Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak wybrać oczyszczacz powietrza do samochodu?
menu
Polub nas na Facebooku

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do samochodu?

Kobieta, która jedzie samochodem

Fot: Hero Images / gettyimages.com

Wraz ze startem sezonu grzewczego do naszych domów czy samochodów podczas jazdy wdziera się smog. W domach coraz częściej mamy oczyszczacze, a co z samochodami? Czy podczas jazdy można się jakość chronić przed zanieczyszczeniem powietrza?

O smogu i jego szkodliwym wpływie na zdrowie wiemy coraz więcej. W wielu domach znajdują się oczyszczacze powietrza, które chronią domowników przed szkodliwym wpływem pyłów PM 2,5 i PM 10. Problem pojawia się w monecie, kiedy musimy wyjść z domu i przenieść się z punktu A do punktu B. Część z nas nie zdaje sobie sprawy, że smog wdziera się również do samochodu w czasie jazdy. Czy w takich sytuacjach jesteśmy całkowicie bezbronni? Na szczęście nie! Od pewnego czasu na rynku obecne są generatory jonów, których z powodzeniem można używać w samochodzie.

Jak działa oczyszczacz?

Oczyszczacz to urządzenie, które pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki specjalnym filtrom usuwa z niego alergeny oraz inne szkodliwe substancje, następnie wypuszcza powietrze wolne od zanieczyszczeń. Tak samo działa generator jonów, który przyda się w każdym samochodzie. 

Polecamy również:
Jak ułatwić sobie sprzątanie? Zobacz nasz poradnik Materiał sponsorowany
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany
Najbrudniejsze rzeczy świata, których dotykasz każdego dnia Materiał sponsorowany

Generator jonów w samochodzie - dlaczego warto go mieć?

Generator jonów zapewni lepszą jakość powietrza oraz oczyści je z alergenów czy patogenów, które mogą przyczynić się do rozwoju infekcji. Ogromną zaletą generatora jonów jest także to, że zapewnia właściwe nawilżenie powietrza. O zakupie urządzenia powinni pomyśleć szczególnie ci kierowcy, którzy chętnie korzystają jesienią czy zimą z klimatyzacji. Ciepłe powietrze, które jest tłoczone przez samochodową klimatyzację jest suche. Dzięki nawilżeniu w samochodzie łatwiej się oddycha, a skóra jest zdrowsza i lepiej nawilżona.

Jakie urządzenie wybrać?

Urządzenie do oczyszczania powietrza w samochodzie powinno być stosunkowo małe. Takie warunki spełnia model IG-BC2J-B marki Sharp. Generator wielkością przypomina kubek termiczny i pracuje bardzo cicho. Ten model na najwyższych obrotach pracuje na poziomie 36 dB i nie będzie przeszkadzał podczas rozmów. Urządzenie niweluje zjawisko elektrostatyczności, czyli osadzania się kurzu, co zadowoli każdego alergika. Urządzenia marki Sharp wyposażone są w technologię Plasmacluster. Dzięki niej generator do oczyszczenia powietrza wykorzystuje jony, które naturalnie występują w przyrodzie. Takie rozwiązanie pozwala usunąć z powietrza aż 99,7 proc. drobnoustrojów oraz alergenów. Jony usuwają z powietrza również 98 proc. toluenu i 70 proc. pentanonu. Dodatkowo urządzenie posiada dwa filtry przeciwpyłowe, które przechwytują około 80 proc. pyłków i drobnych cząstek pyłu (rozmiar 10 mikronów lub większy).

Powietrze wewnątrz samochodu pozostaje w bezruchu, zapachy jedzenia lub dymu papierosowego łatwo „przylegają”do wnętrza. Zapach pleśni pochodzący z wnętrza klimatyzatora samochodowego uniemożliwia komfortową jazdę. Generator jonów potrafi sobie poradzić z tym problemem. Urządzenie bardzo szybko wyłapuje i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Niewątpliwą zaletą generatora jonów marki Sharp jest to, że urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, aby zaczęło pracować wystarczy podłączyć go powerbanka i postawić w dowolnym miejscu.


Nie tylko do samochodu

Generator jonów IG-BC2J-B sprawdza się nie tylko w samochodzie. Z powodzeniem można go postawić w sypialni czy pokoju dziecka. Generator pracuje bardzo cicho, nie zakłóca spokojnego snu i usuwa z powietrza wszystkie drażniące związki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość snu.

Ale to nie koniec możliwości tego urządzenia. Generator jonów można postawić również w szafie. Dlaczego akurat tam? Brak odpowiedniej wentylacji w szafach i garderobach może sprzyjać rozwojowi pleśni. Ponadto na małej przestrzeni może utrzymywać się przyległy do ubrań zapach potu.

Warto zaznaczyć, że generator jonów marki Sharp może być doskonałym prezentem dla każdego, komu zdrowie nie jest obojętne.

Sharp - nowa belka
Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Oczyszczacz powietrza w samochodzie – dlaczego warto posiadać takie urządzenie?
Oczyszczacz powietrza w samochodzie – dlaczego warto posiadać takie urządzenie? TVN zdrowie
Znowu ten smog!
Jak oczyszczacz powietrza sprawdza się w biurze?
Znowu ten smog! Jak oczyszczacz powietrza sprawdza się w biurze? TVN zdrowie
Klimatyzacja dwustrefowa – co warto o niej wiedzieć?
Klimatyzacja dwustrefowa – co warto o niej wiedzieć? Dzień Dobry TVN
Jak przeprowadzić dezynfekcję klimatyzacji samochodowej?
Jak przeprowadzić dezynfekcję klimatyzacji samochodowej? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?