Polub nas na Facebooku
Czytasz: Festiwal KultURO — rockowo o profilaktyce urologicznej
menu
Polub nas na Facebooku

Festiwal KultURO — rockowo o profilaktyce urologicznej

Prof. Piotr Chłosta i Marek Piekarczyk

Fot: materiały prasowe

Czy ostre rockowe brzmienie może przysłużyć się profilaktyce urologicznej? Okazuje się, że tak! Po raz piąty prof. Piotr Chłosta, Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Kierownik Katedry i Kliniki Urologii CM UJ zaprasza – w ramach Festiwalu KultURO – do skorzystania z bezpłatnych badań urologicznych, otwartych rozmów o profilaktyce i dobrej zabawy. Kiedy i gdzie będzie można się przebadać?

Według statystyk WHO pacjentów z chorobami nowotworowymi w obrębie układu moczowego będzie przybywać. Obecnie rak prostaty jest drugim najczęściej występującym u mężczyzn nowotworem złośliwym, w pierwszej dziesiątce są także rak nerki oraz pęcherza. Dlatego tak ważna jest świadomość zagrożenia i profilaktyka.

KultURO stawia na profilaktykę

Kluczowym elementem programu KultURO jest Tydzień Otwarty (od 23 do 28 września) w dwóch krakowskich szpitalach: Klinice Urologii CM UJ oraz w specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego. W ramach tego wydarzenia organizatorzy zapraszają na bezpłatne konsultacje ze specjalistami oraz badania profilaktyczne. W zeszłym roku, z podobnej akcji skorzystało blisko 300 osób, aż u 40 wykryto zmiany o potencjale nowotworowym.

Polecamy również:
Jak ułatwić sobie sprzątanie? Zobacz nasz poradnik Materiał sponsorowany
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany
Najbrudniejsze rzeczy świata, których dotykasz każdego dnia Materiał sponsorowany

Doświadczenie poprzednich Festiwali pokazuje, że często, żeby wykonać pierwszy krok w trosce o swoje życie i zdrowie, pacjenci potrzebują solidnego bodźca. Same statystyki nie wystarczają. Możliwość konsultacji ze specjalistą, rozmowa o niepokojących dolegliwościach, pomagają przełamać wstyd - mówi prof. Piotr Chłosta.

Dodatkowo wspólnie ze Stowarzyszeniem Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator przygotowano także sesję naukową dedykowaną pacjentom oraz ich rodzinom “Im wcześniej tym lepiej - rak gruczołu krokowego i osteoporoza - współczesne wyzwania medyczne”, podczas której uczestnicy będą mieli okazję nawiązać kontakt z najlepszymi specjalistami w kraju. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września w godz. 11.00-15.00 w Auli Wykładowej Katedry Chirurgii Ogólnej CM UJ (ul. M. Kopernika 40).

Z dni otwartych może skorzystać każdy, kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka lub zauważył u siebie jakieś niepokojące symptomy ze strony układu moczowego.

Profilaktyka przy dobrej muzyce

Festiwal KultURO zwieńczy wyjątkowy Koncert Finałowy EndoPower i Przyjaciele (28 września, godz. 19.00), który odbędzie się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Podczas jednego wieczoru, publiczność usłyszy największe osobowości polskiej sceny muzycznej. W solowym projekcie zaprezentuje się znany z formacji TSA, Marek Piekarczyk. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę dla fanów jazzu - występ Janusza Grzywacza i Marka Stryszowskiego, muzyków legendarnego Laboratorium. Do grona artystów dołączy także grupa o medycznym rodowodzie, wywodząca się z Kliniki Endokrynologii CM UJ Akustyczna OpeRacja , żywiołowa pop-rockowa Immersja oraz znany festiwalowej publiczności Olek Klepacz.

Gospodarzem wieczoru jest rockowa grupa EndoPower - w składzie profesorowie Piotr Chłosta, Marcin Słojewski, Tomasz Szydełko oraz muzycy Wojciech Stec i Bartek „Grabb” Gamracy. Zespół zagra utwory z płyt „Skąd ta siła” i „Credo”. Koncert poprowadzą dziennikarka radia RMF FM Ewa Kwaśny i oraz przebojowy standuper Michał Pałubski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Pełny program imprezy jest dostępny tutaj!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
81
7
Polecamy
Masz problemy z układem moczowym?
Skorzystaj z bezpłatnych badań!
Masz problemy z układem moczowym? Skorzystaj z bezpłatnych badań! TVN zdrowie
Festiwal KultURO w Krakowie
Festiwal KultURO w Krakowie Dzień Dobry TVN
ProstaTa Historia.
Nie bój się mówić o raku prostaty
ProstaTa Historia. Nie bój się mówić o raku prostaty TVN zdrowie
Sebastian Giebel.
Wybitny profesor onkohematologii, któremu w duszy gra rockowa nuta
Sebastian Giebel. Wybitny profesor onkohematologii, któremu w duszy gra rockowa nuta Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Oto kwestie, które warto brać pod uwagę
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Oto kwestie, które warto brać pod uwagę Materiał sponsorowany
Technologia, która zmienia powietrze na tak czyste, jak to w lesie! 
Technologia, która zmienia powietrze na tak czyste, jak to w lesie!  Materiał sponsorowany
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?
Krostki na penisie – skąd biorą się czerwone lub białe krostki na penisie?