Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu
menu
Polub nas na Facebooku

Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu

salon

Fot.: Maskot / Getty Images

Oczyszczacze powietrza są bardzo ważne, zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, gdzie problem smogu występuje. Oczyszczacze to urządzenia całoroczne, które mają chronić nasze zdrowie przed szkodliwymi substancjami z powietrza.

Najnowsza seria oczyszczaczy Sharp KC-G charakteryzuje się wysoką wydajnością i automatycznym dobieraniem programu do stanu powietrza. Sharp KC-G40EUW to przedstawiciel najnowszej generacji oczyszczaczy z funkcją nawilżania. Idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach (do 28 metrów kwadratowych), jest cichy i energooszczędny. Wyposażony został w cztery czujniki, które w trybie auto same dopasowują tryb pracy do stanu powietrza. Plasmacluster, czyli technologia jonizacji, polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Jak mówi ekspert Mariusz Kościelniak:

Po natrafieniu w powietrzu na wirusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W oczyszczaczach najnowszej serii znajdziemy także Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. 

Oczyszczacz można zaprogramować czasowo na włączenie i wyłączenie jego pracy, wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu.

Redakcja poleca:
Zespół suchego oka, czyli co? Skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić? Materiał sponsorowany
Czym nie należy popijać leków? Pytamy eksperta
Niepłodność - to się leczy! Gdzie szukać pomocy? Materiał sponsorowany

Kolejnym najnowszym oczyszczaczem powietrza jest KC-G50EUW. Wyposażony jest aż w sześć czujników, które stale monitorują warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Co więcej, za pomocą jednego dotyku, ustawisz inteligentną pracę automatyczną. Czujnik temperatury mierzy temperaturę i dba o idealny poziom wilgotności w powietrzu, czujnik pyłu PM2.5 i kurzu po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w powietrzu przejdzie na najszybsze tempo pracy, aby skutecznie i szybko się ich pozbyć. Dodatkowo zainstalowano czujnik ruchu i światła, działające analogicznie jak w typie KC-G40EUW. Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, dzięki niemu pozbędziemy się także przykrych zapachów z otoczenia.

Sharp KC-G60EUW przeznaczony jest do powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Model może poszczycić się również efektywną funkcją nawilżania (630 ml/h). Jak opisywane wcześniej modele KC-G60EUW również działa bardzo cicho i jest energooszczędny. Również i ten model wyposażono w sześć czujników, dzięki którym po uruchomieniu pracy inteligentnej urządzenie dostosuje się idealnie do panujących warunków. Mowa o czujnikach: PM2,5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła i ruchu. Mariusz Kościelniak, ekspert marki Sharp poleca oczyszczacz dla osób borykających się z alergiami.

Oczyszczacz jest polecanym dla alergików, o czym świadczą właściwości filtra HEPA, funkcja nawilżania oraz funkcja pollen, która wykrywa i skutecznie usuwa alergizujące pyłki roślin. 

Oczyszczacz może posłużyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

Fot.: Sharp KC-G 60 EUW / www.loveair.pl

Wcześniejsze modele oczyszczaczy Sharp

Sharp od lat jest wiodącą na rynku marką. Japońska technologia niszczy zanieczyszczenia powietrza, eliminuje roztocza, bakterie i grzyby. Sharp od lat tworzy inteligentne oczyszczacze powietrza, wyposażone w technologię Plasmacluster, dezaktywującą w 99,9% wirusy i alergeny. Warto zaznaczyć, że najnowsza seria KC-G to urządzenia działające na bazie sztucznej inteligencji, nie wymagają zaangażowania człowieka, gdyż samodzielnie badają otoczenie (poprzez zainstalowane sześć czujników) i dobierają odpowiednie parametry pracy. Wcześniejsze oczyszczacze nie mają szóstego zmysłu, ale swoją pracą również zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Modele Sharp KC-A to bardzo ciche urządzenia (wszystkie oczyszczacze Sharp działają cicho), model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Seria KC-G zaczyna pracę od 19 dB, co również jest niemalże niesłyszalne. W modelach KC-A brakuje jednak możliwości automatycznego programowania pracy. Te urządzenia również poleca Kościelniak:

Oczyszczacze z tej serii wyposażone są w regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu.

Oczyszczacze powietrza z serii KC-D charakteryzuje funkcja nawilżania ewaporacyjnego, sterowana precyzyjnymi czujnikami temperatury i wilgotności. Są one polecane alergikom dzięki zastosowaniu filtrów HEPA. Seria KC-D wyposażona jest w programator czasowy, czujniki pyłów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację, czyli Plasmacluster, z czego słynie Sharp.

Fot.: Sharp KC-D 50EUW / www.loveair.pl


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
81
28
Polecamy
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem?
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem? TVN zdrowie
Czy da się wyeliminować smog z mieszkania?
Czy da się wyeliminować smog z mieszkania? TVN zdrowie
Gadżety dla alergików – sprawdzone urządzenia, dzięki którym nie straszne będą roztocza i pyłki
Gadżety dla alergików – sprawdzone urządzenia, dzięki którym nie straszne będą roztocza i pyłki Dzień Dobry TVN
Klimatyzacja dwustrefowa – co warto o niej wiedzieć?
Klimatyzacja dwustrefowa – co warto o niej wiedzieć? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Odkażanie w 40 sekund. W Hongkongu testują specjalną kabinę
Odkażanie w 40 sekund. W Hongkongu testują specjalną kabinę
Pandemia cofnęła polską kardiologię o 20 lat
Pandemia cofnęła polską kardiologię o 20 lat
Wysoka temperatura najlepszym sposobem na dezynfekcję masek medycznych
Wysoka temperatura najlepszym sposobem na dezynfekcję masek medycznych
Niepłodność - to się leczy! Gdzie szukać pomocy?
Niepłodność - to się leczy! Gdzie szukać pomocy? Materiał sponsorowany
Jak skutecznie rozładować stres i pozbyć się napięcia?
Jak skutecznie rozładować stres i pozbyć się napięcia?
Nowe metody leczenia czerniaka. Immunoterapia i terapia celowana szansą dla pacjentów
Nowe metody leczenia czerniaka. Immunoterapia i terapia celowana szansą dla pacjentów