Polub nas na Facebooku
Czytasz: Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa? Ćwiczenia, stosowanie w ciąży i po ciąży
menu
Polub nas na Facebooku

Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa? Ćwiczenia, stosowanie w ciąży i po ciąży

NAN

Fot: juripozzi / fotolia.com

Kulki gejszy to zarówno gadżet erotyczny, jak i przedmiot służący do ćwiczenia mięśni Kegla. Dzięki kulkom gejszy kobiety mają szansę utrzymać mięśnie pochwy w dobrej kondycji, co wiąże się z korzyściami zarówno zdrowotnymi, jak i seksualnymi. Jak się ich używa?

Kulki gejszy, zwane też kulkami Kegla, to kulki waginalne stosowane od IV w. przez japońskie gejsze. Ich proste i zarazem skuteczne działanie sprawiło, że dziś kulki gejszy są używane przez kobiety na całym świecie. Dzięki nim w łatwy i efektywny sposób kobiety ćwiczą mięśnie pochwy. Niesie to za sobą wiele korzyści, ponieważ silne mięśnie Kegla zapobiegają intymnym schorzeniom kobiecym w późniejszym wieku oraz podnoszą jakość współżycia. Podczas stosunku płciowego wyćwiczone mięśnie pochwy mogą się naprzemiennie rozluźniać i zaciskać, co dostarcza intensywnych doznań zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Co to są kulki gejszy?

Kulki gejszy to 1–2 (lub więcej) połączonych ze sobą sznurkiem kuleczek o średnicy ok. 3,5–4 cm. Kulki gejszy działają na mięśnie dna miednicy, czyli mięśnie Kegla. Ich ćwiczenie pomaga zachować je w dobrej formie, co jest szczególnie ważne w okresie menopauzy, a także przed i po ciąży. Tak jak wszystkie mięśnie, również i mięśnie Kegla z czasem wiotczeją, co skutkuje problem nietrzymania moczu czy opuszczaniem się macicy. Kulki gejszy działają, gdy kobieta jest w ruchu, dlatego ćwiczenia z ich użyciem polegają na wprowadzeniu ich do pochwy i noszeniu podczas aktywności fizycznej.

Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć? Odpowiedź na filmie:

Zobacz film: Mięśnie Kegla - gdzie ich szukać i do czego służą? Źródło: Stylowy Magazyn

Kulki gejszy – ćwiczenia

Kulki gejszy zakłada się podobnie jak tampon, dlatego ważne jest rozluźnienie mięśni pochwy i przyjęcie odpowiedniej pozycji. Wprowadzenie kulek oraz ich noszenie nie powinno sprawiać bólu, warto więc sięgnąć po lubrykant, który ułatwi aplikację i uchroni od ewentualnych otarć. Głębokość wprowadzenia kulek gejszy jest indywidualna; najważniejsze, by nie odczuwać dyskomfortu.

Kobiety, które nigdy wcześniej nie stosowały kulek gejszy lub których mięśnie Kegla uległy rozluźnieniu, powinny zacząć od noszenia kulek waginalnych podczas wykonywania zwykłych, domowych czynności.

Ćwiczenia z kulkami gejszy będą efektywniejsze, jeśli dodatkowo kobieta będzie poruszała miednicą w tył i przód oraz na boki. Pierwsze ćwiczenia z kulkami gejszy powinny trwać kilka minut dziennie – czas można wydłużać wraz z rozwinięciem się mięśni dna miednicy.

Intensywny trening z kulkami gejszy polega na noszeniu ich podczas aktywności fizycznej, takiej jak bieg, taniec czy aerobic. Rodzaj treningu musi być dopasowany do kondycji kobiety, całkowity czas przebywania kulek wewnątrz pochwy nie powinien jednak przekraczać 3 godzin dziennie.

Kulki gejszy – stosowanie w ciąży i po ciąży

Noszenie kulek gejszy podczas ciąży nie jest wskazane, dlatego należy najpierw skonsultować ten zamiar z lekarzem.

Kulki gejszy polecane są natomiast kobietom planującym ciążę oraz po porodzie. Kobiety, które dopiero przygotowują się do zajścia w ciążę, powinny ćwiczyć mięśnie Kegla, dzięki czemu poród będzie szybszy i mniej bolesny, a utrzymanie ciąży – łatwiejsze.

Natomiast używanie kulek gejszy przez kobiety po porodzie pomaga odzyskać dawną siłę w mięśniach Kegla i uelastycznia pochwę, co wpływa na komfort współżycia seksualnego. Z wprowadzeniem kulek gejszy warto się jednak wstrzymać do końca połogu.

Kulki gejszy – jakie kupić?

Kulki gejszy wykonywane są z różnych materiałów – mogą być metalowe, gumowe, silikonowe, lateksowe. Wszystkie tworzywa są trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości, ale niektóre mogą wywołać alergię. By uniknąć problemów, warto wybrać kulki z silikonu medycznego, który nie wchodzi w reakcję ze środowiskiem pochwy. Trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania, ponieważ ewentualne krawędzie powstałe w czasie procesu technologicznego mogą przyczynić się do bolesnych otarć. Ważne, aby sznurek łączący kulki był gładki i mocny.

Kobiety, które nie używały wcześniej kulek gejszy lub których mięśnie Kegla są słabe, powinny wybrać kulki pojedyncze, lecz większe i lżejsze, czyli o średnicy ok. 3,6 cm. Zaaplikowanie zbyt małych i za lekkich kulek gejszy może skutkować nieutrzymaniem ich przez mięśnie pochwy i wypadnięciem.

Podwójne waginalne kulki gejszy

Im mięśnie dna miednicy mocniejsze, tym średnica kulek gejszy powinna się zmniejszać, a ich waga zwiększać. Przy niedostatecznie wyćwiczonych mięśniach warto sięgnąć po podwójne kulki waginalne, wówczas mięśnie dna miednicy są zmuszone do intensywniejszej pracy. Podwójne kulki gejszy poleca się też kobietom po naturalnym porodzie.

Kulki gejszy wibrujące

Kulki gejszy mogą być również wzbogacone o system wibrujący. W kulkach wibrujących znajduje się prosty mechanizm, który polega na umieszczeniu w nich mniejszych kulek bądź jednej cięższej kulki. Chodząc lub biegając z takimi kulkami, wprawiamy mniejsze kuleczki w ruch, a drgania dodatkowo stymulują mięśnie pochwy.

Kulki gejszy progresywne

Kulki gejszy progresywne składają się z kilku pojedynczych lub połączonych ze sobą kulek o różnych ciężarach. Kobieta może dostosować ciężar kulek do swoich możliwości i zwiększać go wraz ze wzmocnieniem mięśni dna miednicy. Ćwiczenia z kulkami progresywnymi wymagają większego wysiłku oraz stałej kontroli pracy mięśni, dlatego zbyt długi trening może doprowadzić do przetrenowania mięśni Kegla. Z tego powodu nie poleca się ich kobietom, które wcześniej w ogóle nie miały styczności z kulkami gejszy.

Kulki gejszy – gdzie kupić?

Kulki gejszy dostępne są w sex-shopach oraz sklepach internetowych, a ich koszt zależy głównie od tworzywa, z którego zostały wykonane.

Zobaczcie także co jeść, aby zwiększyć libido:

Zobacz film: Jedzenie, które zwiększa i zmniejsza libido. Źródło: Stylowy Magazyn

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
426
31
Polecamy
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć?
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć? Dzień Dobry TVN
Czy można ćwiczyć w ciąży? Jakie ćwiczenia w ciąży są wskazane? Bezpieczne ćwiczenia dla kobiet w ciąży
Czy można ćwiczyć w ciąży? Jakie ćwiczenia w ciąży są wskazane? Bezpieczne ćwiczenia dla kobiet w ciąży Dzień Dobry TVN
Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega?
Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega? TVN zdrowie
Mięśnie Kegla. Jak je wzmocnić?
Mięśnie Kegla. Jak je wzmocnić? TVN zdrowie
Komentarze (5)
Ewa
Nie ma mięśni Kegla. Są ćwiczenia mięśni dnia miednicy Kegla.
Czytaj całość
Ewa
Baśka35
Ale serio? Nie lepiej pracować nad mieśniami dna miednicy przed ciążą jeszcze? ja planuje dziecko, staramy się, ale nie chce miec problemu z nietrzymaniem moczu! Ale w temacie kulek gejszy, no to kurka, myślałam, że one są tylk o dla przyjemności, :))))
Czytaj całość
Dana
Pomagają naprawdę po porodzie
Czytaj całość
Grażyna, Kraków
Witajcie, od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem kulek gejszy. Czy ktoś w was ich używa? Czy one faktycznie pomogą wzmocnić mięsnie dna miednicy czy to wymysły producentów?
Czytaj całość
Nie przegap
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami Materiał sponsorowany
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką
Czy przed okresem można zajść w ciążę? Zapłodnienie przed miesiączką