Polub nas na Facebooku
Czytasz: Cenisz ciszę i spokój? Pomyśl o właściwych artykułach gospodarstwa domowego
menu
Polub nas na Facebooku

Cenisz ciszę i spokój? Pomyśl o właściwych artykułach gospodarstwa domowego

Mężczyzna, który odpoczywa w domu

Fot: Luis Alvarez / gettyimages.com

Każdego dnia jesteśmy atakowani ogromną ilością bodźców. Ich nadmiar sprawia, że część z nas po powrocie do domu ma ochotę się wyciszyć. Niestety niektóre domowe sprzęty pracują na tyle głośno, że relaks jest praktycznie niemożliwy. Jak wybrać urządzenie, które będzie pracowało naprawdę cicho i nie zepsuje nam odpoczynku?

Głośne rozmowy, dzwonek telefonu czy przejeżdżające samochody to odgłosy, które docierają do naszych uszu niemal z każdej strony i to przez cały dzień. O ile będąc w pracy czy na ulicy niewiele możemy z tym zrobić, to w domu na natężenie hałasu mamy wpływ. Niestety czasem zdarza się, że zamiast przyjemnej ciszy słuchamy odgłosów pralki czy zmywarki. W takich warunkach trudno się odpoczywa i nabiera sił na kolejny dzień. Osoby, które nie mogą już znieść hałaśliwych sprzętów, powinny pomyśleć o wymianie ich na nowe, cichsze.

Postaw na nowoczesność

Jakie urządzenia wybrać? Najlepiej marki Sharp. To doskonałe połączenie nowoczesnej techniki, troski o ekologię i komfort użytkowników. Największą zaletą urządzeń marki Sharp jest to, że pracują one bardzo cicho. Przykładem takiego urządzenia może być np. pralka ES-HFH914AW3, która została wyposażona w funkcję BubbleDrum (zapewnia doskonały wygląd ubrań, a jednocześnie zwiększa wydajność prania i wirowania), funkcję "mniej zgnieceń" (dzięki niej można zapomnieć o prasowaniu) oraz system Eco-Logic, który dostosowuje ilość wody, temperaturę i obroty silnika do wielkości załadunku.

Pralka marki Sharp posiada najwyższą klasę energetyczną, czyli A+++. Dzięki temu urządzenie zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Urządzenie marki Sharp to także doskonałe rozwiązanie dla każdego alergika. Program AllergySmart zwalcza powszechnie spotykane alergeny i bakterie ze skutecznością 99 proc.

Czysto i cicho

Innym sprzętem, który może zakłócić relaks w domowym zaciszu jest zmywarka. Urządzenia starszej generacji pracują nie tylko głośniej, ale i zużywają więcej wody. Zatem przy wymianie urządzenia na nowszy i bardziej ekonomiczny model warto wziąć pod uwagę zmywarki marki Sharp. Urządzenia te pracują nie tylko ciszej, ale przede wszystkim zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Na uwagę zasługuje choćby model QW-GD54R443X-DE. Zmywarki te zawierają funkcję Eco Box, dzięki której woda z ostatniego płukania wykorzystana jest w następnym myciu wstępnym. Program Eco Wash przydaje się w sytuacjach, w których do umycia jest tylko połowa załadunku. Sami możemy określić czy zmywane mają być naczynia w górnym czy dolnym koszu. Jednym z priorytetów marki jest energooszczędność. Dlatego zużycie energii w zmywarkach Sharp jest nawet o blisko 20 proc. niższe niż w przypadku zmywarek w klasie energetycznej A+++.

Odetchnij pełną piersią

Oddychanie świeżym powietrzem nie tylko ma korzystny wpływ na zdrowie, ale i samopoczucie. W miejscu, w którym powietrze jest czyste odpoczywa się znacznie lepiej. Choć spaliny samochodowe i smog bez większego trudu wdzierają się do mieszkań, można się przed nimi skutecznie bronić. Jak? Korzystając z oczyszczacza powietrza. Jakie urządzenie wybrać? Dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz marki Sharp, np. model KC-A60EUW. Urządzenie wyłapuje 99,7 proc. drobnoustrojów oraz alergenów (zwierzęcych oraz roślinnych). Dodatkowo urządzenie do oczyszczania powietrza wykorzystuje technologię Plasmacluster, dzięki niej oczyszczacz używa jonów, które naturalnie występują w powietrzu. Oczyszczacz posiada także czujniki pyłu PM2,5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła oraz ruchu. 

Warto zaznaczyć, że urządzenie z powodzeniem może zastąpić klimatyzację. Wystarczy umieścić w zbiorniku oczyszczacza kostki lodu, tym samym powietrze w pomieszczeniu będzie przyjemnie chłodne. Ogromną zaletą oczyszczacza marki Sharp KC-A60EUW jest to, że pracuje bardzo cicho i nie zepsuje nam relaksu. Dodatkowo urządzenie jest bardzo lekkie, co bardzo ułatwia jego przenoszenie.  

belka-pralka

Fot: Sharp

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1
0
Polecamy
Nowy rok, nowa Ty – jak mieć więcej czasu dla siebie?
Nowy rok, nowa Ty – jak mieć więcej czasu dla siebie? TVN zdrowie
Nie daj się jesiennej wilgoci.
Zadbaj o świeże powietrze w swoim domu
Nie daj się jesiennej wilgoci. Zadbaj o świeże powietrze w swoim domu TVN zdrowie
System inteligentnego domu – na czym polega i jakie udogodnienia oferuje?
System inteligentnego domu – na czym polega i jakie udogodnienia oferuje? Dzień Dobry TVN
Jak zmniejszyć rachunki w domu?
Te triki działają!
Jak zmniejszyć rachunki w domu? Te triki działają! Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Niepłodność - to się leczy! Gdzie szukać pomocy?
Niepłodność - to się leczy! Gdzie szukać pomocy? Materiał sponsorowany
Dlaczego kary i nagrody nie działają? Odpowiedzi udzielił nam ekspert
Dlaczego kary i nagrody nie działają? Odpowiedzi udzielił nam ekspert
Co to jest ablacja i jak pomaga leczyć migotanie przedsionków?
Co to jest ablacja i jak pomaga leczyć migotanie przedsionków?
Czy powstanie sztuczna soczewka?
Czy powstanie sztuczna soczewka?
Męskie nowotwory. Które diagnozowane są głównie u mężczyzn?
Męskie nowotwory. Które diagnozowane są głównie u mężczyzn?
Ekspert: Odczulanie to najlepszy sposób leczenia alergii, ale musi być systematyczne
Ekspert: Odczulanie to najlepszy sposób leczenia alergii, ale musi być systematyczne