Polub nas na Facebooku
Czytasz: Latem alergikom dokuczają nie tylko pyłki. Jak pozbyć się bakterii?
menu
Polub nas na Facebooku

Latem alergikom dokuczają nie tylko pyłki. Jak pozbyć się bakterii?

Kobieta, która ma alergię

Fot: Milos Dimic / gettyimages.com

Lato to trudny czas dla alergików. Krążące w powietrzu pyłki sprawiają, że chorzy ciągle kichają, mają katar, do tego swędzą ich oczy, a czasem i skóra. Niestety groźne dla alergików są nie tylko pyłki, ale i bakterie. Jak się ich pozbyć?

Organizm alergika zazwyczaj jest słabszy i bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Osoby, które chorują, muszą szczególnie o siebie dbać. Nie chodzi jednak tylko o przyjmowanie leków czy regularne wizyty u lekarza. Zwłaszcza latem trzeba szczególnie zadbać o porządek. To najlepszy sposób, aby pozbyć się drażniących alergenów i bakterii, które mogą wywołać infekcję lub zaostrzyć przebieg alergii.

Sprzątaj często i regularnie

Powiedzmy sobie szczerze – ani pyłków, ani roztoczy nie możemy całkowicie wyeliminować. Na szczęście ich aktywność można skutecznie ukrócić. Jak? Przede wszystkim sprzątając. Z pomocą mokrej szmatki pozbędziemy się kurzu z mebli. Przy większych powierzchniach świetnie sprawdzi się odkurzacz. Dla alergików dobrym rozwiązaniem będzie bezprzewodowe urządzenie, które ułatwi dotarcie do najbardziej odległych zakamarków. Jeśli w domu jest zwierzę takie urządzenie sprawdzi się jeszcze lepiej. Odkurzacze marki Sharp posiadają dodatkową szczotkę, która ułatwia „zbieranie” sierści domowego pupila.

Z domu alergika powinny zniknąć także zasłony czy dywany, bo to na nich gromadzi się najwięcej kurzu czy pyłków, które wywołują reakcję alergiczną. Jednak samo sprzątanie to za mało i aby zapanować nad alergią trzeba częściej prać ubrania, w których chodzi chory i myć naczynia, z których korzysta.

Częste pranie

Trzeba sobie zdawać sprawę, że pyłki czy bakterie, które mogą zaostrzać alergię znajdują się także na ubraniach. Badania pokazują, że na tych nowych, prosto ze sklepu, można znaleźć nawet pasożyty! Aby mieć pewność, że ubrania są naprawdę czyste i bezpieczne warto prać je w pralce, która posiada program dedykowany właśnie alergikom. Tego rodzaju urządzeń jest bardzo dużo, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pralki marki Sharp. Posiadają one duży bęben i systemem Energy ThermoJet. Pralki te zostały wyposażone w zatwierdzony przez Brytyjskie Towarzystwo Alergiczne (Allergy UK) specjalny program AllergySmart, który usuwa z odzieży wybrane alergeny i bakterie. Dodatkowo pralki są energooszczędne (klasa A+++) i nie nadwyrężą domowego budżetu, a dzięki technologii BubbleDrum chronią ubrania przed zniszczeniem.

Bez bakterii

Każdy rodzic dziecka chorego na alergię musi wiedzieć, że bakterie, które mogą zaostrzyć przebieg choroby znajdują się także na naczyniach. Trzeba sobie zdawać sprawę, że większość z nich ginie w wysokiej temperaturze. Niestety myjąc je ręcznie nie jesteśmy wstanie osiągnąć takiej, w której bakterie faktycznie zginą. Tym samym, aby mieć pewność, że naczynia będą naprawdę czyste warto zainwestować w zmywarkę. W nowoczesnych urządzeniach można myć także butelki dla niemowląt. Taką funkcję posiadają m.in. zmywarki marki Sharp. Funkcja AquaGlide, zapewnia idealnie precyzyjne, wielokierunkowe zmywanie dzięki strumieniowi wody, który może być skierowany ku górze w celu dokładnego umycia podłużnych naczyń (takich jak szklanki czy butelki dla niemowląt) lub w dół – aby uzyskać dodatkową siłę zmywania naczyń ułożonych na dolnym koszu. Na urządzenia marki Sharp warto zwrócić uwagę przede wszystkim ze względu na filtr antybakteryjny Microban, który podczas zmywania niszczy aż 99 proc. bakterii.


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
34
23
Polecamy
Idealna pralka dla alergików. 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę
Idealna pralka dla alergików. 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę Dzień Dobry TVN
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze?
Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze? Dzień Dobry TVN
4 rzeczy, o których każdy alergik musi pamiętać
4 rzeczy, o których każdy alergik musi pamiętać TVN zdrowie
Jak najlepiej czyścić zabawki dzieci?
Jak najlepiej czyścić zabawki dzieci? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami Materiał sponsorowany
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką