Polub nas na Facebooku
Czytasz: Pierścionek zaręczynowy z platyny - idealny dla alergików
menu
Polub nas na Facebooku

Pierścionek zaręczynowy z platyny - idealny dla alergików

Pierścionek dla alergika

mat. prasowe 

Pierścionki zaręczynowe czy obrączki ślubne najczęściej kojarzone są ze złotem. Jest to jeden z kruszców, który posiada wszystkie cechy potrzebne biżuterii, którą nosimy długie lata – prezentuje się doskonale, łatwo czyści, a także posiada bardzo dobrą trwałość. 

Z racji tego, że złoto samo w sobie jest metalem stosunkowo miękkim, do wyrobu biżuterii wytwarza się jego stop – połączenie złota ze srebrem, niklem i innymi metalami o większej twardości. Niestety, w związku z tym u niektórych osób, przez zawartość metali nieszlachetnych może pojawić się reakcja alergiczna. Choć w przypadku wyższych prób złota jest to mało prawdopodobne, zdarzają się i takie przypadki. Jednakże nie odbiera to możliwości noszenia pierścionka zaręczynowego czy innego elementu biżuterii. Doskonałym substytutem złota wykorzystywanym w jubilerstwie jest platyna. Kruszec ten można porównać do srebra czy białego złota, jednocześnie mając pewność, że sprawdzi się doskonale w połączeniu z kamieniami szlachetnymi.

Platyna, a białe złoto

Biżuteria wykonana z platyny jest zbliżona wyglądem do srebra i białego złota. Białe złoto powstaje wskutek zmieszania czystego kruszcu z innymi metalami szlachetnymi, które zapewnią mu jasną, białą barwę, na przykład pallad czy srebro. Platyna natomiast swój biały wygląd ma w naturze. To, co czyni ten kruszec bardzo cennym to właściwości hipoalergiczne. Z racji tego, że stop platyny wykorzystywany do wyrobów jubilerskich posiada aż 95% czystego metalu, niemal całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Niezwykła trwałość

To, co wyróżnia platynę wśród innych szlachetnych metali, to niebywała trwałość. Pierścionki zaręczynowe wykonane z tego kruszcu są niesamowicie odporne na wszelkie zarysowania i zniszczenia. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że platyna jest nawet cenniejsza niż złoto. Warto postawić na ten właśnie metal szlachetny wybierając pierścionek zaręczynowy. Platyna wygląda zjawiskowo, a także jest łatwa w utrzymaniu, dzięki czemu bez problemu można przywrócić jej pierwotny blask. Szukasz pierścionka zaręczynowego marzeń? Zajrzyj do salonu jubilerskiego SAVICKI - https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe. Nieszablonowe wzory, ekskluzywność i trwałość – to wszystko otrzymasz wybierając tę markę. Dodatkowo otrzymasz pakiet udogodnień, zupełnie bezpłatnie - darmowa miarka jubilerska SAVICKI, innowacyjny e-salon, czy rozmowę z pomocnymi konsultantami 7 dni w tygodniu!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Metale przypisane znakom Zodiaku.
Sprawdź, jaki pasuje do ciebie
Metale przypisane znakom Zodiaku. Sprawdź, jaki pasuje do ciebie Dzień Dobry TVN
Czy można łączyć ze sobą złotą i srebrną biżuterię?
Jak zrobić to stylowo?
Czy można łączyć ze sobą złotą i srebrną biżuterię? Jak zrobić to stylowo? Dzień Dobry TVN
Materac kokosowy.
Kto powinien rozważyć jego zakup?
Materac kokosowy. Kto powinien rozważyć jego zakup? TVN zdrowie
Ukąszenia owadów – kiedy stają się niebezpieczne?
Ukąszenia owadów – kiedy stają się niebezpieczne? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Beta hCG – normy, wyniki
Beta hCG – normy, wyniki
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Pryszczyca u ludzi i zwierząt – objawy, przyczyny i leczenie
Pryszczyca u ludzi i zwierząt – objawy, przyczyny i leczenie