Polub nas na Facebooku
Czytasz: Petting i jego techniki
menu
Polub nas na Facebooku

Petting i jego techniki

NAN

Fot: mikhail_kayl / fotolia.com

Gra miłosna przy użyciu rąk i ust, zwana pettingiem, to mająca długą tradycję forma sprawiania partnerowi przyjemności. O pettingu mówi się, że to seks bez penetracji. Może stanowić elementy gry wstępnej albo być sposobem na urozmaicenie życia intymnego. Jakie techniki pettingu są najbardziej znane?

Petting jest jedną z pierwszych aktywności seksualnych, na którą decydują się niedoświadczone pary. Samo określenie „petting” obejmuje wszystkie rodzaje kontaktów intymnych, które nie doprowadzają do penetracji, czyli nie kończą się wprowadzeniem członka do pochwy. Pochodzenie nazwy nie jest jasne. Angielskim określeniem pettingu jest outercourse. Innymi słowy – petting to rozszerzone, zaawansowane pieszczoty. W szerszym kontekście petting obejmuje również seks oralny. Problematyczne jest natomiast ustalenie, czy za przejaw pettingu można uznać seks analny.

Petting sprowadza się do sprawiania partnerowi seksualnej przyjemności. Ponieważ nie dochodzi do stosunku, na tego typu pieszczoty bardzo często decydują się młodzi ludzie, którzy pierwszy raz mają jeszcze przed sobą. Dzięki pettingowi można łagodnie przejść od masturbacji do współżycia. Petting pozwala poznać zarówno własne ciało, jak i ciało partnera, młoda osoba może się też przekonać, co sprawia jej większą, a co mniejszą przyjemność. Petting to dobre rozwiązanie, jeśli młoda kobieta obawia się bólu związanego z przerwaniem błony dziewiczej (defloracją) albo jeżeli nie chce zajść w ciążę.

Petting sprawdza się również u par, które z jakiegoś względu nie chcą lub nie mogą ze sobą współżyć (możliwe powody to połóg kobiety, różnice anatomiczne – np. zbyt duży członek – choroby czy chęć zachowania dziewictwa do ślubu). Petting można bowiem traktować zarówno jako formę intymnej zabawy, jak i element gry wstępnej. Petting będący wstępem do stosunku ma istotne znaczenie dla wzrostu podniecenia, które jest konieczne, żeby zbliżenie satysfakcjonowało obie strony.

Petting: techniki

Podczas pettingu pobudzane są strefy erogenne, co przy odpowiedniej stymulacji może prowadzić do orgazmu. Osiąga się to poprzez przytulanie, głaskanie, gryzienie, ugniatanie, pieszczoty, pocałunki.

  • Jedną z technik pettingu jest tzw. stosunek międzypiersiowy, gdy mężczyzna pociera penisem w zwodzie o wewnętrzną stronę piersi kobiety, wykonując ruchy frykcyjne.
  • Inną techniką pettingu jest stymulacja członka kobiecymi stopami.
  • Necking to pieszczoty górnych części ciała.
  • Natelizm to ruchy członka pomiędzy pośladkami.
  • Stosunek pachowy (gdy członek znajduje się pod pachą partnerki).
  • Stosunek udowy (gdy członek znajduje się pomiędzy udami partnerki).

Co lubią kobiety?

Urozmaicony petting o odpowiedniej długości wprowadza kobietę w stan relaksu i działa silnie pobudzająco, co jest niezbędne dla odbycia kończącego się orgazmem stosunku. Dzięki pettingowi całe ciało zostaje postawione w stan gotowości. Nawilża się pochwa. To ważne – niedostateczny wzrost hormonów płciowych, wynikający ze zbyt krótkiej gry wstępnej (albo jej całkowite pominięcie), może sprawić, że zbliżenie okaże się dla kobiety przykrym i bolesnym doświadczeniem.

U kobiet w zasadzie cała powierzchnia skóry reaguje na dotyk czy pocałunek. Obszary, których petting wywołuje najintensywniejsze doznania, to: twarz (zwłaszcza usta) i uszy, czubki palców (u rąk i u stóp), szyja, okolice pępka, wnętrze ud, piersi, miejsca intymne, pośladki.

Właściwą techniką pettingu, która sprawdza się u większości kobiet, jest stopniowe zwiększanie siły i intensywności pieszczot. Na kobiety silnie pobudzające działanie ma już sam pocałunek – w usta, a następnie w płatki uszu, czoło, policzki, szyję i w pozostałe strefy erogenne. Piersi należy gładzić delikatnie, przynajmniej początkowo, a gdy podniecenie partnerki wywołane pettingiem wzrośnie, można zdecydować się na intensywniejsze pocałunki, ssanie czy ugniatanie.

Najwięcej rozkoszy daje petting miejsc intymnych, pomiędzy pochwą a odbytem. Niezwykle czułe na stymulację są zewnętrzne oraz wewnętrzne wargi sromowe, a szczególnie – łechtaczka. Mężczyzna może pieścić miejsca intymne kobiety palcem lub językiem.

Zobacz film i dowiedz się podkręcić atmosferę w sypialni:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Co lubią mężczyźni?

Petting działa silnie na mężczyznę, szczególnie jeśli pieszczone są strefy erogenne. Oprócz ust i miejsc intymnych u mężczyzn wrażliwe na petting są ramiona, wewnętrzna powierzchnia dłoni, klatka piersiowa i sutki, płatki uszu, wewnętrzna część ud. Kobieta musi jednak pamiętać, że dla osiągnięcia seksualnej satysfakcji mężczyzna potrzebuje silniejszej stymulacji. Sutki można ssać i podgryzać, a wewnętrzną część ud najlepiej mocno ugniatać.

W czasie pettingu nawet na najdelikatniejszy dotyk reaguje strefa płciowa mężczyzny: jądra, członek (najwięcej zakończeń nerwowych znajduje się na żołędzi), odbyt. Cała okolica, pod którą znajduje się gruczoł krokowy, jest bardzo wrażliwa na dotyk, a pobudzanie tych obszarów łatwo wywołuje podniecenie i może szybko doprowadzić do orgazmu. W przypadku strefy intymnej, inaczej niż np. podczas pieszczot wewnętrznej części ud, należy jednak wykazać się delikatnością. Najbardziej wrażliwe są jądra, więc podczas pettingu kobieta powinna obchodzić się z nimi ostrożnie.

Nieco silniejszej stymulacji wymaga petting męskich pośladków. Większość mężczyzn lubi, gdy kobieta pieści je, podgryza, ugniata. Niektórzy mężczyźni osiągają silne podniecenie, gdy partnerka pieści ich odbyt.

Petting a ciąża

Ponieważ petting nie prowadzi do stosunku, podczas takiej formy pieszczot nie można zajść w ciążę, mimo to trzeba wykazać się ostrożnością. Jeśli dojdzie do wytrysku, należy uważać, by nie wprowadzić znajdującego się na palcach nasienia do pochwy (choć w takim przypadku ryzyko zapłodnienia jest raczej minimalne). Trzeba również zachować ostrożność, żeby wytrysk nie odbył się bezpośrednio na narządy płciowe kobiety, co stwarza nieco większe prawdopodobieństwo zapłodnienia. Dobrym rozwiązaniem może być uprawianie pettingu z ominięciem dni płodnych kobiety.

Należy pamiętać, że żywe i ruchliwe plemniki (a także wirus HIV) znajdują się nie tylko w nasieniu, ale również w preejakulacie, czyli płynie wydobywającym się z penisa podczas pobudzenia seksualnego. Oczywiście petting niesie nieporównywalnie mniejsze ryzyko zarażenia się chorobą płciową niż stosunek płciowy, jednak również taka forma pieszczot wymaga od partnerów ostrożności.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
161
13
Polecamy
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny TVN zdrowie
Pozycja 69 w praktyce.
Na czym polega pozycja 69?
Pozycja 69 w praktyce. Na czym polega pozycja 69? Dzień Dobry TVN
Jak odbywa się stosunek płciowy i jakie są jego rodzaje?
Jak odbywa się stosunek płciowy i jakie są jego rodzaje? Dzień Dobry TVN
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka?
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia