Polub nas na Facebooku
Czytasz: Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega?
menu
Polub nas na Facebooku

Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega?

Para, która się całuje

Fot: South_agency / gettyimages.com

Kobieta, która nabywa umiejętność singapurskiego pocałunku, staje się fenomenalną kochanką. Przede wszystkim jednak wypracowuje sprawność mięśni Kegla i zapobiega wielu patologiom układu moczowo-płciowego występujących po porodach i postępujących z wiekiem.

Singapurski pocałunek określany jest inaczej jako technika kabazza i nie ma nic wspólnego z tradycyjnym pocałunkiem. Umiejętność wykorzystania tej techniki wpływa istotnie na jakość współżycia. Mogłoby się wydawać, że korzyści z singapurskiego pocałunku czerpie głównie mężczyzna. Jednak dzięki tej technice kobieta również ma większe doznania podczas seksu.

Singapurski pocałunek – na czym polega?

Singapurski pocałunek to nic innego jak odpowiednia praca mięśni Kegla, czyli pewnej partii mięśni dna miednicy u kobiety, podczas seksu. Wywodzi się z Indii. Technika kabazzy obejmuje świadome skurcze tych mięśni bez dodatkowych ruchów frykcyjnych (wykonywanych podczas standardowego seksu). Im lepiej ta sztuka jest przez kobietę opanowana, tym większe korzyści może czerpać z niej para. Okazuje się, że już samymi skurczami mięśni Kegla można doprowadzić mężczyznę do orgazmu. Wyćwiczone mięśnie Kegla niosą ogromne korzyści również dla kobiety, nie tylko pod kątem satysfakcji seksualnej, ale również ze względu na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego.

Polecamy również:
Jak ułatwić sobie sprzątanie? Zobacz nasz poradnik Materiał sponsorowany
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany
Najbrudniejsze rzeczy świata, których dotykasz każdego dnia Materiał sponsorowany

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Źródło: 36,6.

Mięśnie Kegla a singapurski pocałunek

Mięśnie Kegla to jedne z mięśni dna miednicy, czyli mięśni rozciągniętych najniżej w miednicy. Wraz z wiekiem ulegają one osłabieniu, a przede wszystkim cierpią podczas porodów. Stąd kobiety po porodach często borykają się z problemem nietrzymania moczu czy innymi patologiami wynikającymi z osłabienia mięśni dna miednicy. Jedne z tych mięśni, czyli mięśnie Kegla, kobieta powinna regularnie ćwiczyć. Nie tylko poprawi to jej sprawność seksualną, ale również będzie stanowiło profilaktykę wielu dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego.

Wydawać by się mogło, że ćwiczenie mięśni Kegla dla opanowania techniki kabazzy to wyłącznie chęć sprawienia partnerowi ogromnej przyjemności. Tymczasem kobieta ćwicząca mięśnie Kegla czerpie większe korzyści ze stosunku pochwowego i częściej osiąga orgazm.

Okazuje się, że niektóre kobiety potrafią osiągnąć orgazm już podczas wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla. Nie można mylić singapurskiego pocałunku z tym, co jest praktykowane np. w Tajlandii, czyli z pokazami strzelania różnymi przedmiotami z waginy. Technika jest oczywiście ta sama, ponieważ strzał następuje poprzez bardzo mocne zaciśnięcie mięśni Kegla, jednak nie o to chodzi w singapurskim pocałunku.

Zobacz film i dowiedz się jakie funkcje pełnią mięśnie Kegla

Zobacz film: Mięśnie Kegla - gdzie ich szukać i do czego służą? Źródło: Stylowy Magazyn.

Nauka singapurskiego pocałunku

W Stanach Zjednoczonych można znaleźć specjalne kursy tej techniki. Opanowanie sztuki singapurskiego pocałunku wymaga czasu. Kobieta powinna wykorzystywać każdą wolną chwilę, starając się świadomie zaciskać mięśnie Kegla. To tak, jakby chciała zatrzymać strumień moczu. Istnieje wiele metod pozwalających na ćwiczenie mięśni Kegla, jednak niekoniecznie są one polecane przez lekarzy, wręcz przeciwnie. Metody typu wkładanie czegokolwiek do pochwy i próba zgniecenia tego, mogą przysporzyć kobiecie ogromnych problemów zdrowotnych, uszkodzić błonę śluzową, a co gorsza mogą przyczynić się do powstania stanów zapalnych, jeśli jakikolwiek element nie zostanie dokładnie wyjęty. W Internecie można znaleźć wiele porad obejmujących np. wkładanie do pochwy banana itp., jednak absolutnie nie powinno się takich testów praktykować.

Specjalne kulki dopochwowe pozwalające na ćwiczenie mięśni Kegla są dostępne w sexshopach. Inne określenie na te przedmioty to kulki gejszy. Umieszcza się je w pochwie i stara się je w niej utrzymać poprzez zaciśnięcie mięśni Kegla. Ćwiczenie początkowo należy wykonywać przez kilka minut dziennie, z czasem można zwiększać długość ćwiczeń. Początkowo można np. zaciskać mięśnie na kilka sekund, rozluźniać i znowu napinać. Każdego dnia można wydłużać czas napinania mięśni.

Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
25
4
Polecamy
Mięśnie Kegla.
Jak je wzmocnić?
Mięśnie Kegla. Jak je wzmocnić? TVN zdrowie
Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa?
Ćwiczenia, stosowanie w ciąży i po ciąży
Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa? Ćwiczenia, stosowanie w ciąży i po ciąży TVN zdrowie
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami?
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami? Dzień Dobry TVN
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć?
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Ozonowanie mieszkania – czemu służy, na czym polega, jak wykonać?
Ozonowanie mieszkania – czemu służy, na czym polega, jak wykonać?
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis