Polub nas na Facebooku
Czytasz: Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę
menu
Polub nas na Facebooku

Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę

Na zdjęciu znajdują się trzy zdjęcia tej samej kobiety. Różnią się one od siebie jedynie kolorem opalenizny

Fot: blackday / fotolia.com

Lekko brązowa, muśnięta słońcem skóra jest marzeniem wielu z nas. Niestety promieniowanie UV niszczy kolagen, powoduje uszkodzenia skóry, wysusza ją i przyczynia się do powstawania raka. Alternatywą może być bezpieczne opalanie natryskowe.

Wydawać by się mogło, że opalenizna i zdrowie nie idą ze sobą w parze. Tyle słyszy się o szkodliwości promieni UV, a lekarze biją na alarm, żeby szerokim łukiem omijać solaria. Mają rację! Jednak fakt, że opalanie na słońcu i w solarium jest szkodliwe, nie umniejsza marzeń o skórze muśniętej słońcem. Na ratunek przychodzi opalanie natryskowe. Dowiedz się, jak długo się utrzymuje, na czym polega i jakie ma zalety.

Jak powstaje opalenizna natryskowa i czy jest to bezpieczne

Opalanie natryskowe jest bezpiecznym dla zdrowia sposobem na zdobycie zdrowo wyglądającej opalenizny (także dla kobiet w ciąży). W przeciwieństwie do opalania na słońcu czy w solarium opalenizna natryskowa nie powstaje w wyniku kontaktu naskórka z promieniowaniem ultrafioletowym. I bardzo dobrze, ponieważ takie promieniowanie działa na naszą skórę jak wiązka lasera – uderza w naskórek, który, aby się bronić, zaczyna produkować melaninę (barwnik skóry). W tym przypadku opalenizna jest więc efektem obrony skóry przed promieniowaniem z UV.

Natryskowe opalanie jest metodą, która przynosi wiele korzyści. Air Brush Tunning polega na spryskaniu ciała specjalnym barwnikiem, który nie dość, że pokrywa skórę delikatnym odcieniem naturalnego brązu, to jeszcze nawilża ją i odżywia. Preparat jest łagodny i bezpieczny dla skóry. Nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych, ponieważ nie zawiera alkoholu ani parabenów. Głównym składnikiem mgiełek wykorzystywanych do natryskowego opalania jest bezpieczny składnik dihydroksyaceton (DHA). Zaaplikowany na skórę oddziałuje on na aminokwasy i dzięki temu w łagodny sposób zostaje pobudzona produkcja melaniny.

Zobacz film: Solarium - korzystać czy nie? Źródło: Dzień Dobry TVN/ X-BankGallery

Jak wygląda opalanie natryskowe

Przed zabiegiem należy wydepilować ciało i wykonać peeling. Możesz to zrobić najpóźniej dobę przed opalaniem, żeby skóra mogła się zregenerować oraz by czerwone kropki i ewentualne zadrapania zniknęły. Po depilacji nie nawilżaj ciała, nie smaruj balsamem, przed wizytą w salonie nie używaj perfum, antyperspirantu, nie nakładaj kremu ani podkładu na twarz. Skóra musi być sucha, aby opalanie natryskowe przyniosło pożądane efekty.

Zabieg wykonywany jest z specjalnej kabinie. Zwykle należy wejść do środka w klapkach i kostiumie kąpielowym lub bieliźnie, ale zdarza się, że na własną prośbę, można opalać się nago. Na głowę zakładany jest czepek. Kosmetyczka spryskuje całe ciało za pomocą specjalnego urządzenia, aż do uzyskania odpowiedniego odcienia skóry. Przygotowanie do zabiegu trwa 5 – 10 minut, samo pokrywanie ciała preparatem – około 15. Po zabiegu należy odczekać kolejne kilka minut, aby opalenizna natryskowa się utrwaliła.

Zobacz film: Jak pielęgnować skórę po opalaniu? Źródło: Stylowy Magazyn.

Po zabiegu przez kilka godzin nie można się kąpać. Po tym czasie zaleca się delikatne umycie ciała mydłem lub płynem – koniecznie bez użycia gąbki. Trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry przez cały czas, kiedy opalenizna natryskowa utrzymuje się na ciele. Kąpiele w chlorowanej wodzie, jacuzzi, wizyty w saunie, peelingi i mocne pocieranie naskórka przyspieszają zanikanie opalenizny.

Opalanie natryskowe – efekty

Efekty opalania natryskowego widoczne są natychmiast. Uzyskany odcień jest zależny od naszych preferencji, jednak opalanie natryskowe z reguły pogłębia i delikatnie przyciemnia naturalną tonację skóry. Zabieg wykonany przez profesjonalistkę gwarantuje brak zacieków i pokrycie preparatem nawet miejsc trudno dostępnych, takich jak stopy, kolana, łokcie czy linia włosów.

Opalanie natryskowe – ile się utrzymuje

Opinie na ten temat są podzielone, ponieważ wiele zależy od pielęgnacji ciała. Stosowanie się do zaleceń wydłuża czas utrzymywania się opalenizny. Szacuje się, że równomierny efekt powinien pozostać na skórze 7 – 10 dni. Po tym czasie opalenizna natryskowa zaczyna schodzić. Zwykle najszybciej znika pod biustem, pod pośladkami, w okolicy pach i pod kolanami, ponieważ te miejsca najbardziej się pocą i ulegają tarciom wywołanym przez ubranie. W przypadku pojawienia się plam (dopiero w trakcie zanikania opalenizny), najlepiej wykonać peeling ciała, aby usunąć nierówności odcienia.

Zalety opalania natryskowego

Natryskowe opalanie jest przede wszystkim bezpieczne. Nie powoduje groźnych konsekwencji tak jak opalanie na słońcu czy w solarium. Jakie inne korzyści niesie opalenizna natryskowa?

  • Daje natychmiastowe rezultaty.
  • Maskuje niedoskonałości niczym fluid.
  • Modeluje sylwetkę i optycznie wyszczupla (można nałożyć preparat w taki sposób, aby nadać cień w niektóre miejscach i optycznie wyrzeźbić ciało – działa trochę jak konturowanie twarzy).
  • Nawilża i odżywia.
  • Opalanie natryskowe w ciąży jest bezpieczne dla matki i dziecka.

Opalenizna natryskowa jest dobrym sposobem na zdobycie zdrowej opalenizny. Poleca się ją wszystkim osobom, które nie chcą lub nie mogą opalać się na słońcu i w solarium.

Opalanie - co wiesz o kąpielach słonecznych? Czy opalanie jest zdrowe?

Odpowiedz na 10 pytań
Rozpocznij quiz


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
3
0
Polecamy
Opalenizna natryskowa.
Efekty i czas utrzymywania się
Opalenizna natryskowa. Efekty i czas utrzymywania się Dzień Dobry TVN
Jak uniknąć "truskawkowych nóg"?Bezpieczna depilacja w wakacje na wiele sposobów
Jak uniknąć "truskawkowych nóg"?Bezpieczna depilacja w wakacje na wiele sposobów Dzień Dobry TVN
Zalety i wady opalania natryskowego
Zalety i wady opalania natryskowego TVN zdrowie
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym TVN zdrowie
Komentarze (1)
zosiasamosia
Opalanie natryskowe jest dużo bardziej przyjemne niż solarium. Skóra wygląda bardziej naturalnie, tak jakby była tylko "muśnięta słońcem". Co jakiś czas chodzę do gabinetu Estetyka Day Spa i jestem zadowolona z efektów.
Czytaj całość
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty