Polub nas na Facebooku
Czytasz: Cenisz ciszę i spokój? Pomyśl o właściwych artykułach gospodarstwa domowego
menu
Polub nas na Facebooku

Cenisz ciszę i spokój? Pomyśl o właściwych artykułach gospodarstwa domowego

Mężczyzna, który odpoczywa w domu

Fot: Luis Alvarez / gettyimages.com

Każdego dnia jesteśmy atakowani ogromną ilością bodźców. Ich nadmiar sprawia, że część z nas po powrocie do domu ma ochotę się wyciszyć. Niestety niektóre domowe sprzęty pracują na tyle głośno, że relaks jest praktycznie niemożliwy. Jak wybrać urządzenie, które będzie pracowało naprawdę cicho i nie zepsuje nam odpoczynku?

Głośne rozmowy, dzwonek telefonu czy przejeżdżające samochody to odgłosy, które docierają do naszych uszu niemal z każdej strony i to przez cały dzień. O ile będąc w pracy czy na ulicy niewiele możemy z tym zrobić, to w domu na natężenie hałasu mamy wpływ. Niestety czasem zdarza się, że zamiast przyjemnej ciszy słuchamy odgłosów pralki czy zmywarki. W takich warunkach trudno się odpoczywa i nabiera sił na kolejny dzień. Osoby, które nie mogą już znieść hałaśliwych sprzętów, powinny pomyśleć o wymianie ich na nowe, cichsze.

Postaw na nowoczesność

Jakie urządzenia wybrać? Najlepiej marki Sharp. To doskonałe połączenie nowoczesnej techniki, troski o ekologię i komfort użytkowników. Największą zaletą urządzeń marki Sharp jest to, że pracują one bardzo cicho. Przykładem takiego urządzenia może być np. pralka ES-HFH914AW3, która została wyposażona w funkcję BubbleDrum (zapewnia doskonały wygląd ubrań, a jednocześnie zwiększa wydajność prania i wirowania), funkcję "mniej zgnieceń" (dzięki niej można zapomnieć o prasowaniu) oraz system Eco-Logic, który dostosowuje ilość wody, temperaturę i obroty silnika do wielkości załadunku.

Pralka marki Sharp posiada najwyższą klasę energetyczną, czyli A+++. Dzięki temu urządzenie zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Urządzenie marki Sharp to także doskonałe rozwiązanie dla każdego alergika. Program AllergySmart zwalcza powszechnie spotykane alergeny i bakterie ze skutecznością 99 proc.

Czysto i cicho

Innym sprzętem, który może zakłócić relaks w domowym zaciszu jest zmywarka. Urządzenia starszej generacji pracują nie tylko głośniej, ale i zużywają więcej wody. Zatem przy wymianie urządzenia na nowszy i bardziej ekonomiczny model warto wziąć pod uwagę zmywarki marki Sharp. Urządzenia te pracują nie tylko ciszej, ale przede wszystkim zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Na uwagę zasługuje choćby model QW-GD54R443X-DE. Zmywarki te zawierają funkcję Eco Box, dzięki której woda z ostatniego płukania wykorzystana jest w następnym myciu wstępnym. Program Eco Wash przydaje się w sytuacjach, w których do umycia jest tylko połowa załadunku. Sami możemy określić czy zmywane mają być naczynia w górnym czy dolnym koszu. Jednym z priorytetów marki jest energooszczędność. Dlatego zużycie energii w zmywarkach Sharp jest nawet o blisko 20 proc. niższe niż w przypadku zmywarek w klasie energetycznej A+++.

Odetchnij pełną piersią

Oddychanie świeżym powietrzem nie tylko ma korzystny wpływ na zdrowie, ale i samopoczucie. W miejscu, w którym powietrze jest czyste odpoczywa się znacznie lepiej. Choć spaliny samochodowe i smog bez większego trudu wdzierają się do mieszkań, można się przed nimi skutecznie bronić. Jak? Korzystając z oczyszczacza powietrza. Jakie urządzenie wybrać? Dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz marki Sharp, np. model KC-A60EUW. Urządzenie wyłapuje 99,7 proc. drobnoustrojów oraz alergenów (zwierzęcych oraz roślinnych). Dodatkowo urządzenie do oczyszczania powietrza wykorzystuje technologię Plasmacluster, dzięki niej oczyszczacz używa jonów, które naturalnie występują w powietrzu. Oczyszczacz posiada także czujniki pyłu PM2,5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła oraz ruchu. 

Warto zaznaczyć, że urządzenie z powodzeniem może zastąpić klimatyzację. Wystarczy umieścić w zbiorniku oczyszczacza kostki lodu, tym samym powietrze w pomieszczeniu będzie przyjemnie chłodne. Ogromną zaletą oczyszczacza marki Sharp KC-A60EUW jest to, że pracuje bardzo cicho i nie zepsuje nam relaksu. Dodatkowo urządzenie jest bardzo lekkie, co bardzo ułatwia jego przenoszenie.  

belka-pralka

Fot: Sharp

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1
0
Polecamy
Nowy rok, nowa Ty – jak mieć więcej czasu dla siebie?
Nowy rok, nowa Ty – jak mieć więcej czasu dla siebie? TVN zdrowie
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Oto kwestie, które warto brać pod uwagę
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Oto kwestie, które warto brać pod uwagę TVN zdrowie
Jaki odkurzacz pionowy wybrać, aby odkurzanie stało się przyjemnością?
Jaki odkurzacz pionowy wybrać, aby odkurzanie stało się przyjemnością? Dzień Dobry TVN
Ranking klimatyzatorów ściennych typu split
Ranking klimatyzatorów ściennych typu split Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Maść niedźwiedzia - jak działa i kiedy warto ją stosować?
Maść niedźwiedzia - jak działa i kiedy warto ją stosować?
Dzieci bezobjawowo chore na malarię mogą zakażać komary - zaskakujące wyniki badań
Dzieci bezobjawowo chore na malarię mogą zakażać komary - zaskakujące wyniki badań
Chcesz być zdrowy? Jedz kiszonki!
Chcesz być zdrowy? Jedz kiszonki!
Polacy kupują coraz więcej antydepresantów
Polacy kupują coraz więcej antydepresantów
Zwapnienie szyszynki - jakie są objawy? Jak leczyć?
Zwapnienie szyszynki - jakie są objawy? Jak leczyć?
Koronawirus. Napary z szałwii mogą pomóc w leczeniu COVID-19 - wykazały najnowsze badania 
Koronawirus. Napary z szałwii mogą pomóc w leczeniu COVID-19 - wykazały najnowsze badania