 do 7 minut, gdy tylko przedłuża się do 14, może dać niezwykłe doznania obu kochankom. Stosunek, który trwa około 2 minuty uznawany, jest za zbyt krótki, natomiast seks trwający dłużej niż 15 minut, zbyt długi i nużący. Tymczasem największy problem stanowi przedwczesny wytrysk, który dotyka 1/3 dorosłych mężczyzn lub całkowity brak wzwodu. Takie sytuacje powodują frustracje i brak zadowolenia obojga partnerów. Jak poradzić sobie z problemem w sypialni, zwiększyć satysfakcję i nabrać pewności siebie?

Problem z utrzymaniem erekcji – jak sobie z nim poradzić?

Najnowsze badania wykazują, że problem z erekcją dotyka coraz większej grupy mężczyzn. Może mieć on stały charakter lub pojawiać się raz na jakiś czas. Jednak zawsze wiąże się ze stresem, utratą pewności siebie i niepokojem o nasze życie seksualne. O powrót do pełnej sprawności seksualnej, można, a nawet trzeba walczyć na kilka sposobów. Rozwój współczesnej medycyny pozwala na całkowite wyzbycie się problemu, nawet u 80 proc. mężczyzn.

Sposoby na leczenie impotencji

W zależności od zdiagnozowanych przyczyn problemów z erekcją, do wyboru mamy różnego rodzaju środki farmakologiczne, które pozwolą na szybki powrót do formy. Wśród polskich produktów króluje Valinger – bezpieczny, dostępny bez recepty, atrakcyjny cenowo i dający pełną satysfakcję, lek na erekcję. Charakteryzuje się szybkim działaniem i niezawodnością. Kiedy można go zażywać? Środek polecany jest podczas problemów ze wzwodem członka, takich jak pełna impotencja, podczas próby podjęcia stosunku, oraz w sytuacjach, w których dochodzi do zaburzeń wzwodu przy nieprzewidzianych stosunkach. Zażywając ten środek, jesteś w stanie pozbyć się wstydliwego i uciążliwego problemu i odzyskać przyjemność z seksu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, problem braku erekcji nie dotyczy wyłącznie mężczyzn po 40 roku życia. Impotencja oraz niepełny wzwód mogą wystąpić również u mężczyzn przed 30, a nawet 20 rokiem życia. Środki na erekcję mogą uratować życie seksualne milionów Polaków. Opinię na temat wyżej wymienionego leku dostaliśmy od jednej z naszych czytelniczek:

„Gdy poznaliśmy się z Jarkiem, nasz seks nie należał do udanych, często kończył się zbyt wcześnie, lub z powodu problemów z erekcją w ogóle do niego nie dochodziło, jednak gdy przypadkiem natknęłam się na Valinger i namówiłam mojego partnera na regularne stosowanie, nasze życie seksualne całkowicie się odmieniło” – Ola, 32 lata.

Takich środków na rynku jest o wiele więcej, jednak nie wszystkie mogą pochwalić się tak dobrym składem, dostępnością, również dla osób młodych i konkurencyjną ceną.

Sposoby na utrzymanie erekcji

Leczenie warto wspierać naturalnymi sposobami na utrzymanie erekcji. Rezygnacja z nałogów, tj. alkoholu i papierosów, oraz aktywność fizyczna mają pozytywny wpływ na potencję. Zacznij ćwiczyć mięśnie dna miednicy, wbrew pozorom te ćwiczenia, nie są przeznaczone wyłącznie dla kobiet, a silne mięśnie dna miednicy korzystnie wpływają na erekcję i wydłużają czas jej trwania. Również zmiana diety i efektywny sen, mogą zapobiec problemom z erekcją w przyszłości.

Problemy ze wzwodem mogą być spowodowane nadmiernym stresem, lękami i traumami z przeszłości. W bardziej skomplikowanych przypadkach warto udać się na terapię i skorzystać z pomocy specjalisty, w tych mniej złożonych, wystarczy zmiana trybu życia, walka z przemęczeniem i redukcja codziennego stresu.

zapoznaj się z ulotką Valinger Forte 50 mg

zapoznaj się z ulotką Valinger Valinger 25 mg

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
85
8
Polecamy
25 proc.
Polek unika seksu.
Jakie są tego powody?
Jak odzyskać ochotę na seks?
Rady seksuologa
25 proc. Polek unika seksu. Jakie są tego powody? Jak odzyskać ochotę na seks? Rady seksuologa Dzień Dobry TVN
Przedwczesny wytrysk - jak skutecznie wyleczyć problem przedwczesnego wytrysku u mężczyzn w różnym wieku?
Przedwczesny wytrysk - jak skutecznie wyleczyć problem przedwczesnego wytrysku u mężczyzn w różnym wieku? TVN zdrowie
Problemy z potencją i zaburzenia erekcji po 30.
i 40.
roku życia.
Problemy z potencją i zaburzenia erekcji po 30. i 40. roku życia. Dzień Dobry TVN
Jak przedłużyć stosunek seksualny?
Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia
Jak przedłużyć stosunek seksualny? Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Suszone owoce: właściwości, metody suszenia i wpływ na zdrowie. Zdrowa przekąska czy bomba kaloryczna?
Suszone owoce: właściwości, metody suszenia i wpływ na zdrowie. Zdrowa przekąska czy bomba kaloryczna?
Napięciowy ból głowy – objawy, przyczyny, metody leczenia
Napięciowy ból głowy – objawy, przyczyny, metody leczenia
Wosk carnauba i jego zastosowanie w żywności i kosmetyce. Czy jest szkodliwy?
Wosk carnauba i jego zastosowanie w żywności i kosmetyce. Czy jest szkodliwy?
Czy pasztet jest zdrowszą alternatywą dla mięsa? Co tak naprawdę się w nim znajduje?
Czy pasztet jest zdrowszą alternatywą dla mięsa? Co tak naprawdę się w nim znajduje?
Podwójne widzenie – objawy, przyczyny, leczenie i ćwiczenia
Podwójne widzenie – objawy, przyczyny, leczenie i ćwiczenia
Jedzenie w nocy - przyczyny i skutki niezdrowego nawyku. Skuteczne porady, jak oduczyć się jedzenia w nocy 
Jedzenie w nocy - przyczyny i skutki niezdrowego nawyku. Skuteczne porady, jak oduczyć się jedzenia w nocy