Polub nas na Facebooku
Czytasz: Przedłużanie rzęs – metody i pielęgnacja po zabiegu
menu
Polub nas na Facebooku

Przedłużanie rzęs – metody i pielęgnacja po zabiegu

Kobieta podczas zabiegu doczepiania rzęs

Fot: Hinterhaus Productions / gettyimages.com

Przedłużanie rzęs to zabieg stylizacyjny, polegający na trwałym doklejeniu sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. Pozwala je zagęścić i przedłużyć, a także służy optycznej poprawie wyglądu oczu. Efekt zabiegu wykonanego przez wysoko wykwalifikowanego stylistę utrzymuje się przez kilka tygodni.

Podkręcone, przedłużone rzęsy to marzenie niemal wszystkich kobiet. Większość pań uważa je za podstawę makijażu, a te, które nie malują się na co dzień, zawsze noszą tusz do rzęs w torebce, by podkreślić nim oczy w razie potrzeby, np. przed ważnym spotkaniem. Kobiety chętnie sięgają także po odżywki, które wzmacniają rzęsy i przyspieszają ich wzrost. Niektóre panie kupują sztuczne rzęsy do samodzielnej aplikacji, by zrobić wyjątkowy make-up na wesele czy sylwestrową noc. Najtrwalszym i zapewniającym najbardziej naturalne efekty rozwiązaniem jest zagęszczanie i przedłużanie rzęs przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Przedłużanie rzęs – na czym polega?

Salony kosmetyczne oferują przedłużanie rzęs polegające na precyzyjnym doklejeniu (specjalnym klejem) sztucznych włosków do własnych rzęs klientki. Umieszcza się je około 1 mm od nasady naturalnych rzęs, by nie podrażniały powieki mechanicznie oraz by nie dopuścić do kontakt kleju ze skórą. Najpopularniejsza jest technika, w której do każdej dorosłej (w ostatniej fazie wzrostu) rzęsy naturalnej przykleja się jedną sztuczną. Możliwe jest także przedłużanie rzęs metodą objętościową, czyli mocowanie do jednej rzęsy większej liczby włosków. Daje ono bardziej spektakularne efekty i wymaga wykorzystania innego surowca, ale opiera się na identycznych procedurach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale czasochłonny. Klientka musi przygotować się na leżenie nieruchomo przez 2–3 godziny, z zamkniętymi oczami.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?  Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Metody przedłużania rzęs. Źródło: Stylowy Magazyn.

Wybór metody przedłużania rzęs zależy w dużej mierze od oczekiwań klientki. Zadaniem stylistki jest odpowiednie dopasowanie materiałów tak, by z ich użyciem stworzyć pożądany efekt optyczny (wymodelowanie kształtu oka, dopasowanie go do rysów twarzy itp.), a rzęsy nie zostały nadmiernie obciążone. Zły dobór włosków lub nieumiejętne wykonanie zabiegu to najczęstsze przyczyny negatywnych opinii na temat przedłużania rzęs. Jeśli popełnione zostaną takie błędy, rzęsy mogą wyglądać nieestetycznie czy wręcz groteskowo. Co więcej, ulegają uszkodzeniu, często bezpowrotnie. Dlatego należy udać się do renomowanego lub sprawdzonego salonu kosmetycznego. Nie warto także kusić się na wyjątkowo niską cenę zabiegu, ponieważ może ona oznaczać, że zakład posługuje się niskiej jakości materiałami.

Metody przedłużania rzęs

Różnice pomiędzy metodami zabiegu związane są z liczbą włosków doklejanych do pojedynczej rzęsy. Od tego bowiem zależy rodzaj wykorzystanych materiałów, a także pracochłonność całej procedury.

