Polub nas na Facebooku
Czytasz: Czy e-papieros jest bezpieczny? Jak chronić się przed pestycydami w żywności? Dowiecie się tego z nowego odcinka programu 36,6°C!
menu
Polub nas na Facebooku

Czy e-papieros jest bezpieczny? Jak chronić się przed pestycydami w żywności? Dowiecie się tego z nowego odcinka programu 36,6°C!

e-papierosy

Fot: kadr z programu 36,6

Polacy szczególnie pokochali e-papierosy. Czy ich stosowanie jest zdrowsze od zwykłych papierosów? Czy trzeba prać dopiero co kupione ubrania? Jak prawidłowo zmywać makijaż? To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa? Dowiecie się tego już w sobotę, 9 marca o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN!

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku co tydzień przyglądają się najnowszym badaniom i osiągnięciom ze świata medycyny. Pod lupę biorą także nasze nawyki oraz styl życia. W prosty sposób tłumaczą zawiłe procesy zachodzące w ludzkim ciele. Prowadzący najzdrowszy program w telewizji wyjaśniają do czego może doprowadzić choćby unikanie profilaktycznych badań czy stosowanie niezdrowej diety. Jakie tematy poruszą w najnowszym odcinku programu 36,6°C?

E-papieros to mniejsze zło?

Polska znajduje się w światowej czołówce, jeśli chodzi o sprzedaż elektronicznych papierosów. Wiele osób uważa, że są one bezpieczniejsze od klasycznych papierosów. Czy faktycznie tak jest? Czy nikotyna, którą wdycha palacz tytoniu działa inaczej niż ta, którą przyjmuje e-palacz? Aby to ustalić Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek przeprowadzili eksperyment, który jednoznacznie rozwieje Wasze wątpliwości. Jego wyniki poznacie już w sobotę 9 marca o godzinie 18.00!

Czy na ubraniach mogą znajdować się bakterie?

Co jakiś czas wraca temat „groźnych mikrobów”, które znajdują się na nowo zakupionych ubraniach. Czy faktycznie są one siedliskiem niebezpiecznych bakterii czy pasożytów? Czy rzeczywiście jest się czego bać? Ewa Drzyzga postanowiła to sprawdzić - między innymi na te pytania odpowiedzieli eksperci z zakresu dermatologii, mikrobiologii, włókiennictwa i higieny.

Pestycydy – jak skutecznie się ich pozbyć?

Środki ochrony roślin, czyli pestycydy,  mają za zadanie zabijać chwasty, glony, bakterie czy grzyby. Czy mogą również szkodzić nam? Mało kto zadaje sobie sprawę, że znajdują się one w owocach i warzywach, które zjadamy każdego dnia. Czy są jakieś sposoby na usunięcie ich z żywności? Czy przelanie ich wrzątkiem wystarczy, a może trzeba użyć sody oczyszczonej? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w sobotę 9 marca! Oglądajcie program 36,6°C o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN.

O czym będzie mowa w najbliższym odcinku programu 36,6°C? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Zapowiedź nowego odcinka programu 36,6. Źródło: 36,6

Zmywanie makijażu. Co sprawdza się najlepiej?

Czy źle zmyty makijaż może przyczynić się do powstania pryszczy? Jak robić to prawidłowo? Czy niemyte pędzle i gąbki do demakijażu to siedlisko bakterii i brudu? Czy wiecie, jak dbać o przybory do malowania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków? Dowiecie się tego z programu 36,6°C. Po programie będziecie mogli porozmawiać z ekspertką - kosmetologiem Anetą Suchowierską na naszym czacie: Zapraszamy na czat z kosmetologiem. Na Wasze pytania będzie odpowiadać Aneta Suchowierska - start 9 marca, godz. 19.00

Jak wirtualna rzeczywistość pomaga lekarzom?

Specjalne gogle, które lekarz nosi podczas zabiegu pozwalają mu cały czas nie tylko śledzić pole operacyjne, czyli ciało pacjenta, ale też widzieć wyjątkowo precyzyjny, wirtualny trójwymiarowy obraz z tomografu komputerowego, czyli hologram operowanej części ciała. Lekarz cały czas może obraz dowolnie przybliżać, oddalać, wyłączać poszczególne struktury, bez konieczności otwierania pacjenta. Dodatkowo lekarz może lepiej przygotować się do operacji i na sucho przećwiczyć zabieg. Jakie jeszcze możliwości ma technologia VR, czyli rozszerzona rzeczywistość? Do czego może być wykorzystywana? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w najbliższą sobotę, 9 marca o godzinie 18.00!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
8
Polecamy
Czy bakterii trzeba się bać?
Jak szkodzi nam hałas?
Dowiecie się tego w sobotę 2 marca o 18.00 z programu 36,6 °C!
Czy bakterii trzeba się bać? Jak szkodzi nam hałas? Dowiecie się tego w sobotę 2 marca o 18.00 z programu 36,6 °C! TVN zdrowie
Czy można mieć idealny uśmiech w kilka godzin?
Odpowiedź w programie 36,6°C już w sobotę, 15 września o godz.
18.00!
Czy można mieć idealny uśmiech w kilka godzin? Odpowiedź w programie 36,6°C już w sobotę, 15 września o godz. 18.00! TVN zdrowie
Laparoskopia na czym polega, jakie są wskazania do skorzystania z tej metody.
Jakie są jej zalety?
Laparoskopia na czym polega, jakie są wskazania do skorzystania z tej metody. Jakie są jej zalety? Dzień Dobry TVN
Operacja bariatryczna przez usta.
Bez otwierania jamy brzusznej
Operacja bariatryczna przez usta. Bez otwierania jamy brzusznej Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Sok z kiszonego buraka - właściwości stosowanie przepis
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Energooszczędne AGD. Jak wybrać sprzęt, który spełni oczekiwania i nie nadwyręży domowego budżetu?
Energooszczędne AGD. Jak wybrać sprzęt, który spełni oczekiwania i nie nadwyręży domowego budżetu? Materiał sponsorowany
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?