Polub nas na Facebooku
Czytasz: Technologia, która zmienia powietrze na tak czyste, jak to w lesie! 
menu
Polub nas na Facebooku

Technologia, która zmienia powietrze na tak czyste, jak to w lesie! 

Dougal Waters/Getty Images

Oczyszczacze powietrza, to domowe urządzenia, które biją rekordy popularności w polskich domach. Zawdzięczają ją funkcji, bez której trudno prowadzić obecnie zdrowy i świadomy styl życia – oczyszczają powietrze z trującego smogu, bakterii i grzybów w domowych pieleszach.

Oczyszczacze powietrza nowym sposobem na zdrowsze życie

Obecnie jakość powietrza znacząco odbiega od wyznaczonych norm, co oznacza, że każdego dnia nasze płuca obarczone są wdychaniem alarmującej ilości smogu. To on jest w dużej mierze odpowiedzialny za znaczący spadek jakości powietrza, którego przeciętna ilość w dużych miastach przekracza normę nawet do 200%. Efekt? Obniżona odporność, bóle głowy, chroniczne zmęczenie, suchość w gardle i częstsze zapalenia spojówek. Oczyszczacze powietrza stały się wybawieniem dla osób, które silnie odczuwają spadek jakości życia i nasilenie codziennych dolegliwości. Oczyszczacze powietrza mają za zadanie oczyszczać powietrze w pomieszczeniach oraz nawilżać je. Jednak w XXI wieku rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że oczekujemy więcej. Technologia ma za zadanie nie tylko wyręczać nas i przyspieszać codzienne czynności, ale także dbać o nasze zdrowie i chronić od zagrożeń zapadania na choroby.

Na przeciw oczekiwaniom miłośników nowoczesnych rozwiązań i najbardziej wymagających klientów, wyszła marka Sharp, której specjaliści opracowali innowacyjną technologię, którą umieścili w swoich oczyszczaczach powietrza.

Na czym polega technologia Plasmacluster?

Technologia nazywa się Plasmacluster i jest opatentowana przez Sharp. To technologia jonowa, która wytwarza odpowiednią ilość jonów dodatnich oraz ujemnych, które są w tym samym czasie uwalniane do atmosfery. Dzięki temu jony w szybki i efektywny sposób oczyszczają każdy zakątek naszego domu. W efekcie powietrze jest tak zdrowe i rześkie, jak to, którego możemy doświadczyć w lesie. Powietrze oczyszczone przez tę technologię jest wolne w ok. 98 % od wszelkich zanieczyszczeń, a w dodatku jest lekkie, rześkie i świeże. Technologia Plasmacluster od Sharp neutralizuje także wirusy i bakterie żyjące w powietrzu i sprawia, że dochodzi do ich rozkładu. Tym samym eliminuje zarodniki grzybów pleśniowych i inne trujące substancje w powietrzu. Plasmacluster poprzez swoje działanie eliminuje także brzydkie zapachy w domu.

Nowoczesna technologia sprawia, że poprawia się także jakość życia alergików i astmatyków. Badania przeprowadzone na oczyszczaczu powietrza Sharp również potwierdziły wysoką skuteczność w walce z unoszącymi się w powietrzu alergenami. Jony Plasmacluster skutecznie neutralizują wirusy grypy – ta skuteczność została potwierdzona przez 13 instytucji w Japonii oraz w placówkach na całym świecie.

 Jak działa ta technologia?

1. Uwalnianie jonów - jony Plasmacluster są takimi samymi jonami jak te, które występują naturalnie w przyrodzie - wytwarzane są podczas wyładowań w urządzeniu, po czym są uwalniane do atmosfery.

2. Zwalczanie unoszących się w powietrzu alergenów i drobnoustrojów - jony tworzą grupy hydroksylowe (OH), które są silnie utleniające tylko wtedy, gdy przylegają do powierzchni pleśni i wirusów. Natychmiast usuwają wodór z powierzchni białek, powodując ich zniszczenie.

3. Zniszczone składniki powracają do atmosfery jako woda - grupy hydroksylowe (OH) łączą się z wodorem (H), tworząc wodę (H2O), która powraca do atmosfery.

Przeczytaj także: Jak oczyszczacz powietrza sprawdza się w biurze?

 Czy ta technologia jest bezpieczna?

Dodatnio i ujemnie naładowane jony, którymi są jony Plasmacluster, istnieją w przyrodzie i są absolutnie nieszkodliwe i bezpieczne.  Dla przykładu, dym papierosowy zawiera NO (tlenek azotu), styren i kwas octowy, a jony Plasmacluster otaczają te substancje i przekształcają się w rodniki hydroksylowe OH, wysoce reaktywne chemicznie. Rodniki te, przyśpieszają reakcje chemiczne doprowadzając do rozpadu substancji toksycznych do nieszkodliwych cząsteczek. W taki sposób z NO powstaje N2 (cząsteczka azotu) i H2O w postaci pary wodnej, które są nieszkodliwe.

Mnogość niezwykłych możliwości oczyszczacza powietrza Sharp z technologią  Plasmacluster potwierdzają liczne badania naukowców. Oczyszczacze powietrza Sharp z funkcją inteligentnego nawilżania, wykorzystujące technologię Plasmacluster otrzymały od The British Allergy Foundation (BAF)* certyfikaty Seal of Approval. Ta prestiżowa organizacja, potwierdziła tym samym ich skuteczność w efektywnym oczyszczaniu powietrza z alergenów i roztoczy. To najlepszy dowód na to, że nowoczesne technologie to nieodłączny element zdrowego stylu życia.


Fot. Sharp, KC-F32EUW

Sharp - nowa belka
Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
92
11
Polecamy
Nie daj się jesiennej wilgoci.
Zadbaj o świeże powietrze w swoim domu
Nie daj się jesiennej wilgoci. Zadbaj o świeże powietrze w swoim domu TVN zdrowie
Jak poprawić jakość powietrza w Polsce i we własnym domu?
Jak poprawić jakość powietrza w Polsce i we własnym domu? TVN zdrowie
Czy można pić wodę z kranu?
Oto gadżety oczyszczające i oszczędzające wodę
Czy można pić wodę z kranu? Oto gadżety oczyszczające i oszczędzające wodę Dzień Dobry TVN
Nie taka klimatyzacja straszna.
Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie?
Nie taka klimatyzacja straszna. Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie? Dzień Dobry TVN
Komentarze (1)
Gdzie jest do nabycia i jaka jest cen?
Czytaj całość
Nie przegap
Współcześni seniorzy są w lepszej kondycji, niż ich rówieśnicy z lat 90. - donoszą fińscy naukowcy
Współcześni seniorzy są w lepszej kondycji, niż ich rówieśnicy z lat 90. - donoszą fińscy naukowcy
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Ponad połowa Polaków uważa, że noszenie maseczek szkodzi zdrowiu - wynika z nowego sondażu CBOS
Ponad połowa Polaków uważa, że noszenie maseczek szkodzi zdrowiu - wynika z nowego sondażu CBOS
Kryzysy psychiczne nastolatków. Jak rozpoznać, że dziecko ma problemy i gdzie szukać pomocy
Kryzysy psychiczne nastolatków. Jak rozpoznać, że dziecko ma problemy i gdzie szukać pomocy
Para z e-papierosów jest tak samo groźna, jak dym ze zwykłych papierosów
Para z e-papierosów jest tak samo groźna, jak dym ze zwykłych papierosów
Zdrowa dieta jest ważniejsza, niż szczupła sylwetka - dowodzą najnowsze badania
Zdrowa dieta jest ważniejsza, niż szczupła sylwetka - dowodzą najnowsze badania