Polub nas na Facebooku
Czytasz: Na oddziale pediatrycznym brakuje lekarzy. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów

Na oddziale pediatrycznym brakuje lekarzy. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów

Zainteresował Cię ten artykuł?
lekarz

Fot.: milatas / stock.adobe.com

W szpitalu wojewódzkim w Chełmie brakuje pielęgniarek i lekarzy. Sytuacja jest tak dramatyczna, że dyrekcja podjęła decyzję, by nie przyjmować nowych osób na oddział, a obecnie przebywające tam dzieci zostaną prawdopodobnie przeniesione do innej placówki. 

Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Chełmie zadecydowała o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów na oddział pediatryczny. Powodem sytuacji są problemy finansowe. Placówce brakuje pieniędzy na zatrudnienie nowych osób oraz na podwyżki dla obecnych pracowników. Dwie z pielęgniarek wypowiedziały klauzulę opt-out, która zezwala im na pracę więcej niż 48 godzin tygodniowo, tłumacząc się stanem zdrowia. Praca w wymiarze 200-300 godzin tygodniowo, jak mówią, jest ponad ich siły. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa, Arnold Król, zapowiada, że jeśli nie uda się osiągnąć kompromisu, to pacjenci przebywający obecnie na oddziale będą przeniesieni:

Jeśli nie uda nam się osiągnąć porozumienia, to pacjenci, których nie uda nam się wyleczyć do 9 lutego będą ewakuowani, przenoszeni do innych szpitali.

Dyrekcja szpitala nie wyklucza całkowitego zamknięcia oddziału pediatrycznego. Minister zdrowia zapowiedział interwencję w tej sprawie. Więcej na TVN24.pl: Oddział pediatryczny nie przyjmuje pacjentów, bo brakuje lekarzy

Zobacz film: Jak zadbać o relacje rodzinne, gdy jedno z dzieci zachoruje? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Komentarze (0)
Nie przegap
Korzeń żywokostu – na kolano, stawy. Zastosowanie, działanie, właściwości
Eutyreoza: czy prawidłowe wyniki badań mogą towarzyszyć chorobie?
Przyczyny małej i nadmiernej krzepliwości krwi. Badanie krzepliwości krwi
Fizjoterapia – co to jest? Jakie zabiegi się w niej stosuje?
Niedobór progesteronu – przyczyny i objawy? Jak podnieść poziom progesteronu?
Kreatyna: działanie, rodzaje, dawkowanie suplementu