Polub nas na Facebooku
Czytasz: Klinka bez tajemnic. Kto pojawi się w 9. odcinku programu?
menu
Polub nas na Facebooku

Klinka bez tajemnic. Kto pojawi się w 9. odcinku programu?

dr Marcin Ambroziak

Fot: TVN

Klinika bez tajemnic to program, który pokazuje pracę lekarzy w klinice prowadzonej przez dr. Marcina Ambroziaka. Komu pomogą w dziewiątym odcinku programu? Kto zgłosi się do nich z problemem?

Pacjent kliniki Ambroziak będzie trzydziestotrzyletni Dominik z Marek pod Warszawą. Osiem lat temu, podczas pobytu w Anglii, młody mężczyzna został pobity i od tego czasu jego nos jest przekrzywiony i niedrożny. Dominik udaremnił wówczas próbę kradzieży pożyczonego od kolegi roweru. Kilka dni później spotkał niedoszłego złodzieja w towarzystwie piętnastu mężczyzn z bandanami na twarzy. Niestety Dominik został dość mocno pobity. Wtedy właśnie doszło do złamania nosa. Na drugi dzień w szpitalu lekarz stwierdził, że nos zaczął się zrastać. Na zabieg, który wówczas powinien zostać przeprowadzony, niestety nie było stać młodego mężczyzny. Choć Dominik przyzwyczaił się częściowo do konsekwencji tego urazu, w przyszłości taki stan rzeczy mógłby grozić poważnymi powikłaniami. Mimo tego, że operacja nosa po takim urazie jest utrudniona ze względu na tkankę bliznowatą, doktor Janusz Obrocki podjął decyzję, że pomoże Dominikowi w odzyskaniu zdrowia i ładnego wyglądu. Młody mężczyzna chciałby poprawić wygląd między innymi dla swojej małej, dziewiętnastomiesięcznej córeczki.

Tymczasem do gabinetu doktora Marcina Ambroziaka zawitał dobrze mu znany gość – jego fryzjer, Maciek. Mężczyźni poznali się dwadzieścia lat temu. Kiedy doktor Ambroziak otworzył swój pierwszy gabinet, okazało się, że piętro niżej znajduje się salon Maćka. Dla fryzjera wygląd jego włosów jest szczególnie ważny. Dlatego, kiedy Maciej zaczął zmagać się z łysieniem, zwrócił się do doktora Ambroziaka o pomoc. W jednej z edycji „Życia bez wstydu” przeszedł już przeszczep włosów. Jednak ubytki były na tyle duże, że wówczas zespół skupił się na okolicy ciemieniowej, jako lepiej widocznej. Teraz syn doktora Marcina Ambroziaka, który od ponad roku zajmuje się przeszczepami włosów, ma zająć się częścią szczytową.

Na wizycie u chirurga plastycznego, doktora Tomasza Dębskiego pojawiła się znana z „Dzień Dobry TVN” brafiterka, Monika Kołodyńska. Powodem jej wizyty był nos, na którym już w dzieciństwie pojawił się garb. Dodatkowo kilka lat temu będąc świadkiem bójki Monika przypadkowo została w niego uderzona i nos uległ złamaniu. Jednak największym zmartwieniem młodej kobiety jest bliznowiec na ręku, który został po szczepionce wykonanej jeszcze w szkole podstawowej. Poszczepionkowa blizna rosła wraz z nią, rozlewała się po ramieniu przysparzając jej cierpień, nie tylko z powodu wyglądu. Przede wszystkim bliznowiec swędzi i kłuje szczególnie w czasie zmian pogodowych. Doktor Dębski podjął więc decyzję o wycięciu zmiany podczas jednej operacji wraz z korektą nosa i skierowaniu Moniki na radioterapię miejscową.

W odcinku zobaczymy również, jakie efekty odniosła operacja powiek u sześćdziesięciotrzyletniej Marty, a także sprawdzimy, czy z efektu swoich zabiegów w klinice Ambroziak zadowolona jest Magda - modelka plus size.

Program Klinika bez tajemnic możecie oglądać na antenie stacji Discovery Life!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
54
4
Polecamy
10 odcinek programu Klinika bez tajemnic.
Kto pojawi się u doktora Ambroziaka?
10 odcinek programu Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się u doktora Ambroziaka? TVN zdrowie
Klinika bez tajemnic odc.6 - komu tym razem pomoże dr Ambroziak i jego zespół?
Klinika bez tajemnic odc.6 - komu tym razem pomoże dr Ambroziak i jego zespół? TVN zdrowie
Innowacyjny zabieg usuwania glejaka
Innowacyjny zabieg usuwania glejaka Dzień Dobry TVN
Operacja bariatryczna przez usta.
Bez otwierania jamy brzusznej
Operacja bariatryczna przez usta. Bez otwierania jamy brzusznej Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Postaw kręgosłup na nogi. Co zrobić, aby plecy przestały boleć?
Postaw kręgosłup na nogi. Co zrobić, aby plecy przestały boleć? Materiał sponsorowany
Pierwsza pomoc przy zespole suchego oka
Pierwsza pomoc przy zespole suchego oka Materiał sponsorowany
Jak chronić skórę przed słońcem?
Jak chronić skórę przed słońcem?
"Taki trening jest bardziej treściwy i konkretny" - zapytaliśmy eksperta, dlaczego warto postawić na trening online?
"Taki trening jest bardziej treściwy i konkretny" - zapytaliśmy eksperta, dlaczego warto postawić na trening online?
Zioła na menopauzę – które łagodzą nieprzyjemne objawy przekwitania?
Zioła na menopauzę – które łagodzą nieprzyjemne objawy przekwitania?
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?