Polub nas na Facebooku
Czytasz: Chromoterapia w kosmetyce i nie tylko. Zastosowania, sposoby
menu
Polub nas na Facebooku

Chromoterapia w kosmetyce i nie tylko. Zastosowania, sposoby

Vagengeym_Elena/Getty Images

Chromoterapia jest uznawana za jedną z terapii przynoszących najlepsze rezultaty dla naszego organizmu. Jej główną zaletą jest to, że wpływa dobrze nie tylko na samopoczucie i psychikę, ale również na skórę.

Chromoterapia jest znana na świecie już od wielu lat. Nawet w odległych czasach rozwoju medycyny chińskiej była bardzo często stosowana. Także w starożytnym Egipcie starano się przywrócić harmonię ciała i umysłu u człowieka właśnie za pomocą odpowiednio dobranych kolorów. To pokazuje, od jak wielu lat wiemy, że wpływ kolorów na organizm człowieka jest niezwykle znaczący.

Co to jest koloroterapia?

Kolory widma elektromagnetycznego mają możliwość leczenia wielu chorób występujących u człowieka, a dodatkowo wpływają na jego samopoczucie i stan skóry. Są to podstawowe założenia chromoterapii. Bodźce barwne, które oddziałują na organizm, są w stanie przywrócić w ciele homeostazę, czyli pełną harmonię, która jest najlepszą podstawą do leczenie wielu chorób.

Kolory, ze względu na to, że są impulsami świetlnymi, mają w sobie energię, która może zarówno tłumić, jak i pobudzać różne procesy zachodzące w organizmie. Są to zarówno procesy biochemiczne, jak i hormonalne. Wiedząc to, można się łatwo domyślić, że poprzez dobranie odpowiednich impulsów światła kolorowego można oddziaływać na procesy zachodzące w ciele człowieka, aby otrzymać oczekiwany efekt leczniczy.

Chromoterapia w kosmetyce

Jak wykorzystywana jest koloroterapia w kosmetyce? Najczęściej polega ona na „naświetlaniu” odpowiednimi kolorami światła. Robi się to za pomocą specjalnych lamp. W wielu salonach kosmetycznych można też wybrać zabieg, gdzie w trakcie np. upiększającej kąpieli w specjalnej wannie dodatkowo na ciało oddziałują kolory emitowane przez lampy zamontowanie w wannie. Chromoterapia w wannie przynosi bardzo dobre efekty na wielu płaszczyznach. Nie tylko leczy problemy skórne, ale przede wszystkim uwalnia od stresu, odpręża i poprawia wygląd.

Chromoterapia zalecana jest przez kosmetologów do poprawy ogólnego stanu skóry, np. ujędrnienia, wygładzenia zmarszczek, zniwelowania problemu rozszerzonych porów czy zaburzeń w pigmentacji. Jest też polecana w przypadku szarej, ziemistej skóry i dla osób z trądzikiem.

Koloroterapia – lampa

Specjalne lampy do koloroterapii, których używa się w dobrych salonach kosmetycznych, mają nawet po kilkaset diod LED. Emitują różne kolory światła i można je zaprogramować wedle tego, jakie efekty lecznicze chcemy otrzymać. Niektóre rodzaje lamp mogą stosować także osoby ze skłonnością do pękania naczynek.

Koloroterapia – znaczenie kolorów

W zabiegach kosmetycznych stosuje się najczęściej trzy kolory światła. Pierwszy to światło czerwone, które działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jego zaletą jest także to, że efektywnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co wyjątkowo dobrze działa na naskórek. Kolejnym kolorem jest światło niebieskie o działaniu bakteriobójczym i ściągającym rozszerzone pory, dlatego bardzo często zaleca się je osobom z trądzikiem. Światło zielone działa leczniczo na problemy skórne, zmniejsza zmarszczki i poprawia ogólne samopoczucie, czyli np. koi uczucie ściągnięcia.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
1
Polecamy
Jak zlikwidować sińce pod oczami?
Medycyna estetyczna czy domowa pielęgnacja?
Jak zlikwidować sińce pod oczami? Medycyna estetyczna czy domowa pielęgnacja? Dzień Dobry TVN
Masaż segmentarny grzbietu – na co pomaga i jak go wykonać?
Masaż segmentarny grzbietu – na co pomaga i jak go wykonać? Dzień Dobry TVN
Czym jest chromoterapia?
Jakie jest znaczenie poszczególnych kolorów?
Czym jest chromoterapia? Jakie jest znaczenie poszczególnych kolorów? TVN zdrowie
Najnowsze trendy w medycynie estetycznej.
Jakie zabiegi wykonujemy najchętniej?
Najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Jakie zabiegi wykonujemy najchętniej? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Niedobór witaminy C – przyczyny. Sposoby uzupełniania kwasu askorbinowego
Niedobór witaminy C – przyczyny. Sposoby uzupełniania kwasu askorbinowego
Czym jest zapaść krążeniowa? Przyczyny, objawy i leczenie
Czym jest zapaść krążeniowa? Przyczyny, objawy i leczenie
Regulują poziom cukru, wspomagają odchudzanie, a także poprawiają nastrój. Dlaczego warto jeść daktyle?
Regulują poziom cukru, wspomagają odchudzanie, a także poprawiają nastrój. Dlaczego warto jeść daktyle?
Idealna pora na rodzeństwo dla jedynaka
Idealna pora na rodzeństwo dla jedynaka
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
Rwa barkowa - przyczyny, ćwiczenia, objawy, leczenie, trwanie
Rwa barkowa - przyczyny, ćwiczenia, objawy, leczenie, trwanie