Polub nas na Facebooku
Czytasz: Smaczna i zdrowa dieta na płaski brzuch
menu
Polub nas na Facebooku

Smaczna i zdrowa dieta na płaski brzuch

Zdjęcie kobiecego płaskiego brzucha

Fot: underdogstudios / fotolia.com

Skuteczna dieta na płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Jak trwale i szybko schudnąć na brzuchu, jedząc przy tym zdrowo, a przede wszystkim smacznie? Istnieje kilka niezawodnych pomysłów, m.in. koktajle owocowo-warzywne – bogactwo smaków, które odchudza! 

Wystarczy kilka prostych zmian w sposobie żywienia, by zyskać płaski brzuch, a przy tym jeść smacznie, różnorodnie i nie głodować. Wiele składników pokarmowych, na których opiera się jadłospis w diecie na płaski brzuch, każdy z pewnością ma w swojej kuchni. Zatem jak szybko schudnąć na brzuchu? Jest na to kilka rad.

Dieta na płaski brzuch – zasady

W diecie na płaski brzuch, która ma być skuteczna, a jej efekty – trwałe, należy skoncentrować się na kilku aspektach. Przede wszystkim niezwykle istotny jest dzienny bilans kaloryczny. Dieta, w której dzienna podaż wynosi 1000 kcal, jest niezdrowa i wręcz niebezpieczna dla organizmu – graniczy już z głodówką. Dlatego też nie można poddawać swojego ciała takiemu wyniszczającemu trybowi odżywiania. Zamiast zbędnego tłuszczu z brzucha w taki sposób odżywiania szybciej pozbawimy się dobrego nastroju i chęci do gubienia wagi. Dobra dieta na płaski brzuch powinna dostarczać kobiecie 1200–1400 kcal dziennie.

Jak w przypadku każdej diety, także w tej prowadzącej do schudnięcia na brzuchu należy wyeliminować niezdrowe składniki pokarmowe. Zabronione są wszelkie posiłki typu fast food, słodkie, gazowane napoje – także energetyczne! – a ponadto słodycze oraz bardzo słodkie owoce, takie jak arbuzy czy nektarynki.

Wprowadzając kilka wartościowych zasad do swojego dziennego menu, możemy liczyć nie tylko na zyskanie płaskiego brzucha, ale także na mniejszy obwód ud, pośladków i ramion.

Kluczowe jest picie wody. Zaleca się picie 8 szklanek, czyli około 2 l wody dziennie. Przy wyborze wody należy zwrócić uwagę na jej skład mineralny – powinna być niskosodowa, by nie obciążać nerek i nie powodować zatrzymywania jej w tkankach organizmu. W przypadku uciążliwych wzdęć warto zrezygnować z mocno gazowanej wody.

Oprócz stosowania diety ważne jest, aby się ruszać. Spalanie tkanki tłuszczowej zaczyna się już po 30. minucie treningu. Regularne szybkie spacery, jazda rowerem, ćwiczenia na orbitreku lub pływanie pomogą szybciej osiągnąć wymarzony cel, przyczynią się do poprawy nastroju, dodadzą energii i ujędrnią ciało. Należy pamiętać o uzupełnianiu płynów podczas treningu, dlatego w czasie ćwiczeń warto mieć przy sobie np. półlitrowy bidon z wodą.

Dieta na płaski brzuch – jadłospis

W jadłospisie skutecznej diety na płaski brzuch powinny znaleźć się owoce, zwłaszcza grejpfruty oraz jabłka. Dzień na diecie warto zaczynać od szklanki wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny.

Śniadanie powinno być dosyć kalorycznym posiłkiem. Mogą to być 2 kromki chleba razowego z białym serem lub chudą wędliną, rzodkiewką i pomidorem. Do picia polecana jest zielona herbata. Na drugie śniadanie warto zjeść pół grejpfruta i pół kwaskowatego jabłka.

Innym pomysłem na 1. lub 2. śniadanie może być odchudzający koktajl owocowo-warzywny. Do blendera wkładamy garść jarmużu, banana i kiwi, a następnie miksujemy do uzyskania pożądanej konsystencji. Inny wariant to szpinak, mango i maliny. Takie koktajle są pyszne, a przy tym zdrowe. Pobudzają organizm do pracy, a co za tym idzie – spalania tłuszczu!

Obiad na diecie odchudzającej brzuch może być bardzo smaczny. Przykładem może być łosoś lub pierś kurczaka w ulubionej marynacie bądź w panierce z wędzonej papryki i zmielonego siemienia lnianego. Mięso powinno być upieczone – nigdy smażone. Jako dodatki można wybrać kaszę gryczaną, brązowy ryż lub kaszę jaglaną z sosem czosnkowym na bazie jogurtu oraz ulubione warzywa ugotowane na parze.

W godzinach popołudniowych dostarczanie węglowodanów jest niewskazane – może zakłócić proces odchudzania. Dlatego zarówno podwieczorek, jak i kolacja powinny być lekkie i z przewagą produktów białkowych. Może to być np. jajko na miękko, połowa papryki i kromka chleba razowego lub jajecznica z pomidorami, łososiem i szczypiorkiem, usmażona na odrobinie oliwy. Wariantem bardziej przeznaczonym na podwieczorek może być koktajl ze szpinaku, papryki i pomidora z dodatkiem pieprzu – by lepiej pobudzić spalanie.

Zrzucenie wagi to nie koniec!

Jeżeli oczekiwany cel został osiągnięty, należy umiejętnie zakończyć dietę. Po zakończeniu odchudzania nie powinno się wracać do złych nawyków żywieniowych. Dzienna podaż kalorii powinna zostać stopniowo zwiększana, aż do 1800–2000 kcal, tak aby nie powodować ponownego tycia. Od czasu do czasu dozwolone są niewielkie „grzeszki” pokarmowe, jednak niezbyt często, a na pewno nie codziennie.

Aby nie utracić osiągniętych efektów, zalecane jest regularne uprawianie aktywności fizycznej i nawadnianie organizmu. Warto też raz w tygodniu zorganizować dzień oczyszczania i przez cały dzień odżywiać się warzywami – z wyłączeniem skrobiowych. Zalecane jest wówczas picie dużych ilości wody, można także spożywać zieloną herbatę lub herbatki ziołowe. Nie należy zapominać o przyprawach – poprawiają walory smakowe potraw i mogą pomóc dzięki temu wyeliminować sól.

Zobacz film: Detoks? Zobacz, zanim zaczniesz! Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
54
7
Polecamy
Jak pozbyć się niedowagi, czyli co jeść, żeby przytyć
Jak pozbyć się niedowagi, czyli co jeść, żeby przytyć Dzień Dobry TVN
Dieta 5-dniowa - przepisy, jadłospis i przykładowe menu.
Jakie daje efekty?
Dieta 5-dniowa - przepisy, jadłospis i przykładowe menu. Jakie daje efekty? TVN zdrowie
Co jeść, żeby schudnąć?
Jadłospis, który służy zdrowiu
Co jeść, żeby schudnąć? Jadłospis, który służy zdrowiu Dzień Dobry TVN
Dieta biegacza, czyli jak przygotować organizm do wysiłku
Dieta biegacza, czyli jak przygotować organizm do wysiłku TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty