Polub nas na Facebooku
Czytasz: Seks w wannie – wady, zalety, zalecane pozycje
menu
Polub nas na Facebooku

Seks w wannie – wady, zalety, zalecane pozycje

Para, która uprawia seks w wannie

Fot: Manchan / gettyimages.com

Pieszczoty w jacuzzi czy seks w wannie to częsty element filmów romantycznych. Ma wiele zalet i jak najbardziej można uprawiać stosunek w wodzie. Pozycje w wannie są ograniczone, jednak każda para powinna znaleźć coś dla siebie.

Chcąc urozmaicić życie erotyczne, para może zdecydować się na seks w wannie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w wannie poza zgodą obojga partnerów. Nie wszystkie pozycje się do tego nadają i nie każdy ma wannę na tyle dużą, by komfortowo odbyć w niej stosunek seksualny. Nie wyklucza to jednak gry wstępnej i pieszczot, które można praktykować nawet w małej wannie czy pod prysznicem.

Seks w wannie – zalety

Nawet jeśli wanna nie jest za duża i partnerzy nie potrafią znaleźć komfortowej pozycji do uprawiania w niej seksu, to może stanowić miejsce pieszczot i gry wstępnej. Seks w wannie to coś, o czym marzy większość par. Kojarzy się z romantyzmem, a motyw wspólnej kąpieli w pianie wykorzystywany jest w wielu filmach. Zaletą seksu w wannie jest to, że poprzez namydlanie partnera i dotykanie całego jego ciała powoduje się większe pobudzenie seksualne. Czasami zdarza się, że partnerka ma pewne kompleksy, które próbuje zatuszować poprzez np. gaszenie światła. Seks w wannie z dużą ilością piany pomaga w zredukowaniu stresu związanego z jakimikolwiek kompleksami, ponieważ woda i piana wiele tuszują.

Ciepła woda działa odprężająco na organizm. Dlatego redukcja stresu ma znaczenie nie tylko odnośnie do kompleksów partnerów, ale również napięcia związanego z problemami dnia codziennego. Dzięki głębszemu odprężeniu partnerzy łatwiej potrafią skupić się na sobie nawzajem i czerpać większą przyjemność z seksu.

Jak podkręci atmosferę w sypialni? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Seks w wannie – wady

Wadą dla niektórych osób chcących uprawiać seks w wannie jest utrudnienie w stosowaniu prezerwatyw jako barierowego środka antykoncepcyjnego. Teoretycznie jest możliwość założenia prezerwatywy przed wejściem do wody, natomiast istnieje ogromne ryzyko, że prezerwatywa ulegnie uszkodzeniu pod wpływem płynów i środków rozpuszczonych w wodzie, a przede wszystkim się zsunie. Kochając się w wannie, należy zwrócić także uwagę na higienę. Ciepła woda to doskonałe siedlisko dla różnych bakterii. Wanna powinna więc być regularnie myta. Absolutnie niewskazany jest sekst w publicznym jacuzzi, gdzie ilość patogenów jest ogromna. Sama kąpiel w takiej wannie stwarza ryzyko infekcji intymnych, nie mówiąc już o stosunku seksualnym, kiedy dochodzi do penetracji pochwy i dalszego wprowadzania bakterii do pochwy.

Należy też pamiętać, że jeżeli nie zastosuje się właściwych lubrykantów, to woda nie jest sprzymierzeńcem właściwego nawilżenia pochwy. Nieodpowiednie środki higieniczne w postaci mydeł czy płynów mogą ją dodatkowo wysuszać. Utrudniony „poślizg” sprzyja otarciom i mikrourazom błony śluzowej pochwy.

Dodatki do seksu w wannie

Istnieje wiele akcesoriów przydatnych podczas seksu w wannie – zapachowe płyny, olejki, mydła w formie romantycznych kształtów, płatki róż. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych substancji może wywołać reakcję alergiczną w obrębie wrażliwych okolic intymnych. Można więc je wykorzystać np. do masażu ciała, natomiast nie do bezpośredniego stosowania na okolice narządów płciowych.

Pozycje do igraszek w wodzie

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą pozycją w wannie jest pozycja na jeźdźca. Polega na tym, że mężczyzna siedzi bądź przybiera półleżącą pozycję ze złączonymi nogami, a kobieta siedzi na nim w rozkroku. Istnieje wtedy najmniejsze niebezpieczeństwo ślizgania się czy też dyskomfortu związanego z niewielką ilością miejsca. Pozycja na jeźdźca może zostać zmodyfikowana, kiedy to mężczyzna siedzi, a kobieta oplata go nogami. W tej pozycji partnerzy czują dodatkowo dużo większą bliskość. W wannie wygodną pozycją może okazać się również pozycja lotosu. Jest bardzo podobna do poprzedniej, mężczyzna rozchyla nogi, kobieta siada naprzeciwko pomiędzy jego nogami, oplata go w pasie i przybliża się do partnera. Obydwoje są podparci z tyłu na prostych rękach. W wąskich wannach kobieta może siąść tyłem na partnerze, obydwoje wtedy mają nogi skierowane w tę samą stronę.

Niekiedy wanna jest na tyle mała, że nie pozwala na igraszki na siedząco. Można więc wypróbować pozycję na pieska, kiedy to kobieta klęczy i opiera się o brzeg wanny, a mężczyzna klęczy za nią.

Podczas każdej z pozycji warto dołączyć dodatkowe pobudzenie ciała partnera bądź partnerki dłońmi. Niektórzy decydują się również na dodatkowe stymulacje partnera, a nawet seks oralny w wodzie. Każda para z pewnością znajdzie coś dla siebie, biorąc pod uwagę swoje umiejętności czy wielkość wanny.

Zobacz film i dowiedz się gdzie szukać punktu G

Zobacz film: Punkt G, czyli co? Źródło: Stylowy Magazyn.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
14
7
Polecamy
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego?
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego? Dzień Dobry TVN
Pozycja 69 w praktyce.
Na czym polega pozycja 69?
Pozycja 69 w praktyce. Na czym polega pozycja 69? Dzień Dobry TVN
Seks pod prysznicem – gorąca kąpiel we dwoje.
Najlepsze pozycje
Seks pod prysznicem – gorąca kąpiel we dwoje. Najlepsze pozycje TVN zdrowie
Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda, zalety, wpływ na ciążę.
Co oznacza spanie na łyżeczkę?
Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda, zalety, wpływ na ciążę. Co oznacza spanie na łyżeczkę? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?