Polub nas na Facebooku
Czytasz: Naturalne olejki do twarzy - ajurwedyjski, arganowy, suchy, serum z witaminą C
menu
Polub nas na Facebooku

Naturalne olejki do twarzy - ajurwedyjski, arganowy, suchy, serum z witaminą C

Olejki do twarzy

Fot: Makidotvn / gettyimages.com

Naturalne olejki do twarzy można stosować zamiast kremu lub serum. Olejek arganowy pomaga zachować zdrowy wygląd skóry i ma silne działanie odmładzające. Suchy olejek ajurwedyjski przeciwzmarszczkowy sprawdza się do pielęgnacji cery dojrzałej i zmęczonej. Jego właściwości nawilżające doceniają osoby z suchą skórą.

Suche olejki najczęściej mają kompleksowe działanie i można nimi pielęgnować nie tylko skórę twarzy ale i całego ciała, a także włosy. Wykazują one najczęściej właściwości nawilżające, regeneracyjne lub odżywcze.

Naturalny olejek do twarzy – właściwości olejku arganowego

Olej arganowy to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie omega-6 oraz omega-9. Chronią one skórę przed nadmierną utratą wody, ponieważ uszczelniają oraz obudowują płaszcz lipidowy skóry. Olejek arganowy działa zatem silnie nawilżająco i regenerująco. Zawiera również witaminę E, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Nawilżający olejek do twarzy ma również działanie przeciwzapalne i łagodzące oraz polecany jest na wszelkiego rodzaju zmiany skórne, np. powstałe w wyniku trądziku. Naturalny kosmetyk sprawdza się w pielęgnacji, przede wszystkim, cery suchej, zmęczonej i z pierwszymi oznakami starzenia się.

Zobacz film: Odżywcze oleje do skóry. Źródło: 36,6.

Arganowy olejek do twarzy – zastosowanie

Olejek arganowy to bezpieczny i naturalny kosmetyk, który można stosować np. jako zamiennik kremu bądź serum pod oczy. Ze względu na dość tłustą konsystencję produktu, lepiej sprawdza się, jako zmiennik kosmetyków przeznaczonych do używania na noc. Naturalny olejek do twarzy można stosować punktowo, np. w okolice delikatnej skóry wokół oczu bądź na całą twarz.

Wystarczy rozetrzeć kilka kropel kosmetyku w dłoniach i wetrzeć go w skórę wykonując delikatny masaż. Pierwsze efekty stosowanie olejku można zauważyć już po 2-3 tygodniach. Cera wygląda na zdrowszą, jest promienna, wygładzona i nabiera ładnego kolorytu.

Zobacz nasz film i dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z witaminą C

Zobacz film: Kosmetyki z witaminą C - kiedy warto stosować? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Ajurwedyjski olejek do twarzy

Olejek ajurwedyjski przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu cery, ale najbardziej polecany jest do skóry dojrzałej oraz z pierwszymi oznakami starzenia się. Naturalny kosmetyk jest bowiem bogatym źródłem witaminy A oraz E, które są odpowiedzialne za dobrą kondycję nie tylko skóry, ale i włosów i paznokci. Olejki przeciwzmarszczkowe często wzbogacane są o inne składniki, takie jak: olej z nasion marchwi, który wygładza cerę, opóźnia procesy starzenia się skóry, a także głęboko ją nawilża. Olejek ajurwedyjski bywa również mieszaniną takich substancji, jak: olej z ziaren słonecznika (bogaty w witaminę E) czy kiełków pszenicy wykazujący właściwości ujędrniające i uelastyczniające.

Olejek do twarzy z witaminą C

Dobry olejek do twarzy na przebarwienia powinien zawierać w swoim składzie witaminę C. Płynne serum rozjaśniające przeznaczone jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, a w szczególności suchej, naczynkowej, zniszczonej nadmierną ekspozycją na słońce bądź z przebarwieniami, np. po trądziku. Kwas askorbinowy pomaga w likwidowaniu przebarwień i blizn a także poprawia koloryt cery. Olejek z witaminą C działa również na skórę nawilżająco i przeciwzapalnie. Naturalny kosmetyk stanowi także ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz poprawia elastyczność skóry.

Zobacz film: Olej konopny - zastosowanie. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Oczyszczający olejek do twarzy z drzewa herbacianego

Naturalne olejki rewelacyjnie sprawdzają się do wykonywania codziennego demakijażu twarzy. Mieszanki naturalnych składników, takich jak: oliwa z oliwek, zielona herbata, orchidea czy skórki cytrusowe skutecznie rozpuszczają resztki makijażu, a jednocześnie dokładnie oczyszczają skórę i regulują nadmiar produkcji sebum. Kosmetyki usuwają nawet wodoodporny makijaż i są delikatne w działaniu, nie uczulają, dlatego można je stosować na wrażliwą i skłonną do podrażnień cerę.

Olejek z drzewa herbacianego sprawdza się w stosowaniu punktowym do oczyszczania skóry z pojedynczych krostek i wyprysków. Naturalny olejek dodatkowo reguluje nadmiar sebum i zabezpiecza cerę przed powstawaniem kolejnych wykwitów. Antybakteryjnie działa również olejek kokosowy, który również sprawdza się do pielęgnacji cery trądzikowej.

Krem czy olejek do twarzy?

Olejki do twarzy można stosować jako zmienniki kremów. Mają one jednak bardziej tłustą konsystencję niż tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji cery, dlatego lepiej sprawdzają się do stosowania na noc. Olejek do twarzy pod makijaż sprawdzi się u osób z bardzo suchą skórą. Wystarczy kilka kropel substancji rozprowadzić cienką warstwą po twarzy i poczekać do całkowitego wchłonięcia, a następnie wykonywać make-up tak jak zwykle.

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
5
0
Polecamy
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać?
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać? Dzień Dobry TVN
Olejek arganowy czy ajurwedyjski?
Który lepszy?
Olejek arganowy czy ajurwedyjski? Który lepszy? Dzień Dobry TVN
Olejek rycynowy na twarz - jak stosować?
Efekty wykonywania maseczek i okładów z olejku rycynowego
Olejek rycynowy na twarz - jak stosować? Efekty wykonywania maseczek i okładów z olejku rycynowego TVN zdrowie
Olej lniany na twarz – efekty, jak stosować i kosmetyczne właściwości naturalnego kosmetyku
Olej lniany na twarz – efekty, jak stosować i kosmetyczne właściwości naturalnego kosmetyku TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty