Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu?
menu
Polub nas na Facebooku

Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu?

mat. prasowe

Odpowiednie wsparcie w czasie snu zapewni nam dobrze dobrany materac. Warto wybrać najwyższej klasy model. Który materac zapewni nam dobry sen?

Problemy z kręgosłupem, koncentracją, dolegliwości bólowe, migreny, rozdrażnienie - te wszystkie terminy brzmią znajomo? Być może przyczyną jest nieefektywny sen i niezapewnienie sobie idealnych do niego warunków. W końcu spanie to mniej więcej 1/3 naszego życia - z tego też względu nie powinniśmy zaniedbywać snu ani lekceważąco traktować czynników, które mają wpływ na jego jakość.

Żebyśmy mogli efektywnie się wysypiać, warto zadbać o odpowiednią wentylację i temperaturę w sypialni. Inną kwestią jest zaciemnienie i wyciszenie pomieszczenia - problem zanieczyszczeń zarówno świetlnych, jak i dźwiękowych dotyczy w szczególności mieszkańców miast, u których jest on często przyczyną bezsenności. Inne kwestie to nasze ogólne samopoczucie, gospodarka hormonalna, stan zdrowia, stres, jaki odczuwamy w ciągu dnia. Na jakość snu może także znacząco wpłynąć śpiący obok partner, który wiercąc się lub chrapiąc wybudza drugą osobę.

Żeby znacząco poprawić komfort snu warto zainwestować w wysokiej klasy materac. Na stronie Sennamaterace znajdziemy wiele doskonałych modeli, które wybawią nas od dolegliwości bólowych, sprawdzą się w profilaktyce zwyrodnień kręgosłupa, a nawet pomogą zminimalizować drgania spowodowane śpiącą obok osobą. Pod linkiem https://sennamaterace.pl/16-materace znajdziemy materace marki Hilding Anders, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

mat. prasowe

Materace piankowe o wysokiej sprężystości

Bardzo dużą popularnością cieszą się modele piankowe. Należy do nich Hilding Rumba - w jego wkładzie znajdziemy dwa rodzaje pianek - Velvet Touch i Visco. Pierwsza z nich jest wysokoelastyczna, specjalny sposób jej profilowania pozwala użytkownikowi nie zapadać się w materac. Pianka tworzy 7 stref twardości we wkładzie, dzięki czemu wszystkie strefy ciała są podparte w odpowiedni, dopasowany do ich potrzeb sposób. Druga z pianek, Visco jest termoplastyczna, reaguje na temperaturę ciała, dopasowując się do jego naturalnych krzywizn.

Innym, ciekawym modelem jest Hilding Electro, wykorzystujący technologie Multipocket. Charakteryzuje go gęstsze niż w tradycyjnym materacu rozmieszczenie sprężyn o mniejszych niż normalnie średnicach. Dzięki temu materac ma realną elastyczność punktową i redukcję drgań, co pozwala na komfortowy sen we dwoje. W modelu tym znajdziemy także piankę Fusion, podwyższającą wytrzymałość materaca i sprawiającą, że jest on odporny na wilgoć. Po drugiej stronie wkład umieszczono kolejną piankę, z taflą Sizalu, która sprawia, że cała konstrukcja jest dosyć twarda, nie tracąc przy tym na sprężystości i elastyczności.

Materace lateksowe

Marka Hilding Anders ma w ofercie również materace lateksowe - będą one doskonałym rozwiązaniem dla astmatyków, alergików, osób o wrażliwej skórze. Warto zwrócić uwagę na przykład na model Hilding Melody. Sam lateks należy do materiałów twardych, dlatego też materac z lateksowym wkładem sprawdzi się osobom o wyższej wadze. We wkładzie producent umieścił otwory, które pozwalają na doskonałą wentylację materaca. Dzięki temu nie rozwija się w nim wilgoć, a co za tym idzie - nie powstaje środowisko przyjazne drobnoustrojom.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
74
7
Polecamy
Zadbaj o zdrowy sen dzięki łóżkom i materacom Hilding Anders Polska - wiodącego producenta w kraju
Zadbaj o zdrowy sen dzięki łóżkom i materacom Hilding Anders Polska - wiodącego producenta w kraju Dzień Dobry TVN
Materac lateksowy czy piankowy?
Jakie są ich wady i zalety?
Który materac wybrać?
Materac lateksowy czy piankowy? Jakie są ich wady i zalety? Który materac wybrać? TVN zdrowie
Jak się lepiej wysypiać?
Zasady zdrowego snu
Jak się lepiej wysypiać? Zasady zdrowego snu TVN zdrowie
Ranking materacy do sypialni - jak wypadły materace Hilding Anders?
Ranking materacy do sypialni - jak wypadły materace Hilding Anders? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
Kozieradka - jak ją stosować i na co pomagają jej lecznicze właściwości?
CAR-T -innowacyjna metoda leczenia raka. Na czym polega?
CAR-T -innowacyjna metoda leczenia raka. Na czym polega?
Zespół FAS (alkoholowy zespół płodowy) – konsekwencje spożywania alkoholu w ciąży
Zespół FAS (alkoholowy zespół płodowy) – konsekwencje spożywania alkoholu w ciąży
Dieta węglowodanowa, wysokowęglowodanowa, węglowodanowo-białkowa. Co można jeść? Zasady diet
Dieta węglowodanowa, wysokowęglowodanowa, węglowodanowo-białkowa. Co można jeść? Zasady diet
Zakrzepica kończyn dolnych - czy musi prowadzić do zakrzepicy płuc?
Zakrzepica kończyn dolnych - czy musi prowadzić do zakrzepicy płuc?
Co może powodować ból zęba przy nagryzaniu? Jak leczyć ból zęba podczas gryzienia?
Co może powodować ból zęba przy nagryzaniu? Jak leczyć ból zęba podczas gryzienia?