Polub nas na Facebooku
Czytasz: "Przy takich objawach nie podejrzewalibyśmy, że to koronawirus". Maja Mocydlarz opowiada o infekcji SARS-CoV-2 i sytuacji we Włoszech
menu
Polub nas na Facebooku

"Przy takich objawach nie podejrzewalibyśmy, że to koronawirus". Maja Mocydlarz opowiada o infekcji SARS-CoV-2 i sytuacji we Włoszech

Instagram @majamocy

Są młodzi, wysportowani i silni, a koronawirus i tak zaatakował ich organizmy. Maja Mocydlarz - projektantka, choreografka i partnerka Bartosza Bereszyńskiego - opowiada o zarażeniu SARS-CoV-2 i o tym, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna we Włoszech.

Kiedy świat obiegały pierwsze informacje o koronawirusie, apelowano że patogen jest groźny przede wszystkim dla seniorów i osób schorowanych. Znany był też fakt, że SARS-CoV-2 atakuje przede wszystkim słabsze organizmy, a młodzi ludzie przechodzą go praktycznie bezobjawowo. Z czasem jednak coraz częściej dobiegały do nas wiadomości, że jego ofiarami stają się także zdrowi i silni dotychczas ludzie. A przykładem mogą być Maja Mocydlarz z partnerem, Bartoszem Bereszyńskim oraz ich syn Leo.

Przeczytaj też: Raport specjalny o koronawirusie

Maja Mocydlarz opowiada o zarażeniu koronawirusem

80% społeczeństwa przechodzi infekcję SARS-CoV-2 bezobjawowo lub łagodnie. I choć taka informacja nie brzmi przerażająco, gdy samemu dowiaduje się o zarażeniu koronawirusem, „uginają się pod człowiekiem nogi”. Zresztą to była właśnie pierwsza myśl Mai Mocydlarz, kiedy podczas spaceru, jej partner – piłkarz Bartosz Bereszyński – otrzymał wiadomość, że jeden z kolegów z drużyny jest zainfekowany. Co było potem?

Zaczęło się od Bartka. U mnie objawy pojawiły się dwa, trzy dni później. My podejrzewaliśmy, bo wiadomo jak to jest z wirusem… chłopaki przebywali w bardzo wąskiej grupie. Nie możemy narzekać, bo te objawy nie były zbyt silne. To był zaledwie ból głowy, rzadko kiedy pojawia się gorączka. Ja w ogóle jej nie miałam. Szczerze mówiąc, przy takich objawach nigdy byśmy nie podejrzewali, że jesteśmy zarażeni właśnie koronawirusem – opowiada Maja i dodaje - Najłagodniej infekcję przebył syn. Nie wymagaliśmy hospitalizacji. Otrzymaliśmy leki – paracetamol na ból i gorączkę. Bartek dostał jeszcze jakąś mieszankę na gardło, bo był ten suchy kaszel. I to jest wszystko.

Maja Mocydlarz zdradziła nam również, że najbardziej obawiała się o zdrowie synka. Tłumaczyła, że ona i jej partner są dorośli, więc poradziliby sobie, ale nie wiadomo było, jak na infekcję zareaguje małe dziecko.

Przeczytaj też: Na świecie koronawirus dotyczy większej liczby dzieci niż prognozowano. Jak sytuacja wygląda w Polsce?

Dodajmy, że para przez 7 tygodni żyła w całkowitej izolacji. Jak radzili sobie z codziennymi sprawunkami, takimi jak na przykład zakupy? Okazuje się, że z pomocą przyszedł klub piłkarski Bartosza Bereszyńskiego.

Wszystko mieliśmy zapewnione dzięki klubowi. I za to jesteśmy im ogromnie wdzięczni, bo spisali się na medal, jeśli chodzi o opiekę nad nami – tłumaczy Maja.

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna we Włoszech?

Maja Mocydlarz i Bartosz Bereszyński mieszkają we Włoszech od kilku lat. Piłkarz gra na co dzień we włoskim klubie UC Sampdoria. Dopytaliśmy się więc bohaterki naszej rozmowy o to, jak wygląda sytuacja w Italii.

Sytuacja rzeczywiście była ciężka i rzeczywiście było wiele przypadków. Przepełnione szpitale, nie było gdzie ludzi badać. Pojawiły się słuchy, że nie przyjmowano wszystkich ludzi. Wybierano tych niestety młodszych – wspomina Maja.

Jak Maja Mocydlarz radziła sobie ze społeczną izolacją?

Izolacja społeczna jest trudna dla wszystkich. Jeśli jednak trwa 7 tygodni bez możliwości wyjścia chociażby po bułki czy ze śmieciami, może stać się sytuacją całkowicie abstrakcyjną, dla wielu wręcz niewyobrażalną.

To było wyzwanie i myślę, że wielu ludzi przeżywało to tak, jak my. 8 lat pracowałam z dziećmi, więc moja głowa ma na tyle pomysłów, że jeszcze jestem w stanie zorganizować Leo jakoś czas. Bartek jest też świetnym ojcem i nie mieliśmy z tym problemów. Leoś jest przyzwyczajony do spacerów, jazdy na rowerze… Musiałam przymknąć oko, bo chłopaki grali w piłkę w domu. Nie zawsze kończyło się to pozytywnie.[…] Było trochę śmiechu, trochę małych złości. Wiadomo, to jest tylko dziecko. Ale szczerze – to on najlepiej przetrwał tę kwarantannę.

Przeczytaj też: Uwaga! TVN: Jak wygląda powrót do życia po COVID-19?

Kim jest Maja Mocydlarz?

Maja Mocydlarz na co dzień wraz z partnerem – piłkarzem Bartoszem Bereszyńskim – i dwuletnim synem Leo mieszka we Włoszech (Genova). Zawodowo zajmuje się tańcem i choreografią. Maja prowadzi również własną markę modową – Maio.

Jak Maja poradziła sobie z pracą? Jak wyglądają dziś Włochy? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy!

Źródło: Zdrowie

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
69
8
Polecamy
Maja Mocydlarz o koronawirusie:
"Przy takich objawach nigdy byśmy nie podejrzewali, że jesteśmy zarażeni"
Maja Mocydlarz o koronawirusie: "Przy takich objawach nigdy byśmy nie podejrzewali, że jesteśmy zarażeni" Dzień Dobry TVN
Siostra zmarłego 36-latka apeluje:
"Siedź w domu i nie narzekaj!"
Siostra zmarłego 36-latka apeluje: "Siedź w domu i nie narzekaj!" TVN zdrowie
„Uciekam przed koronawirusem, bo mnie goni”.
Co dzieci wiedzą o epidemii?
„Uciekam przed koronawirusem, bo mnie goni”. Co dzieci wiedzą o epidemii? Dzień Dobry TVN
Spędzisz najbliższe dwa tygodnie tylko z rodziną?
Sprawdź, jak sobie poradzić z przymusową kwarantanną
Spędzisz najbliższe dwa tygodnie tylko z rodziną? Sprawdź, jak sobie poradzić z przymusową kwarantanną TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty