Polub nas na Facebooku
Czytasz: Puder bambusowy – makijażowy must have. Cenne właściwości pudru bambusowego
menu
Polub nas na Facebooku

Puder bambusowy – makijażowy must have. Cenne właściwości pudru bambusowego

Dziewczyna, która się maluje

Fot: gilaxia / gettyimages.com

Jeden z najważniejszych kosmetyków w kobiecej kosmetyczce. Puder, niezbędnik, który łączy właściwości pielęgnacyjne i ochronne. Wybór idealnego pudru to nie lada wyzwanie. Kobiety coraz częściej wybierają rozwiązania delikatne i naturalne. Jednym z nich jest puder bambusowy.

Bambusowy puder to kosmetyk, którego właściwości jako pierwsze doceniły kobiety z Indii. Uzyskiwany ze zmielonego ekstraktu z wnętrza łodygi bambusa, jest delikatnym w dotyku, białym proszkiem, który na skórze jest całkowicie transparentny. Puder bambusowy może być stosowany jako wykończenie makijażu lub samodzielnie. Najlepiej wtapia się w skórę nakładany dużym, puchatym pędzlem, ruchem omiatającym, od dołu ku górze. Zwolenniczki aplikowania kosmetyków gąbeczkami powinny pamiętać o zwilżeniu gąbki przed nałożeniem pudru.

Puder z bambusa: dlaczego dobrze go mieć?

Doceniany jest nie tylko za aksamitne wykończenie makijażu, ale również za szereg właściwości pielęgnacyjnych, jakie zapewnia skórze. Jakie właściwości przemawiają za pudrem bambusowym?

  • Ze względu na działanie łagodzące, z powodzeniem może być stosowany bezpośrednio na problematyczną skórę. Polecany jest szczególnie dla posiadaczek skór tłustych i trądzikowych, gdyż łagodzi wszelkie stany zapalne. Jest idealnym pudrem matującym, ale nie tworzy efektu tzw. płaskiej maski. Zachowuje trójwymiarowość twarzy, regulując wydzielanie sebum i przedłużając świeżość makijażu.
  • Złożony prawie w całości z krzemionki, wykazuje silne działanie antybakteryjne, łagodzące, regulujące gruczoły łojowe. Dzięki temu może być składnikiem zamiennym dla talku lub glinek.
  • Działa kojąco i zmiękczająco. Może być z powodzeniem stosowany przez właścicielki skór suchych i przesuszonych, bez obawy o podkreślenie suchości skóry. Ponadto dzięki budowie cząsteczek wykazuje właściwości wiązania wody w skórze, co przekłada się na elastyczność i sprężystość naskórka.
  • Nie jest komedogenny, czyli nie zapycha porów i może być używany również do skór wrażliwych i bardzo delikatnych, narażonych na reakcje uczuleniowe. Jest pudrem hipoalergicznym.
  • Dzięki właściwościom pochłaniającym sebum w czystej postaci może być stosowany jako suchy szampon lub pudrowy zamiennik antyperspirantu.

Kupując puder bambusowy, należy zwrócić uwagę na jego skład. Dobry i naturalny puder, który ma pełnić funkcje pielęgnacyjne i być wykończeniem makijażu, ma niewiele składników. Na pewno należy unikać pudrów, które zawierają talk, nylon, parabeny, substancje zapachowe i koloryzujące. Każdy z dostępnych kosmetyków z dodatkiem pudru bambusowego określa jego stężenie, które zaczyna się od 5%. Warto więc wybierać te o najwyższym współczynniku, sięgającym do 100%.

Jakie kosmetyki wybierać do pielęgnacji skóry? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Puder bambusowy – rodzaje

Puder bambusowy dostępny jest w różnych wersjach, zarówno jako produkt samodzielny, jak i dodatek do kosmetyków kolorowych i pielęgnujących. Można go znaleźć w: pudrach koloryzujących, podkładach, korektorach, bronzerach i różach, balsamach, maseczkach do twarzy i płynach do demakijażu. Samodzielnie występuje w różnej konsystencji, wpisując się w różne gusta kobiet. Puder sypki bambusowy to najpopularniejsza forma dostępna w drogeriach i sklepach eko. Odpowiednio przechowywany, zachowuje przydatność na 3 lata. Puder transparentny bambusowy sypki to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na wykorzystaniu go zarówno jako kosmetyku samodzielnego, jak i dodatku do np. masek.

Puder bambusowy prasowany to kompaktowe i wygodne rozwiązanie dla kobiet, które w ciągu dnia chcą mieć możliwość poprawienia makijażu. Obok klasycznej wersji coraz bardziej popularny staje się puder bambusowy z jedwabiem. Nadaje połysk, jedwabistość i optycznie zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez wygładzenie cery. Wybierając puder bambusowy sypki lub puder bambusowy w kamieniu, warto sięgać po produkty wzbogacone o dodatkowe witaminy, które dodatkowo wspomogą pielęgnację cery.

Puder ryżowy czy bambusowy?

Decydując się na naturalny puder transparentny, który dodatkowo pielęgnuje skórę, warto wiedzieć, czym się różni puder ryżowy od bambusowego. Oba znane są od wieków i uzyskiwane w wyniku sproszkowania rośliny. Wykańczają makijaż delikatną mgiełką, a jednocześnie wspomagają działanie gruczołów skóry. Oba mogą być stosowane zarówno przez posiadaczki skór suchych, jak i trądzikowych, problematycznych. Czy coś je od siebie różni? Subtelną różnicę zauważają w szczególności kobiety borykające się z nawracającym trądzikiem i bardzo tłustą skórą. Łojotok, rozregulowane gruczoły potowo-łojowe to problem, z którym lepiej poradzi sobie puder bambusowy dzięki silnym właściwościom matującym.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
3
0
Polecamy
Jak znaleźć dobry podkład matujący i jaki wybrać?
Jak znaleźć dobry podkład matujący i jaki wybrać? Dzień Dobry TVN
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać?
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać? Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja i makijaż spod skrótu DD.
Kremy DD, właściwości i charakterystyka
Pielęgnacja i makijaż spod skrótu DD. Kremy DD, właściwości i charakterystyka TVN zdrowie
Puder ryżowy – prasowany i sypki.
Jak go stosować?
Puder ryżowy – prasowany i sypki. Jak go stosować? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty