Polub nas na Facebooku
Czytasz: Liposukcja ultradźwiękowa – jakie są efekty zabiegu i ile razy należy go powtórzyć?
menu
Polub nas na Facebooku

Liposukcja ultradźwiękowa – jakie są efekty zabiegu i ile razy należy go powtórzyć?

Kobieta podczas zabiegu z zakresu medycyny estetycznej

Fot: Group4 Studio / gettyimages.com

Liposukcja ultradźwiękowa jest alternatywą dla chirurgicznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To nieinwazyjna metoda redukująca złogi tłuszczowe i cellulit. Nie należy jednak jej traktować jako sposób na zmniejszenie masy ciała, ponieważ jej celem jest wyszczuplenie, a nie walka z nadwagą.

Liposukcja ultradźwiękowa, w przeciwieństwie do liposukcji tradycyjnej, jest zabiegiem bezbolesnym. Nadmiar złogów tłuszczowych usuwany jest bez zbytniej ingerencji w ciało, więc jest to metoda uznawana za bezpieczniejszą i nie wymagającą aż tak długiego okresu rekonwalescencji. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa może być usunięta ze wszystkich wymagających tego miejsc.

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

W trakcie zabiegu wykorzystuje się energię ultradźwiękową, za pomocą której tkanka tłuszczowa zostaje odseparowana od tkanek ją okalających. Nie jest to metoda nowa, ale dopiero od niedawna znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Liposukcja ultradźwiękowa działa bardzo precyzyjnie, bo bezpośrednio na tkankę tłuszczową, nie ma więc ryzyka uszkodzenia tkanek z nią sąsiadujących. Dzięki temu nie jest konieczna też długa rehabilitacja, jak w przypadku chirurgicznego usuwania tłuszczu i w bardzo krótkim czasie można wrócić do normalnej aktywności.

Liposukcja nie tylko służy odseparowaniu tkanek, ale za jej pomocą można wykonać głęboki masaż, który pobudza ukrwienie skóry, przepływ limfy oraz przemianę materii – organizm znacznie lepiej przyswaja składniki odżywcze, a pozbywa się toksyn. Przeprowadzana jest za pomocą specjalnej głowicy (tzw. kaniuli), która wytwarza energię ultradźwiękową i w zasadzie nie powoduje żadnych powikłań. Ryzykiem zabiegu mogą być co prawda poparzenia, ale dochodzi do nich tylko wówczas, jeżeli jest on nieprawidłowo przeprowadzony.

Liposukcję stosuje się przede wszystkim do redukcji tkanki tłuszczowej brzucha, ud, pośladków i bioder.

Liposukcja ultradźwiękowa – jakie daje efekty?

Przede wszystkim należy pamiętać, że zabieg nie służy do znacznej redukcji wagi ciała. Przed liposukcją ultradźwiękową i po niej masa osoby poddającej się tej metodzie będzie bardzo podobna. Należy pamiętać, że tłuszcz jest jedną z lżejszych tkanek w organizmie. W czasie jednego zabiegu nie usuwa się ponadto większej ilości niż 0,5 l tkanki tłuszczowej. W przeciwnym razie może dojść do przeciążenia wątroby. Najlepsze efekty liposukcji ultradźwiękowej widoczne są dopiero po około 3–6 miesiącach – jest to kwestia bardzo indywidualna. Widoczne zmiany dotyczą wyszczuplenia sylwetki w miejscach, w których zastosowano energię ultradźwiękową.

Powrót do pełnej sprawności jest kwestią bardzo osobniczą i po każdym zabiegu może być różny. Wpływ na czas rekonwalescencji ma przede wszystkim ilość usuniętych złogów tłuszczowych i miejsc, w których stosowano ultradźwięki. Chociaż zabieg jest bezbolesny, to organizm musi sobie poradzić z nagłą zmianą objętości tkanki tłuszczowej.

Niewątpliwą zaletą metody jest to, że raz usunięty tłuszcz już nie będzie się odtwarzał. Chociaż nie zwalnia to nikogo od przestrzegania diety i zdrowego tryby życia. Po zabiegu skóra bardzo szybko się goi i wygładza. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu na skórze mogą pojawić się widoczne siniaki w miejscu wprowadzenia kaniuli.

Liposukcja ultradźwiękowa – przeciwwskazania

Niestety nie w każdym przypadku zabieg może zostać wykonany. Jest wiele przeciwwskazań do zastosowania liposukcji ultradźwiękowej, z którymi należy się wcześniej zapoznać i o których z pewnością poinformuje lekarz. Zabiegu nie można przeprowadzać w czasie ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku przewlekłych schorzeń obejmujących narządy wewnętrzne czy zmian skórnych (np. wysypki, rany czy bliznowiec). Przeciwwskazaniami są choroby nowotworowe i słaba krzepliwość krwi, osteoporoza, choroby endokrynologiczne, nadciśnienie tętnicze oraz przyjmowanie leków hormonalnych.

Liposukcja ultradźwiękowa nie jest bolesna, stąd też niemal całkowicie wyeliminowała swój tradycyjny odpowiednik. W trakcie przeprowadzania zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe (tzw. nasiękowe) tkanki tłuszczowej. Dopiero po tym etapie wprowadzana jest końcówka aparatu. Przez specjalnie dobrane częstotliwości zostaje ona odłączona od pozostałych i usunięta na zewnątrz organizmu. Niewielka inwazyjność zabiegu pozwala osobie, na której został przeprowadzony, na samodzielne udanie się do domu bez konieczności hospitalizacji.

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów, ponieważ właśnie w tym miejscu gromadzi się szczególnie widoczny i nieestetyczny nadmiar tkanki tłuszczowej. Efekty związane są przede wszystkim z wyraźnym wyszczupleniem sylwetki w tym miejscu, ale także poprawą jakości skóry, która staje się wygładzona i sprężysta. Pobudzona masażem odznacza się też zwiększoną wchłanialnością kosmetyków. Dla lepszych efektów niektóre gabinety kosmetyczne stosują dodatkowe preparaty aktywne, które przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej i odżywiają skórę. Niestety pojedyncza liposukcja ultradźwiękowa zazwyczaj nie wystarczy. Kuracja może obejmować od 5 do 20 zabiegów, przeprowadzanych dwa razy w tygodniu. Dopiero taka częstotliwość daje efekt porównywalny do liposukcji chirurgicznej. Wskazane jest także powtarzanie zabiegu około raz w miesiącu, aby utrzymać zadowalające efekty już po zakończeniu kuracji podstawowej.

Zobacz film i dowiedz się wszystkiego o liposukcji:

Zobacz film: Ile kosztuje liposukcja? ile tłuszczu można odessać? Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
98
7
Polecamy
Liposukcja, czyli jak szybko pozbyć się zbędnego tłuszczyku
Liposukcja, czyli jak szybko pozbyć się zbędnego tłuszczyku Dzień Dobry TVN
Masaż bańką chińską – najlepsze efekty, zalecenia i przeciwwskazania
Masaż bańką chińską – najlepsze efekty, zalecenia i przeciwwskazania Dzień Dobry TVN
Liposukcja – laserowa, kawitacyjna.
Liposukcja ud, nóg, brzucha
Liposukcja – laserowa, kawitacyjna. Liposukcja ud, nóg, brzucha TVN zdrowie
Lipoliza (liposukcja) laserowa – usuwanie tłuszczu bez skalpela
Lipoliza (liposukcja) laserowa – usuwanie tłuszczu bez skalpela TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty