Polub nas na Facebooku
Czytasz: Domowe sposoby na wygładzenie i utrzymanie pięknej opalenizny
menu
Polub nas na Facebooku

Domowe sposoby na wygładzenie i utrzymanie pięknej opalenizny

słońce

Fot. DUEL / Getty Images

Opalenizna nie musi zniknąć z naszej skóry wraz z końcem słonecznych dni. Istnieją pewne triki, które pozwolą zachować ją dłużej. Jednak należy się do nich stosować, a skórę przygotować jeszcze przed rozpoczęciem opalania.

Aby móc cieszyć się piękną opalenizną przez długi czas należy przygotować skórę jeszcze przed wystawieniem jej na słońce. W tym celu najlepiej wykonać dokładny peeling całego ciała, aby pozbyć się martwego naskórka, który będzie się łuszczył i powodował różny koloryt skóry (często białe plamki). Na gładkiej i odnowionej skórze opalenizna będzie utrzymywała się dłużej i będzie miała równy kolor. Co ciekawe po opalaniu także warto wykonać peeling. Opalenizna znajduje się w głębszych warstwach skóry, zatem pozbycie się martwego naskórka po opalaniu odsłoni ładniejszą skórę.

Podstawą dbania o opaleniznę jest także odpowiednie nawilżenie skóry zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Warto pić dużo wody niegazowanej oraz stosować intensywnie nawilżające i regenerujące kremy i balsamy. Dobrze sprawdzą się także oleje, np. arganowy. O skórę zadbać należy także odpowiednią dietą, bogatą w witaminę E i beta-karoten (obecne m. in. w awokado i oliwie z oliwek oraz w pomarańczowych i czerwonych warzywach). Zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego wyglądu (i zdrowia!).

O czym jeszcze należy wiedzieć, by móc cieszyć się długo piękną opalenizną? Przede wszystkim o kremach z filtrem, które należy aplikować zawsze, gdy wystawiamy się na słońce. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta oraz w odpowiedniej ilości. Dermatolodzy zalecają, by kremy wklepywać w skórę, nie wcierać. Powinno się je nakładać przynajmniej co 4 godziny, a jeśli istnieje ryzyko, że je zetrzemy – częściej, co 2-3 godziny.

Więcej na temat działania kremów z filtrem znajdziecie na filmie:

Zobacz film: Dlaczego kremy z filtrem są takie ważne? Źródło: 36,6

Aby dłużej cieszyć się piękną opalenizną powinniśmy... brać zimne prysznice. Ciepła woda podrażnia i wysusza skórę, co przyspiesza proces jej łuszczenia. Do chłodnych kąpieli najlepiej używać nawilżających kosmetyków. Dobrym sposobem na przedłużenie opalenizny są kosmetyki brązujące i z rozświetlającymi drobinkami. Dzięki nim można ożywić kolor skóry, nadać jej blasku.

Nie jest też tajemnicą, że piękna opalenizna nie jest równoznaczna z intensywnym odcieniem skóry. Należy unikać przesadnej ekspozycji na słońce, a w szczególności poparzeń. Nie jest to ani estetyczne, ani zdrowe. Opalać się powinniśmy przed godziną 11 oraz po godzinie 16 – wtedy promieniowanie UVA i UVB nie jest aż tak intensywne. Pamiętajmy też, że najlepiej opalać się w ruchu! Leżenie plackiem na plaży w największy upał może skończyć się tragedią, od poparzeń po udar.

Ważne! Skórę należy intensywnie nawilżać nawet do dwóch tygodni po opalaniu. Każde wystawienie się na słońce oznacza wysuszenie skóry!

Polecamy: Krem z filtrem - jak wybrać, na co zwrócić uwagę, jak czytać oznaczenia na opakowaniach kremów z filtrami UV, zasady stosowania

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
0
Polecamy
Jak wyrównać i zredukować opaleniznę?
Poznaj najlepsze sposoby
Jak wyrównać i zredukować opaleniznę? Poznaj najlepsze sposoby Dzień Dobry TVN
Jak przygotować skórę do opalania (kosmetyki, dieta)
Jak przygotować skórę do opalania (kosmetyki, dieta) TVN zdrowie
Jak długo cieszyć się opalenizną?
Sprawdzone sposoby
Jak długo cieszyć się opalenizną? Sprawdzone sposoby Dzień Dobry TVN
Właściwa pielęgnacja skóry przy opalaniu
Właściwa pielęgnacja skóry przy opalaniu TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?