Polub nas na Facebooku
Czytasz: Kiedy warto stosować soczewki jednodniowe?
menu
Polub nas na Facebooku

Kiedy warto stosować soczewki jednodniowe?

kiedy stosować soczewki

mat. prasowe 

Nowoczesne soczewki kontaktowe są chętnie stosowane, ze względu na komfort użytkowania. Wśród wielu rodzajów soczewek, warto zwrócić uwagę na jednodniowe, które są najwygodniejsze w użytkowaniu i nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów. Kiedy warto wybrać soczewki tego typu?

Czym są soczewki jednodniowe?

Stosowanie soczewek kontaktowych kojarzy się zwykle z koniecznością zachowania restrykcyjnych zasad ich użytkowania oraz posiadaniem akcesoriów z tym związanych. Jest to prawda, ale nie przy soczewkach kontaktowych jednodniowych. Przeznaczone są one do jednorazowego użytkowania, a więc nie ma konieczności posiadania specjalnych płynów do soczewek i pojemników do ich przechowywania. Wszystkim, czego potrzebujemy, jest sama soczewka. Jest ona umieszczona w pojedynczym, sterylnym opakowaniu. Po jej wyciągnięciu i założeniu opakowanie należy wyrzucić. To samo należy zrobić z soczewką po jej ściągnięciu, na koniec dnia. Ogromną zaletą soczewek jednodniowych jest łatwość ich stosowania. Nie potrzeba tu wielu akcesoriów, a zasady higieny ograniczają się do konieczności dokładnego umycia rąk przed założeniem soczewek. Brak konieczności codziennej pielęgnacji soczewek, zmniejsza się ryzyko infekcji przy zachowaniu wysokiego poziomu higieny.

Kiedy warto wybrać soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe dostępne w Vision Express mogą być stosowane, jako podstawowa korekcja wzroku, ale także, jako alternatywa dla okularów czy wygodny sposób na zachowanie maksymalnej higieny podczas podróży. Osoby, które na co dzień używają okularów, w czasie uprawiania aktywności fizycznej czy na specjalne uroczystości, wolą czasem stosować soczewki. Rozwiązanie w postaci soczewek jednodniowych jest idealne. Możemy mieć je zawsze pod ręką i w razie potrzeby po prostu ich użyć, bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Soczewki jednodniowe są przeznaczone dla osób z różnymi wadami wzroku. Nowoczesna technologia umożliwiła stworzenie soczewek korygujących dalekowzroczność i krótkowzroczność (soczewki sferyczne), astygmatyzm (toryczne), starowzroczność (progresywne), a także zmieniające kolor tęczówki (kosmetyczne). Ta uniwersalność soczewek jednodniowych umożliwia wykorzystywanie ich przy różnych wadach wzroku jako korekcja podstawowa lub uzupełniająca.

Korzyści używania soczewek jednodniowych

Niewątpliwą zaletą soczewek jednodniowych jest możliwość zachowania optymalnego poziomu higieny. Soczewki, wyciągane z jednorazowego opakowania, są zawsze czyste i bezpieczne. To także świetne rozwiązanie dla osób aktywnych, które na co dzień noszą okulary. Soczewki jednodniowe to ogromna wygoda i brak konieczności posiadania wielu akcesoriów.

Ze względu na swoje właściwości soczewki jednodniowe rzadko powodują podrażnienie czy przesuszenie oczu. Przepuszczają one tlen i nawilżają oczy, co wpływa na komfort i stosowania i pozwala na użytkowanie także osobom, których oczy są podatne na podrażnienia i zaczerwienienia. Najlepsze soczewki jednodniowe zapewniają także ochronę przed promieniowaniem UV.

Używanie soczewek jednodniowych to ogrom korzyści i wygoda, którą warto sobie zapewnić każdego dnia. 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
81
7
Polecamy
Soczewki kontaktowe – jednodniowe, miesięczne, tygodniowe
Soczewki kontaktowe – jednodniowe, miesięczne, tygodniowe TVN zdrowie
Soczewki progresywne – kto może je stosować, wady i zalety szkieł progresywnych
Soczewki progresywne – kto może je stosować, wady i zalety szkieł progresywnych TVN zdrowie
Akcesoria biegacza.
Przedmioty pomocne podczas treningów i zawodów
Akcesoria biegacza. Przedmioty pomocne podczas treningów i zawodów Dzień Dobry TVN
Spanie w soczewkach kontaktowych.
Poradnik zdrowych oczu
Spanie w soczewkach kontaktowych. Poradnik zdrowych oczu Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Ból w mostku – powód do paniki? Nie zawsze oznacza zawał
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie zioła w kuchni
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Objawy glejaka nerwu wzrokowego. Diagnostyka i leczenie
Beta hCG – normy, wyniki
Beta hCG – normy, wyniki
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy somatyczne i psychiczne, leczenie
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?