Polub nas na Facebooku
Czytasz: Endermologia zwalcza cellulit i wyszczupla: efekty, stosowanie, przeciwwskazania

Endermologia zwalcza cellulit i wyszczupla: efekty, stosowanie, przeciwwskazania

Kobieta w ręczniku trzyma ręce na nogach

Fot: Romolo Tavani / stock.adobe.com

Endermologia na twarz odmładza, wygładza zmarszczki i sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Zabieg można stosować na całe ciało z pominięciem piersi i ich okolic. Zadowalające efekty endermologii można uzyskać po wykonaniu serii od 10 do 20 zabiegów.

Co to endermologia? To zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej lub u przeszkolonej kosmetyczki. Polega na wykonywaniu głębokiego, mechanicznego masażu. Ma zastosowanie jako reduktor cellulitu i tkanki tłuszczowej, oprócz tego odmładza i może mieć zastosowanie lecznicze.

Endermologia: efekty i ilość zabiegów potrzebna do osiągnięcia rezultatów

Endermologia efekty przynosi w postaci ujędrnienia skóry, jej wygładzenia i odmłodzenia. Zabieg redukuje też cellulit oraz wspomaga dążenie do utraty masy ciała. Wszystkie te działania są możliwe dzięki stymulacji głębszych warstw skóry. Stymulacja fibroblastów, czyli komórek m.in. produkujących kolagen, sprawia, że produkowanych jest więcej włókien kolagenowych. Skutkiem tego jest wygładzenie skóry i przywrócenie jej jędrności. Endermologia twarzy efekty może przynieść nawet po kilku zabiegach, ale zaleca się wykonanie całej serii, by uzyskać zadowalające rezultaty.

Zobacz także: Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów

Badania wykazały, że endermologia efekty przynosi też w postaci zmniejszenia obwodu ciała. Jest to więc zabieg modelujący sylwetkę. Może pomóc stracić nawet około 5 centymetrów w talii. Zdjęcia przed i po endermologii publikowane na stronach internetowych gabinetów wykonujących ten zabieg pokazują, że znacznie zmniejsza się także obwód ud.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy poddać się serii zabiegów endermologii – zwykle wystarczy 10 zabiegów, u niektórych potrzeba 15, a nawet 20 zabiegów. Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Zobacz także: Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów

Endermologia działa także terapeutycznie. Stosuje się ją:

  • jako sposób na bóle mięśni,
  • do leczenia nadwyrężonych lub uszkodzonych mięśni i więzadeł,
  • do likwidowania obrzęków,
  • do usuwania bólu stawów.

Za eliminację obrzęków odpowiada drenaż limfatyczny wykonywany podczas endermologii. Dzięki temu krew i limfa krążą lepiej i ułatwiają wydalanie z organizmu nie tylko nadmiaru wody, ale też toksyn.

Usuwanie toksyn znacząco wpływa na poprawę samopoczucia, a także przyspiesza odchudzanie. Aby przyspieszyć proces redukcji masy ciała, należy w trakcie wykonywania serii zabiegów stosować dietę wykluczającą proste węglowodany i ograniczającą tłuszcze zwierzęce i żywność przetworzoną. Należy też pić nie mniej niż 2,5 litra wody niegazowanej dziennie. Detoksykacja dzięki temu przebiega szybciej, a efekty endermlogii widoczne są wcześniej. Odtrucie organizmu sprzyja też zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i wygładzeniu cellulitu.

Zobacz film: Jak zwalczyć cellulit? Źródło: 36,6

Możliwe efekty uboczne endermologii

Endermologia wpływa na naczynia krwionośne, dlatego może powodować powstawanie niewielkich siniaków w obszarze przeprowadzanego zabiegu. U osób o płytko unaczynionej skórze mogą powstawać tzw. pajączki, czyli teleangiektazje. Intensywny lipomasaż może także negatywnie wpłynąć na żylaki. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z osobą przeprowadzająca procedurę co do przeciwwskazań do endermologii.

Przeciwwskazania do endermologii, endermologia w ciąży

Przez to, że oddziałuje na głębokie warstwy skóry, endermologia nie może być wykonywana u wszystkich. Lipomasażu nie można przeprowadzić u osób z:

  • aktywną chorobą nowotworową,
  • zapaleniem żył,
  • bolesnymi żylakami,
  • przepukliną brzuszną,
  • ze skłonnością do żylaków i naczyniaków,
  • duża ilością tłuszczaków.

Przeciwwskazania do endermologii to także ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew). Zabiegu nie wykonuje się u kobiet do 5 miesięcy po porodzie naturalnym i do 8 miesięcy po porodzie przez cesarskie cięcie.

Endermologia w ciąży jest bezwzględnie zakazana, ponieważ może negatywnie wpłynąć na płód i na ciężarną. W ciąży nie wykonuje się także takich zabiegów kosmetycznych, jak peeling chemiczny, peeling kawitacyjny czy jonoforeza lub sonoforeza.

Urządzenie do endermologii i przebieg zabiegu

Urządzenie o nazwie LPG stosowane do endermologii ma specjalną głowicę. Składa się ona z elektronicznie sterowanych rolek oraz komory ssącej. Przed zabiegiem należy ubrać się w przylegający do ciała kombinezon dedykowany endermologii. Następnie wybierany jest program pracy urządzenia i można rozpocząć procedurę.

Praca głowicy sprawia, że powstaje fałda skórna o kształcie fali. Gdy fałda znajduje się między rolkami, te masują ją z obu stron niezależnie od siebie, pobudzając głębokie warstwy skóry i wykonując drenaż limfatyczny. Zabieg trwa od 20 do 35 minut.

Koszt jednego zabiegu waha się od 50 do nawet 170 złotych, przy zakupie całego pakietu 10 lub 15 zabiegów zwykle cena jest niższa.

Bibliografia:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23581834,

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19261014.

Zobacz film: Dlaczego mamy cellulit? Źródło: Bez skazy

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
80
6
Komentarze (0)
Nie przegap
Czy temperatura prania ma znaczenie?
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany
Czarnuszka – właściwości odżywcze, prozdrowotne i lecznicze. Zastosowanie kulinarne czarnuszki
Czarnuszka – właściwości odżywcze, prozdrowotne i lecznicze. Zastosowanie kulinarne czarnuszki
Latem alergikom dokuczają nie tylko pyłki. Jak pozbyć się bakterii?
Latem alergikom dokuczają nie tylko pyłki. Jak pozbyć się bakterii? Materiał sponsorowany
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Wysoki puls: co oznacza i kiedy występuje?
Wysoki puls: co oznacza i kiedy występuje?