Istnieją trzy rodzaje sztucznych rzęs:

  • syntetyczne (z akrylu) – najbardziej regularne i odporne na ewentualne zniszczenia, dostępne w największej liczbie wariantów, zwykle nie wywołują reakcji alergicznych, mają stosunkowo niską cenę; są mniej elastyczne i delikatne od innych, najbardziej obciążają rzęsy naturalne i mają tendencję do plątania się,
  • jedwabne (z protein jedwabiu) – lżejsze, bardziej miękkie i elastyczne od syntetycznych, bardziej podobne do rzęs naturalnych; nieco droższe od syntetycznych, mogą uczulać, niekiedy gniotą się w czasie snu,
  • z norek (włosie pozyskiwane z żywych zwierząt) – zapewniają najbardziej naturalny efekt, są bardzo lekkie, najcieńsze i najbardziej elastyczne ze wszystkich, w dotyku nie różnią się od prawdziwych rzęs; mogą wywoływać reakcje alergiczne, są droższe od pozostałych.

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, czyli doklejanie pojedynczego włoska do każdej dorosłej rzęsy, możliwe jest z wykorzystaniem każdego rodzaju materiału. Zabieg daje bardzo naturalne efekty, jest najtańszy i najmniej czasochłonny ze wszystkich. Technicznie nie różni się od przedłużania rzęs metodą 2 do 1, 3 do 1 itd., czyli objętościową. W takim wypadku do każdej rzęsy dokleja się nie pojedynczy włosek, lecz kępkę, złożoną odpowiednio z 2, 3, 4, a nawet z 15 sztucznych rzęs. Przy zachowaniu tej samej procedury, należy jednak wykorzystać inny rodzaj włosia. Im więcej rzęs w kępce, tym bardziej obciąża ona rzęsę naturalną. Już przy przedłużaniu rzęs tzw. metodą 3D (czyli 3 do 1) wskazane jest używanie wyłącznie futra norek.

Niezależnie od wykorzystanej metody przedłużania rzęs ich trwałość jest taka sama – do chwili, w której własne rzęsy wypadną w naturalnym cyklu wymiany. Trwa on do 6 tygodni. Ponieważ część rzęs wypada przed upływem tego czasu, zabieg należy powtarzać co 3–4 tygodnie, jeśli jego efekt ma się utrzymywać. Uzupełnianie przedłużonych rzęs jest zdecydowanie mniej czasochłonne i zwykle o 50–70% tańsze niż pierwsza wizyta, której cena (w zależności od wybranej metody i renomy salonu) waha się w granicach 150–500 zł.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Prawidłowo wykonany zabieg nie niszczy rzęs. Odpowiednio dobrane sztuczne włoski nie osłabiają własnych, nie przyspieszają ich wypadania. Z tego powodu codzienna pielęgnacja rzęs po przedłużaniu nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Jest ona nawet mniej pracochłonna niż w przypadku rzęs naturalnych, ponieważ te sztuczne zapewniają trwały efekt codziennego makijażu. Mając przedłużone rzęsy, można się kąpać, nosić szkła kontaktowe, uprawiać sport, chodzić do sauny. Jeśli zachodzi taka potrzeba, rzęsy można dodatkowo podkreślić tuszem, a następnie zmyć go delikatnym kosmetykiem do demakijażu (np. płynem micelarnym). Niewskazane jest jedynie używanie tuszu wodoodpornego, ponieważ jego usuwanie niszczy rzęsy – zarówno sztuczne, jak i naturalne.

Jak przygotować maseczkę, która wzmocni słabe rzęsy? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak przygotować odżywkę, która wzmocni rzęsy? Źródło: Klinika urody.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1
1
Polecamy
Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg?
Plusy, minusy i pielęgnacja rzęs 2:1
Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg? Plusy, minusy i pielęgnacja rzęs 2:1 Dzień Dobry TVN
Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą objętościową?
Rzęsy objętościowe – charakterystyka zabiegu
Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą objętościową? Rzęsy objętościowe – charakterystyka zabiegu Dzień Dobry TVN
Makijaż permanentny brwi – metody, efekty, pielęgnacja po zabiegu
Makijaż permanentny brwi – metody, efekty, pielęgnacja po zabiegu TVN zdrowie
Na czy polega lifting rzęs?
Opinie, efekty, bezpieczeństwo
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty