Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dlaczego warto planować zarówno zakupy, jak i sprzątanie?
menu
Polub nas na Facebooku

Dlaczego warto planować zarówno zakupy, jak i sprzątanie?

Mężczyzna z dzieckiem w sklepowym wózku na zakupach z listą.

Fot. Noel Hendrickson / Getty Images

Czy warto planować zakupy lub sprzątanie? Tak! Pozwala to zaoszczędzić czas, miejsce i pieniądze. Jak rozsądnie planować i co zrobić, gdy trochę nas poniesie? Sprawdźcie.

Rozsądne zakupy to takie, które pozwalają uniknąć marnowania się żywności. Robiąc listę kupimy tylko to, czego potrzebujemy, a co więcej - zakupy z listą nie muszą być robione przez nas osobiście. Można zrobić zakupy online i tylko je odebrać lub wynająć kogoś do zrobienia zakupów i od razu ugotowania lub pomocy w domu. Oczywiście można także wysłać partnera, bo jakby nie było będziemy mieć gwarancję, że wróci tylko z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Zobacz film: Nowy rok, nowa Ty – jak mieć więcej czasu dla siebie? 

Jednak zdarzają się sytuacje, że nas poniesie i kupimy więcej niż możemy zjeść. Bywa także, że zwyczajnie zabraknie nam czasu na wykorzystanie żywności. Co wtedy robić? Cóż, wtedy mamy kilka możliwości. Pierwszą z nich jest mrożenie lub próżniowe pakowanie żywności, które znacznie przedłuży jej trwałość. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne lodówki z funkcją próżniowego pakowania żywności. Świetnym przykładem jest VacPac Pro firmy Sharp. Chłodziarko-zamrażarka jest niezwykle pojemna, a także posiada technologię pakowania próżniowego. Jak to działa? Najpierw umieszczamy żywność w torebce, następnie należy... nacisnąć przycisk. I gotowe - automatyczna zgrzewarka próżniowa VacPac Pro usuwa powietrze z worka i w ten sposób przygotowaną żywność można przechowywać w lodówce oszczędzając miejsce i wydłużając termin jej przydatności nawet ośmiokrotnie.

Chłodziarko-zamrażarka Sharp posiada także unikalną technologię NutriFresh, dzięki której warzywa i owoce można przechowywać dwa razy dłużej. Bez obaw, nasze jedzenie pozostanie na długo świeże w tej lodówce - ochroni je specjalny system AdvancedCooling. Dodatkowym ułatwieniem jest funkcja AdaptiZone, która umożliwia tymczasowe przekształcenie jednej lub obu komór zamrażarki w chłodziarkę. 

Zakupy i menu warto planować, pozwoli to zaoszczędzić miejsce, pieniądze i dużo czasu. Nie będziemy także marnować żywności, co jest bardzo istotne z punktu dbania o środowisko. Co jednak ze sprzątaniem? Czy je także powinno się planować? 

Tak. Sprzątanie również powinno się przemyśleć. Ważna jest konsekwencja, dokładność i precyzja, choć brzmi to kuriozalnie. Zastanówmy się jednak - ilu z nas najpierw odkurza, a potem ściera kurze? Jak często wymieniamy pościel? Jak dbamy o nasze sprzęty, np. pralkę czy lodówkę? Mamy dla Was ważną informację - o takie sprzęty również trzeba dbać i to bardzo często. Jest to istotne dla zachowania odpowiedniej higieny. W pralce, w lodówce, a także w odkurzaczu również zbierają się bakterie i zanieczyszczenia, które łatwo przenieść na jedzenie czy roznieść po mieszkaniu. 

Polecamy: Czysta kuchnia, czyli jak często myć lodówkę? oraz Najczęściej popełniane błędy przy użytkowaniu odkurzacza

Planując sprzątanie mieszkania powinniśmy przeznaczyć na nie odpowiednio dużo czasu, aby zrobić wszystkie czynności. Najlepiej zacząć od ścierania kurzy, zmiany pościeli, następnie odkurzania i na koniec mycia podłogi. W ten sposób usuniemy większą część kurzu, pyłu, odchodów roztoczy (i ich samych) oraz innych zanieczyszczeń. Takie sprzątanie z pewnością ułatwi odkurzacz Sharp SA-VS3001RW. Jest to urządzenie stosunkowo niewielkie, bezprzewodowe, które po naładowaniu może pracować godzinę bez przerwy. Ponieważ waży zaledwie 3 kilogramy, to z łatwością odkurzymy nim kurze z szaf, półek oraz innych trudno dostępnych dla klasycznego odkurzacza miejsc. 

Model odkurzacza marki Sharp SA-VS3001RW został wyposażony w szczotki i końcówki do narożników oraz specjalną szczotkę – Animal Jet, za pomocą której z łatwością usuniemy sierść zwierząt z mieszkania.

O czyste powietrze w naszym wysprzątanym mieszkaniu zadba oczyszczacz powietrza, który wyeliminuje smog oraz inne nieczystości w tym pyłki, alergeny, czy nawet wirusy. Jaki oczyszczacz wybrać? Więcej o tym dowiecie się tutaj: Podaruj zdrowie, czyli dlaczego oczyszczacz powietrza jest i będzie najlepszym prezentem?


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1
5
Polecamy
Jak zaplanować Święta Bożego Narodzenia? Kilka cennych rad
Jak zaplanować Święta Bożego Narodzenia? Kilka cennych rad Dzień Dobry TVN
Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne? 
Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne?  Dzień Dobry TVN
Problem z marnowaniem jedzenia? Skuteczne sposoby na wykorzystanie żywności
Problem z marnowaniem jedzenia? Skuteczne sposoby na wykorzystanie żywności TVN zdrowie
Wielkanoc w rodzinnym gronie. Jak przygotować święta dla dużej rodziny?
Wielkanoc w rodzinnym gronie. Jak przygotować święta dla dużej rodziny? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
Seks oralny – czym jest stosunek oralny? Najlepsze pozycje w seksie oralnym
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Syrop imbirowy z dodatkiem miodu i cytryny – skuteczna walka z infekcjami. Zastosowanie, właściwości, dawkowanie. Przepis na przygotowanie domowego syropu
Pierwsza pomoc przy problemach ze skórą. Jak dbać o skórę, która wymaga szczególnej pielęgnacji? 
Pierwsza pomoc przy problemach ze skórą. Jak dbać o skórę, która wymaga szczególnej pielęgnacji?  Materiał sponsorowany