Polub nas na Facebooku
Czytasz: Punkt G u mężczyzny i kobiety – co to jest i jak go znaleźć? Stymulacja punktu G
menu
Polub nas na Facebooku

Punkt G u mężczyzny i kobiety – co to jest i jak go znaleźć? Stymulacja punktu G

NAN

Fot: fotolia.com

Punkt G to obszar w ludzkim ciele, którego stymulacja wywołuje silne doznania erotyczne. Męskim punktem G nazywa się prostatę, natomiast kobiecy punkt G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy. Masaż punktu G daje seksualną przyjemność, pomaga także uniknąć niektórych schorzeń.

Punkt Gräfenberga (punkt G) został zdefiniowany w XX w., ale wtedy dotyczył tylko kobiecego ciała. Jako pierwszy opisał go niemiecki lekarz Ernst Gräfenberg w 1957 r. Współcześnie możemy mówimy także o męskim punkcie G, nazywając tak gruczoł prostaty. Budowa narządów płciowych różni się w zależności od płci, dlatego punkt G u mężczyzn znajduje się gdzie indziej, wygląda inaczej oraz pełni inną funkcję niż u kobiety. Cecha, która łączy męski i kobiecy punkt G, to wrażliwość na stymulację oraz produkcja tej samej substancji, to znaczy ejakulatu.

Punkt G u mężczyzny – co to jest?

Punkt G u mężczyzn, czyli prostata, to gruczoł krokowy, będący nieparzystym narządem mięśniowo-gruczołowym. Kształtem przypomina spłaszczony stożek o wielkości orzecha włoskiego i należy do męskiego układu moczowo-płciowego. Dzięki prostacie mężczyźni są zdolni do prokreacji, ponieważ gruczoł krokowy produkuje płyn, w którym obecne są plemniki.

Czy punkt G istnieje? Ekspert podpowiada gdzie go szukać

Zobacz film: Gdzie szukać punktu G? Źródło: Klinika urody.

Punkt G u mężczyzny – gdzie jest?

Punkt G znajduje w miednicy mniejszej, w okolicy krocza, pod pęcherzem moczowym w anusie (odbycie). Przez prostatę przebiega cewka moczowa, dlatego gdy wraz z wiekiem dochodzi do rozrostu prostaty, pojawiają się problemy z oddawaniem moczu.

Punkt G u mężczyzny – jak go znaleźć?

Punkt G można wyczuć palcami (wskazującym i środkowym), wsuwając je delikatnie do odbytu na głębokość 6–8 cm. Punkt G to zgrubienie kształtem i wielkością przypominające śliwkę. Należy pamiętać o zwilżeniu palców lubrykantem, ponieważ śluzówka odbytu sama się nie nawilża i nietrudno o otarcia.

Stymulacja męskiego punktu G

Stymulacja męskiego punktu G polega na masowaniu lub uciskaniu prostaty placami. Przed masażem warto wykonać lewatywę, a do stymulacji założyć jednorazowe, gumowe rękawiczki. Dobrym rozwiązaniem jest również masaż z użyciem erotycznych gadżetów. Stymulacja powinna być delikatna, dlatego warto wcześniej zadbać o nawilżenie, rozluźnienie mięśni (np. biorąc gorącą kąpiel) oraz o odpowiednie nastawienie psychiczne. Stymulacja analna jest tematem kontrowersyjnym i wielu mężczyzn nie dopuszcza do siebie takiej formy masażu erotycznego. Warto jednak się do niej przekonać, ponieważ poprzez stymulację prostaty mężczyzna odbiera bardzo intensywne bodźce seksualne i może osiągnąć orgazm.

Stymulacja prostaty jest również elementem profilaktyki zdrowotnej. Męska prostata z wiekiem, poprzez zaleganie ejakulatu, ma skłonność do rozrostu, co skutkuje zmianami chorobowymi. Wówczas pacjenci są poddawani zabiegowi uciskania prostaty, który pomaga udrożnić kanaliki produkujące ejakulat. Zabieg ten nie ma nic wspólnego z erotycznymi pieszczotami, dlatego warto przekonać się do masażu prostaty wcześniej, aby uchronić się przed ewentualnymi przykrymi dolegliwościami.

Punkt G u kobiety – co to jest?

Definicja kobiecego punktu G nie jest do końca sprecyzowana, tak samo jak jego umiejscowienie, ale powszechnie uważa się, że jest to silnie erogenny obszar wewnątrz pochwy, przypominający gąbczastą wypukłość o wielkości 1,5–2 cm. Należy jednak pamiętać, że kobiece ciała mogą się od siebie różnić i w wielu wypadkach za punkt G można uznać całą okolicę pochwy jako miejsce silnie reagujące na bodźce.

Punkt G u kobiety – gdzie jest?

Punkt G znajduje się wewnątrz pochwy, na jej przedniej ściance, w odległości 3–5 cm od wejścia. Miejsce to nazywane jest często „sufitem” pochwy i jest to trafne określenie, które ułatwia zlokalizowanie punktu G.

Zobacz film i przekonaj się jak wzmocnić doznania seksualne

Zobacz film: "Zastrzyk orgazmu" - na czym polega zabieg? Źródło: Klinika urody.

Punkt G u kobiety – jak go znaleźć?

Kobieta może sama znaleźć swój punkt G lub może w tym pomóc jej partner. W obu przypadkach najlepiej użyć dwóch palców (wskazującego i środkowego), ponieważ poszukiwania punktu G wymagają pewnej zręczności i cierpliwości. Kobieta powinna przyjąć odpowiednią pozycję; taką, w której nie będzie miała spiętych mięśni, a dostęp do pochwy będzie swobodny. Palce należy złączyć (dla większego komfortu nawilżyć lubrykantem) i delikatnie wsunąć do wnętrza pochwy. Opuszki placów powinny poruszać się po „suficie” pochwy w celu znalezienia niewielkiej, pofałdowanej wypukłości.

Niestety, nie wszystkim kobietom udaje się znaleźć to erogenne miejsce, dlatego coraz bardziej popularna staje się augmentacja punktu G. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach ginekologii plastycznej polegający na powiększeniu punktu G poprzez wstrzyknięcie w niego odpowiedniej substancji. Po zabiegu przednia ściana pochwy jest uwydatniona i wrażliwsza na bodźce.

Stymulacja kobiecego punktu G

Stymulacja punktu G u kobiety polega na masowaniu lub naciskaniu gąbczastej struktury wewnątrz pochwy. Stymulowany w odpowiedni sposób punkt G powiększa się dwukrotnie oraz delikatnie pulsuje. Masaż można wykonać palcami lub gadżetami erotycznymi, takimi jak wibrator. Punkt G można również stymulować w czasie stosunku seksualnego poprzez penetrację w odpowiedniej pozycji.

Masaż punktu G prowadzi do silnego pobudzenia seksualnego, a następnie do orgazmu. Często jednak w początkowej fazie kobieta odczuwa potrzebę oddania moczu, co sprawia, że wiele kobiet rezygnuje z tego typu pieszczot, uważając ja za nieprzyjemne. W takiej sytuacji warto na chwilę przerwać w celu opróżnienia pęcherza i powrócić do stymulacji punktu G. Kontynuacja masażu punktu G i pieszczot w wielu przypadkach kończy się orgazmem pochwowym.

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
358
43
Polecamy
Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować?
Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować? Dzień Dobry TVN
Gdzie jest punkt G?
Wszystko o kobiecym i męskim punkcie G
Gdzie jest punkt G? Wszystko o kobiecym i męskim punkcie G Dzień Dobry TVN
Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek”
Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek” TVN zdrowie
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie?
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie? TVN zdrowie
Komentarze (3)
Marca
Punkt g to mit? nie? żyję tyle lat, nie powiem, że jestem święta, ale punktu g nigdy u nikogo nie znalazłam i wzajemnie. koleżanki też raczej nie mają spektakularnych doświadczeńw tej materii.
Czytaj całość
Grażyna, Kraków
Męskim punktem G nazywa się prostatę, natomiast kobiecy punkt G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy. Człowiek uczy się do końca życia – już wiem gdzie jest męski punkt G – przydatny tekst – proszę o więcej ;)
Czytaj całość
ok
Nie przegap
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby