Polub nas na Facebooku
Czytasz: Chłodziarki: jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, french door, multi door, czy side by side? O co w tym chodzi i jaką wybrać?
menu
Polub nas na Facebooku

Chłodziarki: jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, french door, multi door, czy side by side? O co w tym chodzi i jaką wybrać?

Nowoczesna kuchnia

Fot: Mireya Acierto / gettyimages.com

Wybór lodówek na rynku jest ogromny! Producenci prześcigają się w ulepszeniach i nowoczesnych rozwiązaniach, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Czym się od siebie różnią poszczególne rodzaje? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale!

Lodówka to urządzenie, które musi pojawić się w każdej kuchni. Jej wielkość oraz funkcje powinny być dostosowane do oczekiwań konsumentów. Na szczęście producenci tego rodzaju urządzeń doskonale wiedzą, czego potrzebują klienci i na etapie projektowania starają się wykorzystać nowoczesne technologie i funkcje, które ułatwiają życie użytkownikom.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów lodówek, należą do nich jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, french door, multi door, czy side by side. Czym się od siebie różnią poszczególne modele?

Lodówki jednodrzwiowe

Lodówki tego rodzaju mają niewielką pojemność i doskonale sprawdzą się w domu, w którym mieszka singiel lub para. Urządzenie nada się do kuchni o małym metrażu. Przykładem takiego urządzenia jest model SJ-X300SL. Pojemność chłodziarki wynosi 164 litrów, zamrażarki 60 litrów. W ciągu jednej doby może zamrozić prawie 3 kg jedzenia, a w razie awarii produkty będą zamrożone jeszcze przez 13 godzin. Dzięki systemowi J-TECH Inverter lodówka pracuje cicho i nie pobiera zbyt dużo energii (urządzenie posiada klasę energetyczną A++). Na mniejszy pobór energii wpływa nowoczesne oświetlenie LED wewnątrz lodówki, a także system sterowania elektronicznego. Lodówka posiada również system No Frost, który zapobiega osadzaniu się lodu na ścianach urządzenia. Co więcej lodówka automatycznie się rozmraża. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję Extra Cool w komorze chłodziarki Fresh Room, dzięki czemu możemy cieszyć się orzeźwiającym schłodzonym napojem. Komora utrzymuje temperaturę około 0-2°C bez zamrażania.

Lodówki side by side

To jedne z największych urządzeń na rynku. Ich pojemność może sięgać nawet 650 litrów i bardzo często mają nieprzeciętny design. Lodówki side by side to dwudrzwiowe urządzenia, które po jednej stronie mają chłodziarkę, a po drugiej zamrażarkę. Urządzenie doskonale sprawdzi się w domu, w którym mieszka duża rodzina.

Lodówki typu French Door

Lodówka French Door powstała z myślą o tych konsumentach, dla których lodówka w klasycznym rozmiarze jest zdecydowanie za mała. Urządzenia tego rodzaju są czterodrzwiowe. Lodówka tego typu dedykowana jest dla dużych rodzin. Przykładem takiej lodówki jest model SJ-FP810VST marki Sharp. Urządzenie jest w klasie energetycznej A+. Posiada system No Frost, który zapobiega nadmiernemu osadzaniu się szronu na ścianach urządzenia. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w blokadę rodzicielką oraz alarm otwartych drzwi.

Lodówka posiada system Hybrid Cooling, czyli system chłodzenia hybrydowego. Dzięki niemu produkty dłużej zachowują świeżość, kolorystykę oraz walory smakowe. Urządzenie posiada także moduł pochłaniający zapachy, tym samym zapachy poszczególnych pokarmów nie mieszają się ze sobą.  

Na lodówkę warto zwrócić uwagę także ze względu na tzw. tryb wakacyjny. Pozwala on ustawić temperaturę w komorze chłodziarki na 10 stopni, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Lodówka Multidoor

Lodówa Multidoor to wyjątkowo duże urządzenie – dwudrzwiowa lodówka i dwie wysuwane szuflady zamrażarki. Urządzenie doskonale sprawdzi się w domu, w którym mieszka duża rodzina, ale nie tylko. Lodówka Multidoor zadowoli każdego, kto lubi robić duże zakupy lub po prostu kocha gotować!

Przykładem takiego urządzenia może być model SJF1529E0I. Urządzenie zostało wyposażone m.in. w funkcję No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu na ścianach lodówki. Dzięki systemowi Advanced Cooling (odpowiada za przepływ powietrza w lodówce) produkty spożywcze znacznie dłużej zachowują świeżość. Natomiast funkcja ZeroDegreeZone zapewnia optymalne warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb przez dłuższy czas.

Dodatkowo lodówka posiada tryb wakacyjny, która pozwala ograniczyć zużycie prądu.  

Jaką lodówkę wybrać?

Przy wyborze lodówki kluczowe znaczenie ma jej wielkość. Duże rodziny lub osoby, które dużo gotują, powinny rozważyć zakup dużego urządzenia. Takie rozwiązanie będzie bardziej ekonomiczne i uchroni nas przed marnowaniem żywności. Obok wielkości warto przyjrzeć się parametrom urządzenia oraz jego funkcjom i wybrać taką lodówkę, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i potrzebom.

Jednym z ważniejszych parametrów lodówki, na który warto zwrócić uwagę przy jej zakupie jest klasa energetyczna. Lodówka musi pracować cały czas, a to może generować wysokie koszty. Dlatego warto wybrać urządzenie w klasie A +++, czyli takie, które zużywa najmniej prądu.

belka-pralka

Fot: Sharp

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
0
Polecamy
Czy temperatura w lodówce ma znaczenie?
Czy trzeba ją zmieniać latem?
Czy temperatura w lodówce ma znaczenie? Czy trzeba ją zmieniać latem? TVN zdrowie
Jak wybrać klimatyzator przenośny?
Jak wybrać klimatyzator przenośny? Dzień Dobry TVN
Czy warto korzystać z programów antybakteryjnych? 
Czy warto korzystać z programów antybakteryjnych?  TVN zdrowie
Głowica termostatyczna – jak działa?
Dlaczego warto ją mieć?
Głowica termostatyczna – jak działa? Dlaczego warto ją mieć? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Współcześni seniorzy są w lepszej kondycji, niż ich rówieśnicy z lat 90. - donoszą fińscy naukowcy
Współcześni seniorzy są w lepszej kondycji, niż ich rówieśnicy z lat 90. - donoszą fińscy naukowcy
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Poziom cukru we krwi - o jakiej porze dnia go mierzyć i jak odczytywać wyniki?
Ponad połowa Polaków uważa, że noszenie maseczek szkodzi zdrowiu - wynika z nowego sondażu CBOS
Ponad połowa Polaków uważa, że noszenie maseczek szkodzi zdrowiu - wynika z nowego sondażu CBOS
Kryzysy psychiczne nastolatków. Jak rozpoznać, że dziecko ma problemy i gdzie szukać pomocy
Kryzysy psychiczne nastolatków. Jak rozpoznać, że dziecko ma problemy i gdzie szukać pomocy
Para z e-papierosów jest tak samo groźna, jak dym ze zwykłych papierosów
Para z e-papierosów jest tak samo groźna, jak dym ze zwykłych papierosów
Zdrowa dieta jest ważniejsza, niż szczupła sylwetka - dowodzą najnowsze badania
Zdrowa dieta jest ważniejsza, niż szczupła sylwetka - dowodzą najnowsze badania