Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu

Dobry oczyszczacz powietrza, czyli jaki? Test produktu

Zainteresował Cię ten artykuł?
salon

Fot.: Maskot / Getty Images

Oczyszczacze powietrza są bardzo ważne, zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, gdzie problem smogu występuje. Oczyszczacze to urządzenia całoroczne, które mają chronić nasze zdrowie przed szkodliwymi substancjami z powietrza.

Najnowsza seria oczyszczaczy Sharp KC-G charakteryzuje się wysoką wydajnością i automatycznym dobieraniem programu do stanu powietrza. Sharp KC-G40EUW to przedstawiciel najnowszej generacji oczyszczaczy z funkcją nawilżania. Idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach (do 28 metrów kwadratowych), jest cichy i energooszczędny. Wyposażony został w cztery czujniki, które w trybie auto same dopasowują tryb pracy do stanu powietrza. Plasmacluster, czyli technologia jonizacji, polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Jak mówi ekspert Mariusz Kościelniak:

Po natrafieniu w powietrzu na wirusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W oczyszczaczach najnowszej serii znajdziemy także Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. 

Oczyszczacz można zaprogramować czasowo na włączenie i wyłączenie jego pracy, wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu.

Kolejnym najnowszym oczyszczaczem powietrza jest KC-G50EUW. Wyposażony jest aż w sześć czujników, które stale monitorują warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Co więcej, za pomocą jednego dotyku, ustawisz inteligentną pracę automatyczną. Czujnik temperatury mierzy temperaturę i dba o idealny poziom wilgotności w powietrzu, czujnik pyłu PM2.5 i kurzu po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w powietrzu przejdzie na najszybsze tempo pracy, aby skutecznie i szybko się ich pozbyć. Dodatkowo zainstalowano czujnik ruchu i światła, działające analogicznie jak w typie KC-G40EUW. Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, dzięki niemu pozbędziemy się także przykrych zapachów z otoczenia.

Sharp KC-G60EUW przeznaczony jest do powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Model może poszczycić się również efektywną funkcją nawilżania (630 ml/h). Jak opisywane wcześniej modele KC-G60EUW również działa bardzo cicho i jest energooszczędny. Również i ten model wyposażono w sześć czujników, dzięki którym po uruchomieniu pracy inteligentnej urządzenie dostosuje się idealnie do panujących warunków. Mowa o czujnikach: PM2,5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła i ruchu. Mariusz Kościelniak, ekspert marki Sharp poleca oczyszczacz dla osób borykających się z alergiami.

Oczyszczacz jest polecanym dla alergików, o czym świadczą właściwości filtra HEPA, funkcja nawilżania oraz funkcja pollen, która wykrywa i skutecznie usuwa alergizujące pyłki roślin. 

Oczyszczacz może posłużyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

Fot.: Sharp KC-G 60 EUW / www.loveair.pl

Wcześniejsze modele oczyszczaczy Sharp

Sharp od lat jest wiodącą na rynku marką. Japońska technologia niszczy zanieczyszczenia powietrza, eliminuje roztocza, bakterie i grzyby. Sharp od lat tworzy inteligentne oczyszczacze powietrza, wyposażone w technologię Plasmacluster, dezaktywującą w 99,9% wirusy i alergeny. Warto zaznaczyć, że najnowsza seria KC-G to urządzenia działające na bazie sztucznej inteligencji, nie wymagają zaangażowania człowieka, gdyż samodzielnie badają otoczenie (poprzez zainstalowane sześć czujników) i dobierają odpowiednie parametry pracy. Wcześniejsze oczyszczacze nie mają szóstego zmysłu, ale swoją pracą również zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Modele Sharp KC-A to bardzo ciche urządzenia (wszystkie oczyszczacze Sharp działają cicho), model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Seria KC-G zaczyna pracę od 19 dB, co również jest niemalże niesłyszalne. W modelach KC-A brakuje jednak możliwości automatycznego programowania pracy. Te urządzenia również poleca Kościelniak:

Oczyszczacze z tej serii wyposażone są w regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu.

Oczyszczacze powietrza z serii KC-D charakteryzuje funkcja nawilżania ewaporacyjnego, sterowana precyzyjnymi czujnikami temperatury i wilgotności. Są one polecane alergikom dzięki zastosowaniu filtrów HEPA. Seria KC-D wyposażona jest w programator czasowy, czujniki pyłów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację, czyli Plasmacluster, z czego słynie Sharp.

Fot.: Sharp KC-D 50EUW / www.loveair.pl


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
65
24
Więcej na temat
Mapa smogu - jak sprawdzić, czy jesteśmy zagrożeni?
Mapa smogu - jak sprawdzić, czy jesteśmy zagrożeni?
Gdzie jest najwyższy poziom smogu? Dlaczego akurat tam?
Gdzie jest najwyższy poziom smogu? Dlaczego akurat tam?
Wiele polskich miast dusi się smogiem, które najbardziej?
Wiele polskich miast dusi się smogiem, które najbardziej?
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem?
Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem?
Komentarze (0)
Nie przegap
Nasiona chia – właściwości i kalorie. Jakie przepisy z szałwii hiszpańskiej? 
Nasiona chia – właściwości i kalorie. Jakie przepisy z szałwii hiszpańskiej? 
Najczęstsze błędy popełniane podczas pielęgnacji twarzy
Najczęstsze błędy popełniane podczas pielęgnacji twarzy Materiał sponsorowany
Rodzaje smogu - smog londyński i smog typu Los Angeles
Rodzaje smogu - smog londyński i smog typu Los Angeles Materiał sponsorowany
Jakie są prawidłowe wyniki pomiarów w zależności od tego, gdzie mierzona jest temperatura ciała?
Jakie są prawidłowe wyniki pomiarów w zależności od tego, gdzie mierzona jest temperatura ciała? Materiał sponsorowany
Fibromialgia – co to za choroba? Czy można z nią skutecznie walczyć?
Fibromialgia – co to za choroba? Czy można z nią skutecznie walczyć?
Domowe sposoby na ból i zapalenie ucha. Jak leczyć u dziecka i u dorosłego?
Domowe sposoby na ból i zapalenie ucha. Jak leczyć u dziecka i u dorosłego?