Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu
menu
Polub nas na Facebooku

Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu

salon

Fot.: Maskot / Getty Images

Oczyszczacze powietrza są bardzo ważne, zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, gdzie problem smogu występuje. Oczyszczacze to urządzenia całoroczne, które mają chronić nasze zdrowie przed szkodliwymi substancjami z powietrza.

Najnowsza seria oczyszczaczy Sharp KC-G charakteryzuje się wysoką wydajnością i automatycznym dobieraniem programu do stanu powietrza. Sharp KC-G40EUW to przedstawiciel najnowszej generacji oczyszczaczy z funkcją nawilżania. Idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach (do 28 metrów kwadratowych), jest cichy i energooszczędny. Wyposażony został w cztery czujniki, które w trybie auto same dopasowują tryb pracy do stanu powietrza. Plasmacluster, czyli technologia jonizacji, polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Jak mówi ekspert Mariusz Kościelniak:

Po natrafieniu w powietrzu na wirusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W oczyszczaczach najnowszej serii znajdziemy także Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. 

Oczyszczacz można zaprogramować czasowo na włączenie i wyłączenie jego pracy, wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu.

Polecamy również:
Jak ułatwić sobie sprzątanie? Zobacz nasz poradnik Materiał sponsorowany
Czy temperatura prania ma znaczenie? Materiał sponsorowany
Najbrudniejsze rzeczy świata, których dotykasz każdego dnia Materiał sponsorowany

Kolejnym najnowszym oczyszczaczem powietrza jest KC-G50EUW. Wyposażony jest aż w sześć czujników, które stale monitorują warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Co więcej, za pomocą jednego dotyku, ustawisz inteligentną pracę automatyczną. Czujnik temperatury mierzy temperaturę i dba o idealny poziom wilgotności w powietrzu, czujnik pyłu PM2.5 i kurzu po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w powietrzu przejdzie na najszybsze tempo pracy, aby skutecznie i szybko się ich pozbyć. Dodatkowo zainstalowano czujnik ruchu i światła, działające analogicznie jak w typie KC-G40EUW. Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, dzięki niemu pozbędziemy się także przykrych zapachów z otoczenia.

Sharp KC-G60EUW przeznaczony jest do powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Model może poszczycić się również efektywną funkcją nawilżania (630 ml/h). Jak opisywane wcześniej modele KC-G60EUW również działa bardzo cicho i jest energooszczędny. Również i ten model wyposażono w sześć czujników, dzięki którym po uruchomieniu pracy inteligentnej urządzenie dostosuje się idealnie do panujących warunków. Mowa o czujnikach: PM2,5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła i ruchu. Mariusz Kościelniak, ekspert marki Sharp poleca oczyszczacz dla osób borykających się z alergiami.

Oczyszczacz jest polecanym dla alergików, o czym świadczą właściwości filtra HEPA, funkcja nawilżania oraz funkcja pollen, która wykrywa i skutecznie usuwa alergizujące pyłki roślin. 

Oczyszczacz może posłużyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

Fot.: Sharp KC-G 60 EUW / www.loveair.pl

Wcześniejsze modele oczyszczaczy Sharp

Sharp od lat jest wiodącą na rynku marką. Japońska technologia niszczy zanieczyszczenia powietrza, eliminuje roztocza, bakterie i grzyby. Sharp od lat tworzy inteligentne oczyszczacze powietrza, wyposażone w technologię Plasmacluster, dezaktywującą w 99,9% wirusy i alergeny. Warto zaznaczyć, że najnowsza seria KC-G to urządzenia działające na bazie sztucznej inteligencji, nie wymagają zaangażowania człowieka, gdyż samodzielnie badają otoczenie (poprzez zainstalowane sześć czujników) i dobierają odpowiednie parametry pracy. Wcześniejsze oczyszczacze nie mają szóstego zmysłu, ale swoją pracą również zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Modele Sharp KC-A to bardzo ciche urządzenia (wszystkie oczyszczacze Sharp działają cicho), model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Seria KC-G zaczyna pracę od 19 dB, co również jest niemalże niesłyszalne. W modelach KC-A brakuje jednak możliwości automatycznego programowania pracy. Te urządzenia również poleca Kościelniak:

Oczyszczacze z tej serii wyposażone są w regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu.

Oczyszczacze powietrza z serii KC-D charakteryzuje funkcja nawilżania ewaporacyjnego, sterowana precyzyjnymi czujnikami temperatury i wilgotności. Są one polecane alergikom dzięki zastosowaniu filtrów HEPA. Seria KC-D wyposażona jest w programator czasowy, czujniki pyłów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację, czyli Plasmacluster, z czego słynie Sharp.

Fot.: Sharp KC-D 50EUW / www.loveair.pl


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
81
28
Polecamy
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem?
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem? TVN zdrowie
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Oto kwestie, które warto brać pod uwagę
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Oto kwestie, które warto brać pod uwagę TVN zdrowie
Głowica termostatyczna – jak działa?
Dlaczego warto ją mieć?
Głowica termostatyczna – jak działa? Dlaczego warto ją mieć? Dzień Dobry TVN
Nie taka klimatyzacja straszna, jak ją dobrze ustawić
Nie taka klimatyzacja straszna, jak ją dobrze ustawić Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
Ból płuc przy oddychaniu, połączony z kaszlem i bólem pleców – o czym może świadczyć?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
#ObiadNaZdrowie: Chlebek bananowy fit – jak go przygotować i dlaczego warto jeść banany?
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?
Koronawirus w liczbach. Ile osób zmarło? Jak się przenosi wirus i jak się przed nim bronić?