Polub nas na Facebooku
Czytasz: Powiększanie ust kwasem hialuronowym i domowymi sposobami. Jakie są efekty zabiegów?
menu
Polub nas na Facebooku

Powiększanie ust kwasem hialuronowym i domowymi sposobami. Jakie są efekty zabiegów?

NAN

Fot: Valentina R. / stock.adobe.com

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego znajduje się w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg używany jest przede wszystkim do modelowania ust przez eliminację ich asymetrii i oznak starzenia. 

Kwas hialuronowy ma niezwykle szerokie właściwości, co wykorzystuje medycyna estetyczna w zabiegach powiększania ust. Zwykle tego typu korektę wykonują kobiety, których usta są niesymetryczne lub zbyt wąskie.

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust, poza eliminacją asymetrii czy zbyt małego rozmiaru warg, ma na celu również walkę z pierwszymi oznakami starzenia się. Wraz z wiekiem kobiety obserwują u siebie starzenie się skóry w obrębie warg, która staje się mniej napięta i mało elastyczna. Widocznie zaczynają opadać kąciki ust, ich czerwień zaczyna być coraz bledsza i pojawiają się zmarszczki. W takich przypadkach powiększanie ust wykonuje się najczęściej wstrzykując kwas hialuronowy. Nie jest to jednak jedyny sposób na uzyskanie tego efektu – niektórzy decydują się na inne domowe sposoby.

Wykonywałaś kiedyś zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy stosowany przy powiększaniu ust ma zdolność ich wypełnienia, nadania pożądanego wyglądu, a także nawilżenia. Po jego zastosowaniu wargi stają się pełniejsze, wydatniejsze i zdaniem wielu kobiet bardziej ponętne.

Natura nie stworzyła człowieka idealnie symetrycznym. W niektórych przypadkach wszelkie zaburzenia proporcji faktycznie wpływają na estetykę twarzy. Jeżeli chodzi o usta, medycyna estetyczna wykorzystuje naturalną dla organizmu substancję, jaką jest kwas hialuronowy, którego cząsteczki są cenione przede wszystkim za niezwykłą zdolność wiązania wody – jedna cząsteczka kwasu wiąże aż 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem ilość tej substancji, która występuje m.in. w ciele szklistym oka czy tkance łącznej, ulega zmniejszeniu.

Podawany zewnętrznie kwas nie tylko jest skuteczny i pozwala na szybkie osiągnięcie pożądanych efektów, ale jest bezpieczny i można go regularnie stosować, przestrzegając kilku zasad. Należy pamiętać, że wykorzystanie kwasu nie daje stałych efektów, ponieważ jest on stopniowo wchłaniany przez organizm. Aby utrzymać zadowalający wygląd, zabieg należy powtarzać.

Zobacz film: Kwas hialuronowy - eliksir młodości? Źródło: Bez skazy

Powiększanie ust kwasem – jak wygląda?

Sam zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania, poza powstrzymaniem się na 3 dni przed nim od przyjmowania leków przeciwzapalnych (również aspiryny). Niewskazane są solarium lub sauna, a także nadmierny wysiłek fizyczny. W trakcie zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe (nakładając maść lub żel) lub dentystyczne (przewodowe, które jest znacznie silniejsze i dłużej się utrzymuje). Odpowiednią ilość preparatu wprowadza się za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu należy rozmasować usta, aby nadać im odpowiedni kształt.

Jeżeli chodzi o powikłania po zabiegu powiększania ust kwasem, zazwyczaj nie wymagają leczenia i ustępują samoistnie. Może pojawić się opuchlizna, krwiak lub zaczerwienienie.

Powiększanie ust – przed i po

Efekt powiększania ust 1 ml kwasu jest niewielki i dotyczy przede wszystkim korekty ewentualnych dysproporcji. W celu jego widocznego zwiększenia zastosowana ilość musi być większa niż 1 ml, co wpływa na koszt zabiegu. W każdym przypadku usta zyskują jednak wyraźny kontur, równy kształt i symetrię. Ich skóra jest wypełniona i nawilżona, przez co zyskują bardziej efektowny wygląd. Zmniejszeniu ulegają drobne zmarszczki i inne oznaki starzenia. Ten rezultat utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Skutki uboczne powiększania ust kwasem hialuronowym wiążą się przede wszystkim ze zbyt częstym powtarzaniem zabiegu bądź zbyt dużą ilością wstrzykniętej substancji. Może dojść do wytworzenia się nadmiaru błon śluzowych i zwłóknień, czego efektem będzie nieestetyczny efekt „obwisłych” ust. Aby go zniwelować, konieczne są kolejne wypełnienia. Również nadmierne powiększenie może powodować zaburzenie estetyki twarzy przez zbyt dużą wielkość górnej i dolnej wargi, co powoduje groteskowy wygląd.

Naturalne powiększanie ust

Powiększanie ust domowymi sposobami nie daje aż tak skutecznych efektów jak kwas hialuronowy. Niektórzy proponują masaż ust np. szczoteczką do zębów z miękkim włosiem, który wykonuje się co 3 do 4 dni – stosowany regularnie nie tylko delikatnie powiększa usta, ale również wzmacnia intensywność ich koloru. Dobry rezultat daje też peeling z cukru i kilku kropli oliwy – tego typu maseczkę można pozostawić na ustach przez około 5 minut dla wzmocnienia efektu. Zabieg należy powtarzać raz w tygodniu.

Można optycznie powiększyć usta przez nadanie im intensywniejszej barwy, np. poprzez wcieranie w nie przypraw, które są dostępne niemal w każdej kuchni, np. cynamonu, kardamonu, pieprzu czy chilli. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością substancji drażniących, które mogą wywołać podrażnienie i reakcję alergiczną. Najlepszy efekt daje właściwy makijaż.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
54
17
Polecamy
Doskonała wielkość i kształt ust na wyciągnięcie ręki.
Zabiegi kosmetyczne powiększania ust
Doskonała wielkość i kształt ust na wyciągnięcie ręki. Zabiegi kosmetyczne powiększania ust Dzień Dobry TVN
Usta jak u gwiazd z Instagrama.
Czy skalpel i igła zawsze są konieczne?
Usta jak u gwiazd z Instagrama. Czy skalpel i igła zawsze są konieczne? Dzień Dobry TVN
Inwazyjne i nieinwazyjne zabiegi powiększające usta – różne sposoby modelowania warg
Inwazyjne i nieinwazyjne zabiegi powiększające usta – różne sposoby modelowania warg TVN zdrowie
Kwas hialuronowy – czym jest, jak można go stosować i jakie są przeciwwskazania 
Kwas hialuronowy – czym jest, jak można go stosować i jakie są przeciwwskazania  TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Mineralokortykoidy – hormony kory nadnerczy. Rola i preparaty
Mineralokortykoidy – hormony kory nadnerczy. Rola i preparaty
Pomidory – odmiany, wartości odżywcze, właściwości
Pomidory – odmiany, wartości odżywcze, właściwości
Łysienie androgenowe – najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
Łysienie androgenowe – najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
Czarcie żebro – zastosowanie, właściwości i działanie
Czarcie żebro – zastosowanie, właściwości i działanie
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
Dializa nerek – filtrowanie krwi poza organizmem: powikłania, rokowania i żywienie przy dializach
Dializa nerek – filtrowanie krwi poza organizmem: powikłania, rokowania i żywienie przy dializach