Polub nas na Facebooku
Czytasz: Punkt G u mężczyzny i kobiety – co to jest i jak go znaleźć? Stymulacja punktu G
menu
Polub nas na Facebooku

Punkt G u mężczyzny i kobiety – co to jest i jak go znaleźć? Stymulacja punktu G

NAN

Fot: fotolia.com

Punkt G to obszar w ludzkim ciele, którego stymulacja wywołuje silne doznania erotyczne. Męskim punktem G nazywa się prostatę, natomiast kobiecy punkt G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy. Masaż punktu G daje seksualną przyjemność, pomaga także uniknąć niektórych schorzeń.

Punkt Gräfenberga (punkt G) został zdefiniowany w XX w., ale wtedy dotyczył tylko kobiecego ciała. Jako pierwszy opisał go niemiecki lekarz Ernst Gräfenberg w 1957 r. Współcześnie możemy mówimy także o męskim punkcie G, nazywając tak gruczoł prostaty. Budowa narządów płciowych różni się w zależności od płci, dlatego punkt G u mężczyzn znajduje się gdzie indziej, wygląda inaczej oraz pełni inną funkcję niż u kobiety. Cecha, która łączy męski i kobiecy punkt G, to wrażliwość na stymulację oraz produkcja tej samej substancji, to znaczy ejakulatu.

Punkt G u mężczyzny – co to jest?

Punkt G u mężczyzn, czyli prostata, to gruczoł krokowy, będący nieparzystym narządem mięśniowo-gruczołowym. Kształtem przypomina spłaszczony stożek o wielkości orzecha włoskiego i należy do męskiego układu moczowo-płciowego. Dzięki prostacie mężczyźni są zdolni do prokreacji, ponieważ gruczoł krokowy produkuje płyn, w którym obecne są plemniki.

Czy punkt G istnieje? Ekspert podpowiada gdzie go szukać

Zobacz film: Gdzie szukać punktu G? Źródło: Klinika urody.

Punkt G u mężczyzny – gdzie jest?

Punkt G znajduje w miednicy mniejszej, w okolicy krocza, pod pęcherzem moczowym w anusie (odbycie). Przez prostatę przebiega cewka moczowa, dlatego gdy wraz z wiekiem dochodzi do rozrostu prostaty, pojawiają się problemy z oddawaniem moczu.

Punkt G u mężczyzny – jak go znaleźć?

Punkt G można wyczuć palcami (wskazującym i środkowym), wsuwając je delikatnie do odbytu na głębokość 6–8 cm. Punkt G to zgrubienie kształtem i wielkością przypominające śliwkę. Należy pamiętać o zwilżeniu palców lubrykantem, ponieważ śluzówka odbytu sama się nie nawilża i nietrudno o otarcia.

Stymulacja męskiego punktu G

Stymulacja męskiego punktu G polega na masowaniu lub uciskaniu prostaty placami. Przed masażem warto wykonać lewatywę, a do stymulacji założyć jednorazowe, gumowe rękawiczki. Dobrym rozwiązaniem jest również masaż z użyciem erotycznych gadżetów. Stymulacja powinna być delikatna, dlatego warto wcześniej zadbać o nawilżenie, rozluźnienie mięśni (np. biorąc gorącą kąpiel) oraz o odpowiednie nastawienie psychiczne. Stymulacja analna jest tematem kontrowersyjnym i wielu mężczyzn nie dopuszcza do siebie takiej formy masażu erotycznego. Warto jednak się do niej przekonać, ponieważ poprzez stymulację prostaty mężczyzna odbiera bardzo intensywne bodźce seksualne i może osiągnąć orgazm.

Stymulacja prostaty jest również elementem profilaktyki zdrowotnej. Męska prostata z wiekiem, poprzez zaleganie ejakulatu, ma skłonność do rozrostu, co skutkuje zmianami chorobowymi. Wówczas pacjenci są poddawani zabiegowi uciskania prostaty, który pomaga udrożnić kanaliki produkujące ejakulat. Zabieg ten nie ma nic wspólnego z erotycznymi pieszczotami, dlatego warto przekonać się do masażu prostaty wcześniej, aby uchronić się przed ewentualnymi przykrymi dolegliwościami.

Punkt G u kobiety – co to jest?

Definicja kobiecego punktu G nie jest do końca sprecyzowana, tak samo jak jego umiejscowienie, ale powszechnie uważa się, że jest to silnie erogenny obszar wewnątrz pochwy, przypominający gąbczastą wypukłość o wielkości 1,5–2 cm. Należy jednak pamiętać, że kobiece ciała mogą się od siebie różnić i w wielu wypadkach za punkt G można uznać całą okolicę pochwy jako miejsce silnie reagujące na bodźce.

Punkt G u kobiety – gdzie jest?

Punkt G znajduje się wewnątrz pochwy, na jej przedniej ściance, w odległości 3–5 cm od wejścia. Miejsce to nazywane jest często „sufitem” pochwy i jest to trafne określenie, które ułatwia zlokalizowanie punktu G.

Zobacz film i przekonaj się jak wzmocnić doznania seksualne

Zobacz film: "Zastrzyk orgazmu" - na czym polega zabieg? Źródło: Klinika urody.

Punkt G u kobiety – jak go znaleźć?

Kobieta może sama znaleźć swój punkt G lub może w tym pomóc jej partner. W obu przypadkach najlepiej użyć dwóch palców (wskazującego i środkowego), ponieważ poszukiwania punktu G wymagają pewnej zręczności i cierpliwości. Kobieta powinna przyjąć odpowiednią pozycję; taką, w której nie będzie miała spiętych mięśni, a dostęp do pochwy będzie swobodny. Palce należy złączyć (dla większego komfortu nawilżyć lubrykantem) i delikatnie wsunąć do wnętrza pochwy. Opuszki placów powinny poruszać się po „suficie” pochwy w celu znalezienia niewielkiej, pofałdowanej wypukłości.

Niestety, nie wszystkim kobietom udaje się znaleźć to erogenne miejsce, dlatego coraz bardziej popularna staje się augmentacja punktu G. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach ginekologii plastycznej polegający na powiększeniu punktu G poprzez wstrzyknięcie w niego odpowiedniej substancji. Po zabiegu przednia ściana pochwy jest uwydatniona i wrażliwsza na bodźce.

Stymulacja kobiecego punktu G

Stymulacja punktu G u kobiety polega na masowaniu lub naciskaniu gąbczastej struktury wewnątrz pochwy. Stymulowany w odpowiedni sposób punkt G powiększa się dwukrotnie oraz delikatnie pulsuje. Masaż można wykonać palcami lub gadżetami erotycznymi, takimi jak wibrator. Punkt G można również stymulować w czasie stosunku seksualnego poprzez penetrację w odpowiedniej pozycji.

Masaż punktu G prowadzi do silnego pobudzenia seksualnego, a następnie do orgazmu. Często jednak w początkowej fazie kobieta odczuwa potrzebę oddania moczu, co sprawia, że wiele kobiet rezygnuje z tego typu pieszczot, uważając ja za nieprzyjemne. W takiej sytuacji warto na chwilę przerwać w celu opróżnienia pęcherza i powrócić do stymulacji punktu G. Kontynuacja masażu punktu G i pieszczot w wielu przypadkach kończy się orgazmem pochwowym.

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
356
43
Polecamy
Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować?
Gdzie znajduje się męski punkt G i jak go stymulować? Dzień Dobry TVN
Gdzie jest punkt G?
Wszystko o kobiecym i męskim punkcie G
Gdzie jest punkt G? Wszystko o kobiecym i męskim punkcie G Dzień Dobry TVN
Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek”
Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek” TVN zdrowie
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie?
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie? TVN zdrowie
Komentarze (3)
Marca
Punkt g to mit? nie? żyję tyle lat, nie powiem, że jestem święta, ale punktu g nigdy u nikogo nie znalazłam i wzajemnie. koleżanki też raczej nie mają spektakularnych doświadczeńw tej materii.
Czytaj całość
Grażyna, Kraków
Męskim punktem G nazywa się prostatę, natomiast kobiecy punkt G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy. Człowiek uczy się do końca życia – już wiem gdzie jest męski punkt G – przydatny tekst – proszę o więcej ;)
Czytaj całość
ok
Nie przegap
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Beta hCG – normy, wyniki
Beta hCG – normy, wyniki
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?