Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak prostować włosy, żeby wyglądały zdrowo i nie niszczyły się?
menu
Polub nas na Facebooku

Jak prostować włosy, żeby wyglądały zdrowo i nie niszczyły się?

Kobieta siedzi na łóżku i czesze włosy.

Fot. miljko / Getty Images

Jak można prostować włosy, nie niszcząc ich? Nieumiejętne samodzielne prostowanie włosów może doprowadzić do ich przesuszania się, rozdwajania i łamania. Jak prostować włosy, żeby były długo proste i zdrowo wyglądały? Przedstawiamy sposoby na samodzielne prostowanie włosów.

Wiele kobiet samodzielnie prostuje włosy w domu. Niektóre wykonują ten zabieg codziennie przed wyjściem do pracy, inne jedynie na specjalne okazje, np. na ważną imprezę. W każdym przypadku należy zadbać o to, by podczas prostowania nie uszkodzić włosów. Jak prostować włosy, żeby się nie kręciły przez długi czas i żeby pozostały zdrowe?

Jak samemu prostować włosy prostownicą?

Prostownica jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do prostowania włosów w domu. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów prostownic, które różnią się ceną i funkcjami. Przede wszystkim przed użyciem prostownicy należy przygotować włosy do zabiegu. W tym celu po dokładnym umyciu włosów szamponem nie powinniśmy zapominać o dokładnym nawilżeniu włosów na całej długości. Dzięki temu nie wysuszą się podczas prostowania i będą mniej podatne na zniszczenia. Powinniśmy skorzystać z dobrej jakości odżywki nawilżającej i zastosować ją zgodnie z instrukcją dostępną na opakowaniu kosmetyku.

Jeśli prostownica ma funkcję prostowania na mokro, możemy przystąpić do zabiegu. Jeśli jednak korzystamy z prostownicy, która nie posiada takiej funkcji, należy wcześniej dokładnie wysuszyć włosy. Wiele osób lekceważy to i mimo wszystko prostuje włosy „na mokro”, ponieważ nie ma czasu lub po prostu cierpliwości, by wysuszyć głowę. Takie postępowanie jest bardzo niebezpieczne dla struktury włosa i może szybko doprowadzić do jego zniszczenia. Skutkiem będzie to, że włosy staną się bardzo kruche, przesuszone, trudne w układaniu. Żeby tego uniknąć, przed użyciem prostownicy bez opcji prostowania na mokro należy zawsze dokładnie wysuszyć włosy. Dodatkowo przed zabiegiem warto użyć specjalnych kosmetyków z substancjami termoaktywnymi, które skutecznie ochronią włosy przed wysoką temperaturą i sprawią, że kosmyki pozostaną proste na długi czas, a fryzura będzie się łatwo układać.

Prostowanie włosów prostownicą krok po kroku

Po odpowiednim przygotowaniu do zabiegu możemy przystąpić do prostowania włosów. Najłatwiej jest podzielić tę czynność na kilka etapów. Zaleca się zacząć prostowanie od włosów z tyłu głowy. Kosmyki z boków i z czubku głowy możemy na ten czas upiąć klamrami czy spinkami, by nam nie przeszkadzały. Prostowanie każdego kosmyka powinno się zaczynać od nasady. Należy uważać, by nie poparzyć skóry głowy poprzez trzymanie prostownicy przy czubku głowy zbyt długo. Następnie należy przesuwać płynnym, pewnym ruchem prostownicę aż do końcówek.

Prostowanie włosów prostownicą tak, by ich nie zniszczyć, nie jest skomplikowane – wystarczy jedynie przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu będziemy cieszyć się pięknymi, lśniącymi i prostymi włosami przed długi czas.

Jak prostować włosy keratyną?

Oprócz korzystania z prostownicy istnieją inne sposoby, dzięki którym uzyskamy piękne, proste włosy. Jednym z popularnych zabiegów jest keratynowe prostowanie włosów. Tak naprawdę głównym zadaniem tego zabiegu nie jest prostowanie kosmyków. Keratyna pozwala bowiem na głębokie nawilżenie i odżywienie włosów. Prostowanie włosów jest niejako skutkiem ubocznym tego zabiegu. Keratynowy zabieg pozwala na cieszenie się zdrowymi, lśniącymi, odżywionymi i prostymi włosami do nawet 6 miesięcy. Dodatkowo włosy w tym czasie będą się o wiele lepiej układać, nie będą się puszyć ani elektryzować. Zabieg odżywiający włosy z wykorzystaniem keratyny jest coraz bardziej popularny i można go wykonać w wielu salonach piękności zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach.

Jak prawidłowo stylizować włosy? Dowiesz się z tego filmu:

Zobacz film: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt pokazują, jak stylizować włosy. Źródło: 36,6.

Jak prostować włosy na szczotce?

Do prostowania włosów możemy wykorzystać szczotkę. Metoda ta jest mniej inwazyjna niż korzystanie z prostownicy. Dodatkowo możemy dowolnie modelować fryzurę podczas suszenia włosów na szczotkę. Żeby skutecznie wyprostować i wymodelować włosy tą metodą, przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by szczotka, którą używamy do prostowania, była okrągła. Dzięki temu możliwe będzie dokładne modelowanie pojedynczych kosmyków i uniesienie włosów u samej nasady. Jeśli chodzi o suszarkę, najlepiej sprawdzą się jonowe modele. Urządzenie powinno mieć też opcję suszenia zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Przed przystąpieniem do suszenia i modelowania włosów suszarką i szczotką najlepiej jest delikatnie wytrzeć je ręcznikiem i pozostawić na około 20 minut. Następnie możemy przystąpić do zabiegu. Tak jak w przypadku prostowania włosów za pomocą prostownicy, najłatwiej jest podzielić włosy na partie i upiąć kosmyki, których nie prostujemy w danym momencie. Następnie należy po kolei nabierać kosmyki na szczotkę i przesuwać ją od nasady głowy w kierunku końcówek, nadając im pożądany kształt. Jednocześnie na kosmyk należy kierować strumień powietrza z suszarki. Na koniec fryzurę można utrwalić niewielką ilością lakieru lub nabłyszczacza.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
3
3
Polecamy
Jak prostować włosy prostownicą i na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?
Jak prostować włosy prostownicą i na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów? Dzień Dobry TVN
Jak wyprostować włosy bez prostownicy - sposoby na proste włosy
Jak wyprostować włosy bez prostownicy - sposoby na proste włosy Dzień Dobry TVN
Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega i jakie są jego efekty?
Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega i jakie są jego efekty? TVN zdrowie
Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy. Przyczyny, pielęgnacja, kosmetyki
Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy. Przyczyny, pielęgnacja, kosmetyki TVN zdrowie
Komentarze (1)
Nie przegap
 Choroba Alzheimera – objawy, diagnostyka, rokowania
Choroba Alzheimera – objawy, diagnostyka, rokowania
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami
Pierwszy rok w przedszkolu? Zobacz, jak uchronić dziecko przed infekcjami Materiał sponsorowany
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?