Polub nas na Facebooku
Czytasz: Fakty i mity na temat pralko-suszarki
menu
Polub nas na Facebooku

Fakty i mity na temat pralko-suszarki

Kobieta wyjmuje pranie.

Fot. PeopleImages / Getty Images

Pralko-suszarki to urządzenia, które sprawdzą się w małych mieszkaniach oraz u rodzin z małymi dziećmi, gdzie ubrania muszą być szybko suche. Urządzenia te posiadają swoje niewątpliwe zalety, ale uwaga - jest też kilka faktów, które należy poznać przed zakupem pralko-suszarki. 

Pralko-suszarki świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na ustawienie dwóch osobnych urządzeń, a całą przestrzeń do życia trzeba zaaranżować na małym metrażu, zatem nie ma tam miejsca na suszarkę pełną mokrych ubrań. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest także to, że ubrania są praktycznie od razu suche, co może okazać się bardzo przydatne u rodzin z małymi dziećmi. 

Przed zakupem pralko-suszarki należy dobrze się zastanowić i wybrać najlepszy sprzęt. I warto także rozwiać swoje wątpliwości, czyli obalić mity, w które obrosły pralko-suszarki. A zatem po kolei:

  • pralko-suszarka niszczy ubrania

Mit. Jeśli postępujemy zgodnie z zaleceniami producenta (odzieży i pralki) to nasze ubrania pozostaną nienaruszone. Umieszczony na metce symbol przekreślonego koła wpisanego w kwadrat jest sygnałem, że danej części garderoby nie powinno się wkładać do suszarki. Przeważnie znajduje się on na rzeczach, których nie powinno się także prać w pralce, czyli np. bluzkach z cekinami.

  • pralko-suszarka bardzo gniecie ubrania

Mit. Suszarka wiruje w obydwie strony, puszy i ogrzewa ubrania, tak by nie opuściły bębna pogniecione, w przeciwieństwie do zwykłej pralki. Ubrania po wysuszeniu w pralko-suszarce nie będą wymagały nawet prasowania!

  • pralko-suszarka zużywa więcej energii i wody

Fakt. Jednak w skali roku nie jest to duża różnica, nowoczesne urządzenia są energooszczędne i oszczędzają wodę.

  • pralko-suszarka i suszarka to to samo

Mit. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych urządzeń. Suszarki różnią się miedzy sobą i zdecydowanie różnią się od pralko-suszarek. W tych drugich trzeba jednak pamiętać, że przy opcji prania wsad jest zwykle większy niż tylko przy samym suszeniu. Oznacza to, że albo nie wysuszymy całego prania, albo po prostu powinno być ono mniejsze.

  • pralko-suszarka działa głośno

Mit. Głośność pracy nie różni się od pracy samej pralki.

Nowoczesne pralko-suszarki świetnie sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym pozwalając zaoszczędzić czas i miejsce. Świadomość, że mamy gwarancję suchego prania na kolejny dzień jest bardzo komfortowa, prawda?

Pytanie tylko jaką pralko-suszarkę wybrać, aby spełniała nasze oczekiwania. Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością zadowoli każdego jest model pralko-suszarki Sharp ES-GDD9144W0. Urządzenie posiada 15 automatycznych programów, w tym 4 dedykowane suszeniu prania, czyli: 

  • Bawełna pranie i suszenie, 
  • Szybkie pranie i suszenie,
  • Bawełna suszenie, 
  • Delikatne suszenie, 

oraz inne programy: Codzienny 60°/60’, Szybki 12’, Pamięć, Bawełna, Bawełna Eko, Eco 20°, Syntetyki, Wełna, Kołdra, Funkcje dodatkowe. 

Przy wyborze pralko-suszarki należy zawsze zwrócić uwagę na pojemność oraz sposób ładowania. W przypadku sprzętów Sharp nie mamy problemu z ładunkiem - ułatwiają to duże drzwi , a pojemność w przypadku prania wynosi 9 kg. Niestety, jak to bywa z każdą pralko-suszarką jeśli chcemy wysuszyć rzeczy to maksymalny załadunek jest mniejszy i w tym przypadku wynosi 6 kg. 

Pralko-suszarka Sharp ES-GDD9144W0 posiada w pełni graficzny wyświetlacz LCD, zabezpieczenie przed dziećmi i przed pianą (urządzenie kontroluje ilość piany i dba by na ubraniach nie pozostawały ślady po detergentach) oraz zabezpieczenie przed przepełnieniem. Urządzenie jest bardzo zaawansowane technologicznie - posiada system wykrywania braku równowagi (który pomaga rozłożyć równomiernie wsad w bębnie zapobiegając nierównemu praniu i uszkodzeniom pralki), a system Eco-Logic wykrywa, gdy pralka jest załadowana zaledwie w połowie i skraca czas trwania prania, a także zmniejsza ilość użytej wody, oszczędzając tym samym energię. W tym modelu zastosowano także system Bubble-Drum, który zapewnia jak najdalej posuniętą ochronę tkanin, gwarantując przy tym wysoką jakość prania.

Dzięki zastosowaniu technologii Allergy-Smart pralko-suszarka jest w pełni przyjazna alergikom, gdyż dokładnie usuwa z odzieży nie tylko brud, ale i drobnoustroje, w tym szkodliwe alergeny. Allergy-Smart zostało bowiem zatwierdzone przez Brytyjskie Towarzystwo Alergiczne (Allergy UK).


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
1
Polecamy
Pralko-suszarka - jak działa?
I dlaczego sprawdzi się w mieszkaniu?
Pralko-suszarka - jak działa? I dlaczego sprawdzi się w mieszkaniu? TVN zdrowie
Dlaczego boimy się korzystać z pralko-suszarki?
Obalamy fałszywe opinie o tym sprzęcie
Dlaczego boimy się korzystać z pralko-suszarki? Obalamy fałszywe opinie o tym sprzęcie TVN zdrowie
Pralko-suszarka czy pralka i suszarka osobno?
Jak wybrać?
Pralko-suszarka czy pralka i suszarka osobno? Jak wybrać? Dzień Dobry TVN
Idealna pralka dla alergików.
5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę
Idealna pralka dla alergików. 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Leki obniżające poziom cholesterolu mogą chronić przed rakiem
Leki obniżające poziom cholesterolu mogą chronić przed rakiem
Co jest przyczyną nieświeżego oddechu?
Co jest przyczyną nieświeżego oddechu?
Morsowanie. Zimne kąpiele nie tylko hartują, ale mogą też chronić przed demencją
Morsowanie. Zimne kąpiele nie tylko hartują, ale mogą też chronić przed demencją
Kasztany jadalne  - jakie mają właściwości i co można z nich przygotować?
Kasztany jadalne  - jakie mają właściwości i co można z nich przygotować?
Złote mleko z kurkumą - pomoże zwalczyć infekcję, zmniejszy problemy ze snem i depresją
Złote mleko z kurkumą - pomoże zwalczyć infekcję, zmniejszy problemy ze snem i depresją
Codzienne picie mleka może zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 50 proc.
Codzienne picie mleka może zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 50 proc.